Hlavní navigace

NOVÁ ONLINE SLUŽBA PRO VÝBĚR NEJVÝHODNĚJŠÍCH NABÍDEK UŠETŘÍ ZA PÁR MINUT TISÍCE KORUN A HODINY ČASU

12. 11. 2008

[Tisková zpráva] Praha (12. 11. 2008) - Online porovnání nabídek zboží, hypoték, půjček, pojištění, zájezdů, letenek, hotelů i jiných kategorií na jediné internetové adrese. To bylo zatím k vidění jen v zahraničí. Nově však online srovnání tisíců nabídek z různých oblastí přináší na český trh portál www.srovnam.cz. V našich poměrech jde o zcela unikátní projekt, který uživatelům nabízí možnost vybrat během pár minut nejlepší nabídku na trhu a rovnou ji objednat. Dají se tak ušetřit nejen tisíce korun, ale i hodiny času.

Stačí pár kliknutí…
Portál Srovnam.cz výrazně usnadní českým uživatelům internetu orientaci v nabídkách úvěrových produktů, pojištění, cestovních služeb a všeho zboží od elektroniky, přes nábytek až po knihy. Zákazníci získají pouhým kliknutím myši nejvýhodnější nabídku v jakékoli z uvedených oblastí a mohou rovnou provést i online objednávku. Odpadne jim tak únavné a zdlouhavé prohledávání webu, telefonování na informační linky a obcházení prodejen.

„Srovnam.cz však připravuje pro své návštěvníky i další, nové online služby. V krátké době dojde k rozšíření naší nabídky o srovnání mobilních tarifů, internetového připojení, pracovních příležitostí, realit, ojetých i nových automobilů a řadu dalších kategorií.“ uvádí Filip Kahoun, jeden ze zakladatelů portálu Srovnam.cz.

Uznávaný internetový odborník a ředitel Ogilvy Interactive Tomáš Jindříšek na adresu projektu Srovnam.cz říká: „Na českém trhu takto komplexní nabídka zatím chyběla. Za výbornou strategii portálu Srovnam.cz považuji nekonkurovat již zavedeným, uznávaným srovnávačům, ale snahu navázat s nimi spolupráci. Tato alianční politika může vést k opravdu největší přidané hodnotě pro zákazníky.“

Služba Srovnam.cz navíc přichází na trh právě v okamžiku, kdy se začínají ve velkém objednávat přes internet vánoční dárky. V tomto směru bude velmi užitečným pomocníkem. Srovnáním mohou zákazníci za stejný košík dárků ušetřit během pár okamžiků až několik tisíc korun. Ve správnou chvíli také portál přináší online porovnání nejen hypoték, ale i ostatních finančních produktů, u kterých dochází nyní, v období finanční krize, k častým změnám a zákazníci ztrácejí v nabídkách přehled.

Podobné služby si oblíbil celý západní svět…
„V zahraničí se jedná o běžnou a hojně využívanou službu. Za všechny lze jmenovat například nejúspěšnější britský srovnávací portál moneysupermar­ket.com, který na tamním trhu funguje od roku 1999 a letos jej navštívilo jen za první pololetí 62 milionů lidí“ uvádí Jiří Matoušek, jeden ze spoluautorů projektu Srovnam.cz, a dodává: „Očekáváme, že si i naše služba získá u českých spotřebitelů značnou oblibu díky své jednoduchosti a schopnosti ušetřit čas i peníze.“

Jeho předpoklad podporuje i skutečnost, že online srovnávací služby využívá 34.7% obyvatel EU (zdroj: Comscore). Jen ve Velké Británii se v roce 2007 utratilo přes podobné služby cca 7 mld liber (tedy přes 200 miliard korun), což představuje zhruba 15% veškerého tamního internetového obchodu (zdroj: ChannelAdvisor).

„Vzhledem k čím dám tím větší nabídce služeb a zboží se celosvětově přes podobné agregátory informací o nabídkách uskuteční až pětina všech prodejů.“ doplňuje ke globálním trendům Tomáš Jindříšek, ředitel Ogilvy Interactive.

O společnosti
Portál www.srovnam.cz provozuje společnost Fair point, s.r.o., která je ryze českou společností bez zahraniční účasti. Není ani součástí žádné skupiny. Své tržní aktivity zaměřuje Fair point zejména do oblasti online obchodu.

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Vitalia.cz: Jste stále nemocní? Chybí vám zinek

Jste stále nemocní? Chybí vám zinek

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy