Hlavní navigace

Nokia Booklet 3G přináší do světa PC celodenní mobilitu

24. 8. 2009

[Tisková zpráva] Praha, 24. srpna 2009 – Po více než 25 letech, kdy je společnost Nokia průkopníkem a vedoucí firmou v oblasti mobilní komunikace, přináší své bohaté zkušenosti a tradici z oblasti mobility prostřednictvím nového zařízení Nokia Booklet 3G, založeného na platformě Windows, do světa PC.

Díky využití efektivního procesoru Intel Atom poskytuje Nokia Booklet 3G vysokou výkonnost při více než 12hodinovém provozu na baterie. Uživatelé tak mohou zapomenout na napájecí kabely a přitom být stále produktivní a ve spojení s okolím. Plná funkčnost PC přichází v ultrapřenosném hliníkovém šasi; nový mini laptop váží 1,25 kilogramu při výšce nižší než dva centimetry a disponuje vlastnostmi, které očekáváte od vedoucího světového výrobce mobilních zařízení. Široký rozsah možností připojení – včetně 3G/ HSPA a Wi-Fi – nabízí uživatelům vysokorychlostní přístup k internetu, včetně nabídky služeb Ovi společnosti Nokia, a dovoluje jim dělat v každou chvíli a při každé příležitosti to nejlepší.

„Stále rostoucí počet lidí chce výpočetní výkon PC se všemi výhodami mobility,“ říká Kai Oistamo, Executive Vice President for Devices společnosti Nokia. „Naše práce je umožňovat lidem, aby byli ve spojení a Nokia Booklet 3G je tak pro nás přirozená evoluce. Nokia má dlouhou a bohatou tradici v oblasti mobility, a s výjimečnou životností baterií, špičkovým designem a celodenní konektivitou jsme vytvořili opravdu podmanivý kousek. Osobní počítač tak může být ještě více společenský, užitečnější a více přizpůsobený svému uživateli.“

Mini-laptop nabízí rovněž HDMI port pro výstup videosignálu v HD kvalitě, zabudovanou kameru pro videohovory, integrovaný Bluetooth a snadno přístupnou čtečku SD karet. Dalšími špičkovými rysy jsou například HD ready displej s úhlopříčkou 25 centimetrů nebo integrovaná A-GPS, která ve spolupráci s Ovi Maps dokáže během několika sekund zjistit polohu a otevírá tak přístup ke skutečné osobní práci s mapou. Nokia Booklet 3G také uživatelům přináší širokou nabídku služeb Ovi, ať to je přehrávání milionů skladeb z Nokia Music Store nebo využívání Ovi Suite k transparentní synchronizaci se smartphone Nokia.

Nokia Booklet 3G rozšiřuje nabídku společnosti Nokia, naplňuje požadavky operátorů a přináší další důležitý impuls do pohybu směrem ke společnosti, nabízející mobilní řešení.

Více informací, včetně detailních technických specifikací, dostupnosti a cen, bude oznámeno v rámci konference Nokia World 2. září 2009.

O společnosti Nokia
Nokia je největší světový výrobce mobilních telefonů podle podílu na trhu a zároveň je lídrem v propojování telekomunikací a internetu. Vyrábíme širokou škálu přístrojů pro všechny významné segmenty. Nabízíme též internetové služby, které lidem umožňují využívat hudbu, mapy, média, posílání zpráv a hraní her. Taktéž dodáváme komplexní systém digitálních map prostřednictvím společnosti NAVTEQ a dále vybavení, řešení a služby pro telekomunikační sítě prostřednictvím společnosti Nokia Siemens Networks.

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Root.cz: WoSign a StartCom se oddělí a vymění vedení

WoSign a StartCom se oddělí a vymění vedení

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?