Hlavní navigace

Nosiče, které udrží vaše data v bezpečí

14. 5. 2009

[Tisková zpráva] Praha, 13. května 2009 – Verbatim, specialista na úložná média, představil řadu hardwarově šifrovaných USB klíčů, solid state disků (SSD), přenosných pevných disků a softwarově šifrovaných DVD disků. Všechny tyto produkty ochrání data na nich uložená před prohlížením neoprávněnými osobobami, a to i v případě, že dojde k jejich ztrátě nebo odcizení. Produkty jsou vhodné pro každého, kdo potřebuje přenášet citlivé materiály v digitálním formátu – počínaje státními úředníky, zaměstnanci nemocnic až po vysoké představitele firem nebo administrativní personál. Verbatim představil tuto „bezpečnostní“ řadu v rámci letošní Infosecurity Show v Londýně. Produkty budou k dostání v obchodech koncem druhého čtvrtletí letošního roku.

„V posledních letech se vyskytlo nesčetně mnoho případů, kdy lidé ledabyle založili nebo ztratili své USB klíče či jiné datové nosiče obsahující citlivá data,“ vysvětluje Hans Christoph Kaiser, Business Development Manager, Flash Memory, Verbatim EUMEA. „S našimi hardwarově šifrovanými nosiči se firmy mohou spolehnout, že jejich informace budou v bezpečí, a to i když se disk dostane do nepovolaných rukou.“

Executive Secure USB Drive
Nový Verbatim Executive Secure USB Drive, který nezapře podobu se svým oceněným příbuzným Business Secure USB Drive, nabízí 256-bitové AES (Advanced Encryption Standard) hardwarové šifrování doplněné o integrovanou ochranu heslem. Klíč je proto schopen zajistit vysokou úroveň zabezpečení dat ve formě elegantního a spolehlivého paměťového nosiče. Executive Secure má několik bezpečnostních funkcí, včetně výzvy k zadání hesla, algoritmů pro hešování hesel a systému zadávání hesla, který je chráněn před hackery tím, že po určitém množství neúspěšných pokusů o přístup automaticky smaže veškerá uložená data.

ExpressCard SSD Secure
Flashové solid state disky (SSD) se pro svou odolnost, přenositelnost, rychlost a energetickou úspornost stále častěji využívají v kombinaci s notebooky, servery a dalšími zařízeními. ExpressCard hladce padne do PCI ExpressCard slotu moderních notebooků, přičemž představuje snadný způsob rozšíření hardwarového vybavení počítače, aniž bychom museli zdlouhavě sahat do jeho vnitřností. S ohledem na tento trend a potřebu bezpečných vyměnitelných nosičů představuje Verbatim řadu Secure SSD ExpressCard karet, které zaručují naprostou bezpečnost uložených dat, i v případě že je SSD disk ztracen či ukraden.

Šifrovaný externí pevný disk
Vzhledem k tomu, že stále více lidí používá přenosné pevné disky k ukládání a přenášení velkých objemů soukromých i profesních informací, může hrát schopnost jejich zabezpečení jednu z hlavních rolí. 2,5“ pevný disk od Verbatimu se 128-bitovým hardwarovým šifrováním tuto potřebu plně uspokojí, neboť umožňuje šifrování celého úložného prostoru v reálném čase, a to bez poklesu rychlosti během datových přenosů.

SecureSaveDVD
Citlivá data lidé často ukládají také na optické disky – může jít například o smlouvy, projektovou dokumentaci, software, osobní korespondenci a mnoho dalšího. Verbatim, jakožto největší světový výrobce optických disků, proto představuje SecureSave DVD, záznamové DVD s 256-bitovým šifrováním, které představuje pohodlný způsob uložení a ochrany dat.

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

DigiZone.cz: Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Podnikatel.cz: Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se