Hlavní navigace

Nová podoba webu bezrealitky.cz přináší uživatelům rychlejší vyhledávání, nové sekce i funkce

9. 7. 2009

[Tisková zpráva] Bezrealitky.cz od července spouští nové kategorie Spolubydlení a Výměna a službu poptávka nemovitostí. Bezrealitky.cz lidem umožní lépe se zorientovat v nemovitostech, a to prostřednictvím on-line televizního kanálu Bezrealitky.cz TV a nového využití cenových map. Ty pomáhají zorientovat se v cenách při pronájmu, prodeji nebo koupi nemovitosti.

PRAHA, 7. července 2009 – Redesign internetových stránek bezrealitky.cz s sebou kromě nových sekcí Spolubydlení a Výměna přináší i dokonalejší verzi webových stránek s novým vzhledem a vylepšenou ergonomií. Zásadní novinkou je možnost vložit poptávku ve všech kategoriích. Nová podoba bezrealitky.cz je uživatelsky přehlednější, příjemnější a vyhledávání v databázi nemovitostí je podstatně rychlejší. Zájemci o bydlení nyní najdou nejnovější nabídky přímo na homepage a inzerenti si nově mohou ve svém účtu upravovat všechny údaje kromě e-mailu.

„Nové bezrealitky.cz jsme stavěli na zkušenostech našich uživatelů, proto věříme, že změny ocení,“ říká Jakub Havrlant, ředitel realitního tržiště bezrealitky.cz. Měsíčně server bezrealitky.cz navštíví 190 tisíc uživatelů a zrealizuje se zde přes 350 prodejů a pronájmů nemovitostí, čímž uživatelé ušetří na provizích realitním kancelářím přes 12 milionů korun měsíčně.

Nová podoba bezrealitky.cz odráží trendy na realitním trhu
Nové sekce Spolubydlení a Výměna jsou reakcí na stávající situaci na trhu s nemovitostmi. Zájem o spolubydlení meziročně vzrostl o pětinu, a to hlavně mezi studenty, mladými lidmi a cizinci bez trvalého pobytu. „Počet inzerátů nabízejících spolubydlení trvale roste. Zájemci je dříve vkládali do sekce pronájmů. Vycházíme poptávce vstříc a zavádíme přímo kategorii Spolubydlení, ve které mohou uživatelé vkládat nabídku i poptávku,“ říká Havrlant.

Pomalá deregulace, nerovnoměrnost cen v regulovaných a deregulovaných bytech spolu s dopady finanční krize a horší dostupností úvěrů oživily také zájem o výměnu bytů. Na ten bezrealitky.cz reaguje novou sekcí Výměna, ve které lze nemovitosti hledat i nabízet.

„Jako reakci na sílící zájem subjektů z komerční sféry jsme nově přidali také sekci pro majitele nebytových a kancelářských prostor,“ doplňuje Jakub Havrlant. V plánu je také spuštění sekce Aukce – tento způsob prodeje nebo nákupu nemovitosti je hlavně mezi mladými lidmi stále populárnější.

Cenové mapy se nově zobrazují u výsledků hledání
Server bezrealitky.cz již před časem představil unikátní cenovou mapu na http://cenove­mapy.bezrealit­ky.cz, která monitoruje ceny nemovitostí na celém území České republiky. Mapa pomáhá uživatelům orientovat se v cenách při pronájmu, prodeji nebo koupi nemovitosti v dané lokalitě – ulici, čtvrti nebo městě. Barevná škála monitoruje cenu za metr čtvereční i objem obchodů na vybrané adrese. Nově si uživatelé mohou zapnout cenovou mapu přímo při zobrazení výsledků hledání a rychle zjistit, zda je nabídka v souladu s cenami v okolí.

Televizní kanál Bezrealitky.cz TV lidem pomáhá se zorientováním
S výběrem nemovitosti nově pomáhá zájemcům i naprostá novinka na českém realitním trhu: Bezrealitky.cz TV, první online televize z oblasti bydlení a realitního trhu. „Myšlenkou je poskytnout uživatelům multimediální nástroj, který napomůže lepší orientaci na realitním trhu a představí nové trendy v bydlení u nás i v zahraničí,“ vysvětluje šéf bezrealitky.cz Jakub Havrlant. Na stránkách souvisejícího blogu uživatelé najdou informace z aktuálního dění na realitním trhu a také se mohou zapojit do diskusí. „Nově také připravujeme interaktivní prvek blogu v podobě chatu na témata, která naše čtenáře a uživatele mohou nejvíce zajímat,“ uzavírá Havrlant.

Do projektu bezrealitky.cz vstoupil nový investor
Server bezrealitky.cz je v provozu od roku 2007 – nápad obchodovat s nemovitostmi na úrovni majitelů nemovitostí, tedy s vyloučením realitních kanceláří, makléřů a jiných zprostředkovatelů, vyhrál soutěž podnikatelských nápadů Startup roku 2007. Zakladatel projektu Jakub Havrlant získal na rozjezd podnikání milion korun. V současnosti patří bezrealitky.cz k předním internetovým portálům s nemovitostmi.

Potenciál bezrealitky.cz potvrzuje také nedávný vstup nového investora  – polské investiční skupiny Allegro Group, která ve firmě získala 50% podíl. „Strategického partnera, který by nám pomohl projekt dál rozvíjet a zároveň nás podpořil v expanzi do zahraničí jsme hledali více než půl roku,“ říká Jakub Havrlant. Se vstupem Allegra se serveru bezrealitky.cz otevřely další možnosti zlepšování služeb a spolupráce. Například s aukčním portálem Aukro.cz, jejž Allegro v České republice úspěšně provozuje už šestým rokem. Aukro.cz má dnes přes milion uživatelů, kterým se nově budou zobrazovat nabídky a poptávky nemovitostí realitního tržiště bezrealitky.cz.

Nově bezrealitky.cz míří do regionů – doplňkové služby v oblasti hypoték a právní asistence budou díky tomu ve spolupráci s regionálními partnery dostupné po celé České republice.

Měšec.cz: Pojištění proti zneužití karty: kde jej dokoupit?

Pojištění proti zneužití karty: kde jej dokoupit?

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu