Hlavní navigace

Nezávislé testy potvrzují nízký vliv TrustPort Antiviru na zatížení systému

22. 12. 2010

[Tisková zpráva] Brno, 21. 12. 2010 – Nedávné srovnávací testy, provedené organizacemi AV-Comparatives a Virus Bulletin, potvrdily vysokou kvalitu TrustPort Antiviru ve verzi 2011. Testy prokázaly, že TrustPort Antivirus vyniká nejen vysokými detekčními schopnostmi, ale také nízkým dopadem na zatížení počítače. Stejnou antivirovou technologii, která je implementována v TrustPort Antiviru, používá TrustPort Internet Security a TrustPort Total Protection.

Prosincový srov­návací  test Virus Bulletinu opět zaznamenal rekordní počet přihlášených antivirových řešení. Více než šedesát produktů bylo podrobeno řadě testů, zaměřených na skenování na vyžádání, na rezidentní skenování, reaktivní a proaktivní detekci, a také na výkonnostní kritéria. Při skenování na vyžádání odhalil TrustPort Antivirus 99,96 % červů (druhý nejlepší výsledek) a 99,44 % trojanů (pátý nejlepší výsledek). Měření rezidentního skenování přineslo obdobné výsledky, TrustPort Antivirus zde zastavil 99,95 % červů (druhý nejlepší) a 98,74 % trojanů (pátý nejlepší). 

Ještě lépe dopadl TrustPort Antivirus v testu reaktivní a proaktivní detekce, v pravděpodobně informačně nejcennější části celého testu Virus Bulletinu. S použitím proaktivních metod bylo dosaženo postačující detekce 85,73 %, zatímco reaktivní metody odhalily 98,81 % malwaru. TrustPort Antivirus tak potvrdil svou celosvětově vedoucí pozici v reaktivní detekci. Celkový detekční poměr dosáhl 95,54 %, čímže se TrustPort Antivirus stal druhým nejlepším produktem v reaktivním a proaktivním testu. Přirozeným potvrzením úspěchu se stalo ocenění VB100. 

„Konečné výsledky byly vynikající jako vždy – blízké dokonalosti ve standardních sadách a skvělé také v reaktivních a proaktivních sadách. Jak přicházely novější vzorky, výsledky se pomalu zhoršovaly, ale nikdy neklesly pod působivou úroveň,“ komentuje úspěch TrustPortu v posledním srovnání Virus Bulletinu autor závěrečné zprávy John Hawes. Tím ale úspěchy nekončí. TrustPort Antivirus zabodoval také v prosincovém testu zatížení systému od AV-Comparatives. Bylo testováno přesně dvacet bezpečnostních produktů většinou dobře známých značek. 

Přihlášené produkty prošly dlouhou řadou testů. Všechny testy měly stejný cíl, ověřit dopad bezpečnostního softwaru na zatížení systému. Jednoduše řečeno, zjistit, jak moc ovlivňuje antivirus rychlost operací jako je kopírování souborů, archivace souborů, kódování videa, instalace a odinstalace, stahování dat a podobně. Každý produkt byl v každé kategorii ohodnocen jako pomalý, průměrný, rychlý nebo velmi rychlý. V naprosté většině kategorií byl TrustPort Antivirus vyhodnocen jako velmi rychlý. V některých případech bylo díky optimalizačním technologiím následné spuštění testu rychlejší než spuštění prvotní. 

Díky těmto skvělým výsledkům získal TrustPort Antivirus ocenění AV-Comparatives Advanced+. „Vysoké detekční poměry jsou výhodou našeho softwaru už dlouho,“ říká Marcela Parolková, vedoucí obchodního oddělení firmy TrustPort. „Ale tento zátěžový test ukazuje, jak nízký dopad má TrustPort Antivirus na systémové zdroje. Jednoduše řečeno, uživatelé si nemusejí dělat starosti, že jim software bude zpomalovat počítač, přestože jeho antivirová technologie je postavena na dvou skenovacích motorech.“ Tuto technologii používá také TrustPort Internet Security a TrustPort Total Protection.

DigiZone.cz: Eurosport nabídne v listopadu drony

Eurosport nabídne v listopadu drony

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

120na80.cz: 5 příznaků, že trpíte oční vadou

5 příznaků, že trpíte oční vadou

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Podnikatel.cz: Podniky v horách a EET. Zabalí to?

Podniky v horách a EET. Zabalí to?

Vitalia.cz: Jak se hlásí 4 krevní nemoci

Jak se hlásí 4 krevní nemoci

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

DigiZone.cz: Nový ředitel nových médií na Nově

Nový ředitel nových médií na Nově

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Root.cz: WoSign a StartCom se oddělí a vymění vedení

WoSign a StartCom se oddělí a vymění vedení

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?