Hlavní navigace

Nová generace privátních filtrů pro monitory: zlaté filtry 3M

5. 1. 2011

[Tisková zpráva] Privátní filtry na monitor lze využít všude tam, kde je potřeba skrýt informace na displeji před očima ostatních. Společnost 3M začala nabízet novou zlatou verzi s lepšími parametry pro náročné uživatele. Nabízí o 14% lepší úhel ztmavení obrazovky než u původního tmavého filtru.

Člověk je přirozeně zvědavý tvor a svítící obrazovka vždy přitahuje pozornost. I když nechceme, letmému pohledu na displej spolusedícího se často neubráníme. Pohledy okolí na displej počítače jdou někdy doslova „cítit“ a nepříjemný pocit zdržuje od činnosti, na kterou se chceme soustředit.

Pomůckou jsou 3M privátní filtry ve verzích pro stolní monitory a notebooky. Jde o fólii, která je při pohledu zpříma průhledná, ale pro spolusedícího vedle vás tmavá, případně zlatá. Výhodou těchto privátních filtrů je možnost snadného vyjmutí a opětovného nasazení, aby bylo možné v případě potřeby ukázat zobrazený obsah i někomu jinému. K tomu slouží plastové pacičky, které nepřekážejí zavíracímu mechanismu notebooku a upevňují se po stranách displeje. Filtr pak stačí jednoduše zasunout nebo vytáhnout. Privátní filtry existují ve všech možných rozměrech včetně malých pro netbooky. Stačí znát čistou uhlopříčku displeje a poměr jeho stran.

Novinkou 3M je zlatá verze privátního filtru, který  dobře vypadá a má o 14% užší pozorovací úhly než u tmavé verze. Informace na displeji tak chrání ještě lépe. Privátní filtry se uplatňují klasicky v kanceláři, restauraci nebo dopravních prostředcích. Nabízí se i využití ve vzdělávání. Elektronické testování už probíhá na mnoha středních a vysokých školách v ČR. V učebně s mnoha monitory je opisování od lidí před vámi velmi snadné. S privátními filtry zůstává pouze krkolomná možnost upozornit kolegu, aby monitor natočil do co nejpřímějšího úhlu.

Další novinkou od 3M, která ještě není na našem trhu, jsou privátní filtry pro mobilní telefony. Pro zájemce u nás jsou k dispozici archy, ze kterých lze požadovaný rozměr vyříznout.

O společnosti 3M

Společnost 3M je vysoce inovativní výrobní společností působící v řadě oblastí. V jejím portfoliu je na padesát tisíc výrobků, které nacházejí využití nejenom v průmyslu, zdravotnictví, stavebnictví nebo elektroinstalacích, ale i v domácnostech. Vynalezli nejenom oblíbené Post-it papírky, ale třeba i první kapesní projektor na světě.  Ačkoli je využití jednotlivých produktů zcela odlišné, všechny spojuje jedna vlastnost: ve svém odvětví vždy představují inovativní produkt, který kromě důmyslnosti dbá i na ekologii, bezpečnost a zdraví lidí.

Mezi hodnoty 3M patří serióznost a poctivost, uspokojování zákazníků inovativními řešeními, respekt k přírodě a respekt k zaměstnancům, zákazníkům i dodavatelům. 3M se stala jednou z prvních výrobních společností, která se v roce 1975 začala zajímat o aktivní řešení ekologických otázek. Program 3M Pollution Prevention Pays  za 30 let svého fungování zabránil vzniku více jak 

1 315 431.37 tun zplodin. Cílem 3M je neustále podporovat udržitelný rozvoj, který vnímá jako symbiózu trvalého ekonomického růstu, sociální odpovědnosti a ochrany životního prostředí.  

3M je v otázce sociální odpovědnosti aktivní nejenom globálně, ale i přímo v lokalitách, kde působí. V Čechách 3M podporuje Zdravotního klauna, hnutí Brontosaurus a další akce, jichž je jednorázovým sponzorem.

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

120na80.cz: Jak nosit dítě v zimě?

Jak nosit dítě v zimě?

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce