Hlavní navigace

Nová řešení NetScaler přinášejí do virtuálního datového centra výhody pružného a hospodárného provozu spojeného s využitím cloudů

4. 5. 2010

[Tisková zpráva] Poslední aktualizace softwaru NetScaler přináší lepší podporu videa, multimédií a aplikací Web 2.0

Praha, 4. května 2010 – Společnost Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS) představila nejnovější aktualizaci softwaru Citrix® NetScaler® 9.2 a tři nová výkonná hardwarová zařízení NetScaler MPXTM. Na rozdíl od tradičních síťových řešení spoléhajících na drahý a nepřizpůsobivý hardware, nové systémy NetScaler jsou postaveny na moderním cenovém řešení nazvaném „Pay-as-You-Grow“ (Plaťte podle svého růstu), které umožňuje rozšiřovat kapacitu podle aktuální potřeby bez nutnosti modernizovat celý hardware. Aby bylo možné uspokojit prudce rostoucí potřeby firemních sdílených služeb a instalovaných cloudů, řešení NetScaler 9.2 nabízí jedinečný flexibilní pronájem kapacit, který spojuje sdílenou a konsolidovanou infrastrukturu a současně nezatěžuje uživatele složitou správou více nájemců. Nová verze dále zajišťuje flexibilitu dynamických virtuálních zařízení a podporuje tak skutečnou pružnost sítě jako služby, jejíž výkon lze nově za provozu zvyšovat či snižovat dle potřeby. V důsledku toho mohou zákazníci opustit pevně stanovené náklady a výkon u tradičních modelů datových center a nahradit je flexibilním hospodařením vycházejícím z aktuálních potřeb a pružnosti cloudů. Nová verze softwaru NetScaler podporuje řadu nových možností řešení MPX a VPX a nabízí tak zákazníkům dosud nevídanou flexibilitu bez složitosti tradičních síťových systémů. Tato verze rovněž zahrnuje širokou škálu nových skvělých funkcí, které se ideálně hodí pro moderní datové centrum, včetně lepšího zpracování videa a optimalizace multimédií, pokročilé grafické zobrazení datového centra a vylepšené bezpečnostní funkce webu a cloudů.

Hlavní fakta a důležité informace
Řešení NetScaler umožňuje díky využití výpočetních cloudů jednoduché a rozšiřitelné firemní datové centrum.

  • Zajišťuje hospodárný provoz díky rozsáhlému využití cloudů – nový software NetScaler zajistí 4krát rychlejší výkon protokolu IPv6, který usnadní rychlý růst sítí a datových přenosů využívajících protokol IPv6. Sítě cloudů mohou rovněž sjednotit hardwarovou infrastrukturu a nabídnout vyšší využití díky podpoře až 7× více procesů běžících na jediné platformě NetScaler.
  • Optimalizuje zobrazování videa, aplikací Web 2.0 a multimédií – software NetScaler 9.2 optimalizuje zobrazení videa díky využití první 64bitové sdílené vyrovnávací paměti použité v tomto odvětví; tato paměť může ve vysoce výkonných MPX platformách zajistit kapacitu vyrovnávací paměti až 24 GB, kterou lze využít k vyrovnávání paměti u velkých video souborů umístěných u poskytovatele služby nebo k uvolnění serverů back-end. Zobrazení aplikací Web 2.0 je optimalizováno pomocí nové podpory Fast XML XPath, která zajišťuje podrobnou kontrolu vytížení XML a umožňuje vysoce výkonné směrování business logiky.
  • Přináší pokročilé grafické zobrazení vaší sítě – nové funkce AppExpert Network a GSLB Visualizers umožňují snadno vyhledat konkrétní problém s konfigurací a analyzovat chování datových přenosů pomocí úplného grafického zobrazení infrastruktury pro provoz aplikací. Nové funkce Active-Active a GSLB Spillover tento proces dále automatizují tím, že zajišťují ještě vyšší dostupnost a optimální využití zdrojů napříč soukromými a veřejnými cloudy.
  • Podporuje flexibilní pronájem příští generace – architektura flexibilního pronájmu použitá v aplikaci NetScaler rozšiřuje pronájem pro více nájemců z oblasti sítě na úroveň aplikací prostřednictvím kombinace fyzických a virtuálních zařízení. Nové procesy monitoringu sítě a směrování založené na procesech zajišťují podpůrnou technologii, která nabízí sdílené služby pro více nájemců.
  • Zvedá laťku zabezpečení webu a cloudů – software NetScaler 9.2 zajišťuje bezkonkurenční rozsah ochrany proti stále se stupňujícím útokům typu DDoS a DNS a přináší první firewall pro aplikace s rychlostí 12 GB za vteřinu v tomto odvětví. Kromě vyššího výkonu zajišťuje software NetScaler 9.2 webové služby a bezpečnostní prvky XML, včetně blokace požadavku na vykonání určité akce (útok CSRF), kontroly příloh XML, blokace útoku spočívajícím v rozšíření entity, filtrování chyb SOAP a skenování WSDL.
  • Zajišťuje rozšiřitelnost optimalizací konkrétních aplikací – Nové šablony AppExpert a funkce Visualizer zjednodušují správu, migraci, monitoring a synchronizaci postupů práce s aplikacemi napříč více úrovněmi. Lze vytvářet šablony běžících konfigurací pro potřeby snadného importu nebo exportu do testovacích a vývojových prostředí pomocí zjednodušení funkcí správy a umožnění tvorby konfigurací pro konkrétní prostředí.

Ceny a dostupnost
Software Citrix NetScaler 9.2 je v současnosti k dispozici ke stažení na stránkách http://www.ci­trix.com; pro stávající zákazníky, kteří mají platnou smlouvu o údržbě systému, je zdarma. Zařízení NetScaler MPX 17500, MPX 19500 a MPX 21500 jsou v současnosti nabízeny prostřednictvím poradců pro řešení společnosti Citrix po celém světě.

Cena začíná na USD 140.000,–. Nový vysokorychlostní (3 GB za vteřinu) software představující virtuální zařízení NetScaler VPX bude k dispozici ve druhém čtvrtletí roku 2010.

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Podnikatel.cz: S papírovým diářem podnikatel nezakrní

S papírovým diářem podnikatel nezakrní

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze