Hlavní navigace

NOVÁ ONLINE SLUŽBA PRO VÝBĚR NEJVÝHODNĚJŠÍCH NABÍDEK UŠETŘÍ ZA PÁR MINUT TISÍCE KORUN A HODINY ČASU

12. 11. 2008

[Tisková zpráva] Praha (12. 11. 2008) - Online porovnání nabídek zboží, hypoték, půjček, pojištění, zájezdů, letenek, hotelů i jiných kategorií na jediné internetové adrese. To bylo zatím k vidění jen v zahraničí. Nově však online srovnání tisíců nabídek z různých oblastí přináší na český trh portál www.srovnam.cz. V našich poměrech jde o zcela unikátní projekt, který uživatelům nabízí možnost vybrat během pár minut nejlepší nabídku na trhu a rovnou ji objednat. Dají se tak ušetřit nejen tisíce korun, ale i hodiny času.

Stačí pár kliknutí…
Portál Srovnam.cz výrazně usnadní českým uživatelům internetu orientaci v nabídkách úvěrových produktů, pojištění, cestovních služeb a všeho zboží od elektroniky, přes nábytek až po knihy. Zákazníci získají pouhým kliknutím myši nejvýhodnější nabídku v jakékoli z uvedených oblastí a mohou rovnou provést i online objednávku. Odpadne jim tak únavné a zdlouhavé prohledávání webu, telefonování na informační linky a obcházení prodejen.

„Srovnam.cz však připravuje pro své návštěvníky i další, nové online služby. V krátké době dojde k rozšíření naší nabídky o srovnání mobilních tarifů, internetového připojení, pracovních příležitostí, realit, ojetých i nových automobilů a řadu dalších kategorií.“ uvádí Filip Kahoun, jeden ze zakladatelů portálu Srovnam.cz.

Uznávaný internetový odborník a ředitel Ogilvy Interactive Tomáš Jindříšek na adresu projektu Srovnam.cz říká: „Na českém trhu takto komplexní nabídka zatím chyběla. Za výbornou strategii portálu Srovnam.cz považuji nekonkurovat již zavedeným, uznávaným srovnávačům, ale snahu navázat s nimi spolupráci. Tato alianční politika může vést k opravdu největší přidané hodnotě pro zákazníky.“

Služba Srovnam.cz navíc přichází na trh právě v okamžiku, kdy se začínají ve velkém objednávat přes internet vánoční dárky. V tomto směru bude velmi užitečným pomocníkem. Srovnáním mohou zákazníci za stejný košík dárků ušetřit během pár okamžiků až několik tisíc korun. Ve správnou chvíli také portál přináší online porovnání nejen hypoték, ale i ostatních finančních produktů, u kterých dochází nyní, v období finanční krize, k častým změnám a zákazníci ztrácejí v nabídkách přehled.

Podobné služby si oblíbil celý západní svět…
„V zahraničí se jedná o běžnou a hojně využívanou službu. Za všechny lze jmenovat například nejúspěšnější britský srovnávací portál moneysupermar­ket.com, který na tamním trhu funguje od roku 1999 a letos jej navštívilo jen za první pololetí 62 milionů lidí“ uvádí Jiří Matoušek, jeden ze spoluautorů projektu Srovnam.cz, a dodává: „Očekáváme, že si i naše služba získá u českých spotřebitelů značnou oblibu díky své jednoduchosti a schopnosti ušetřit čas i peníze.“

Jeho předpoklad podporuje i skutečnost, že online srovnávací služby využívá 34.7% obyvatel EU (zdroj: Comscore). Jen ve Velké Británii se v roce 2007 utratilo přes podobné služby cca 7 mld liber (tedy přes 200 miliard korun), což představuje zhruba 15% veškerého tamního internetového obchodu (zdroj: ChannelAdvisor).

„Vzhledem k čím dám tím větší nabídce služeb a zboží se celosvětově přes podobné agregátory informací o nabídkách uskuteční až pětina všech prodejů.“ doplňuje ke globálním trendům Tomáš Jindříšek, ředitel Ogilvy Interactive.

O společnosti
Portál www.srovnam.cz provozuje společnost Fair point, s.r.o., která je ryze českou společností bez zahraniční účasti. Není ani součástí žádné skupiny. Své tržní aktivity zaměřuje Fair point zejména do oblasti online obchodu.

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Lupa.cz: Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce