Hlavní navigace

Nová podoba stránek “Autodesk Student Engineering and Design Community” zaznamenává úspěch u studentů, komunita získává rekordní počet členů

[Tisková zpráva] PRAHA, 13. října 2008 – Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu, oznámila nově rekonstruované stránky komunity Student Engineering and Design Community. Webové stránky této komunity získaly novou podobu a atmosféru, která věrně zapadá mezi ostatní sociální sítě oblíbené mezi studenty. Vylepšený web studentské komunity nabízí několik nových vlastností a výhod současným členům – celkem 350 000 studentům a pedagogům.

„Přístup k bezplatnému softwaru prostřednictvím studentské komunity Autodesku je zásadní pro budoucnost profesionálních designérů,“ sdělil Roland Cernat, vítěz soutěže Student Design Challenge v kategorii Průmyslový design a držitel ocenění Sustainable Design Grand Prize. „Široká řada programů dostupných v rámci komunity dává studentům možnost jednoduše si vyzkoušet a zvolit programy, které nejlépe vyhovují jejich potřebám. Jako student průmyslového designu používám software Autodesk AliasStudio. V době, kdy probíráme učivo, je komunita prvním místem, kam se obracím potřebuji-li pomoc, aktuální informace atd. Komunita mi dokáže poskytnout ty správné nástroje a vést mě k přípravě na mé budoucí povolání.“

Vedle nové podoby stránek komunity přináší Autodesk několik dalších členských výhod:

  • Více komunitní interakce po vzoru sociální sítě Facebook, sdílení profilů, blogování a tvorba novinek,
  • Centrum pro kariéru obsahuje robustní technologii pro vyhledávání zaměstnání, profily zaměstnavatelů a kariérní doporučení,
  • Komunitní TV umožňuje uživatelům vystavit svou práci a zvýšit povědomí o studentské komunitě v síti Google-YouTube,
  • Řízený způsob výuky provázející členy skrze designérský proces a použití designérského softwaru,
  • Tvorba komunitních RSS novinek,
  • Snazší přístup k novému nástroji/softwaru, který fakulty umístí na svůj intranet, a tím svým studentům umožní přístup jedním kliknutím,
  • Robustnější vyhledávací nástroj.

„Velkou část nové podoby a nových vlastností webu jsme vyvinuli na základě komunikace s našimi členy. Studentská komunita byla vytvořena s cílem, aby studentům poskytovala důležité nástroje a informace potřebné k jejich studiu designérského procesu, a proto aby byli úspěšní ve své kariéře. Pedagogům by pak měla sloužit jako místo přístupu k našemu softwaru, vzdělávacím materiálům, fakultnímu fóru a diskusním skupinám,“ uvedl Paul Mailhot, ředitel globálních vzdělávacích programů, Autodesk. „Nový design stránek přichází vzápětí po mnoha milnících, které se poslední dobou v rámci Autodesk Education uskutečnily, včetně globální studentské designérské soutěže “Build Something”, spuštění čínské studentské komunity a vydání našeho nového výukového softwaru Autodesk VEX Robotics.”

Od září r. 2006 přilákala komunita Autodesk Student Engineering and Design Community členy z více než 16 600 škol ve 137 zemích. Přes 350 000 členů si stáhlo přibližně 650 000 kopií oceněných 3D designérských řešení od Autodesku.

Partner nabízí studentské verze softwaru
Společnost RISA Technologies, softwarový partner Autodesku, si uvědomuje sílu a účinek studentské komunity. Zapojil se proto do iniciativy a poskytl nové generace svých designérských a inženýrských produktů pro profesionály formou bezplatných studentských verzí.

Software a příslušné vzdělávací nástroje naleznou členové při návštěvě komunitní online sekce “Learning and Tutorials”. Společnost RISA Technologies například nabízí pro analýzu a design bezplatné studentské verze strukturálních inženýrských softwarových aplikací RISA-3D a RISAFloor.

Autodesk o vzdělávání
Společnost Autodesk podporuje studenty a pedagogy poskytováním výkonného 2D a 3D designérského softwaru, inovativních programů a zdrojů navržených tak, aby inspirovaly příští generaci profesionálů a umožnily jim vyzkoušet si své nápady ještě předtím, než se stanou realitou. Podporou pedagogů v oblasti designérského vzdělávání a vědeckých, technologických, inženýrských a matematických (STEM) dovedností Autodesk pomáhá připravovat studenty pro budoucí akademický a kariérní úspěch. Autodesk po celém světě podporuje školy a instituce vyššího stupně prostřednictvím značných slev, předplatného příspěvkových programů, školení, vývoje vzdělávacích materiálů a komunitních zdrojů. Pro více informací o vzdělávacích programech a řešeních Autodesk navštivte www.autodesk.com/e­ducation.

V České republice Autodesk spolupracuje s akademickou sférou prostřednictvím programu Autodesk Academia Program. AAP je program spolupráce se zaměřením na oblast návrhu správy a sdílení dat. Od roku 1999 dosud se stalo 73 českých a slovenských škol držiteli statutu Autodesk Academia a několik tisíc studentů prošlo technickou výukou s podporou některého softwarového produktu společnosti Autodesk™ pod vedením certifikovaných učitelů. Více na: http://www.au­todeskclub.cz/stu­dent/ nebo http://autodesk.c-agency.cz.

O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.com nebo www.autodesk.cz.

Podnikatel.cz: Změny v cestovních náhradách 2017

Změny v cestovních náhradách 2017

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Vitalia.cz: Test na HIV je zdarma i za pět set

Test na HIV je zdarma i za pět set

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Vitalia.cz: Pamlsková vyhláška bude platit jen na základkách

Pamlsková vyhláška bude platit jen na základkách

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka