Hlavní navigace

Nová rodina SIP telefonů Siemens OpenStage spojuje výjimečný design s nejnovějšími technologickými standardy

13. 12. 2006

[Tisková zpráva] Společnost Siemens představila novou řadu moderních IP telefonů OpenStage™, které jako první na trhu přinášejí otevřenou komunikační hardwarovou platformu na pracovní stůl. Řada OpenStage, která obsahuje čtyři různé modely od základního až po pokročilý, nabízí nový revoluční design, kombinující snadné ovládání s funkcemi osobního počítače.

IP telefony OpenStage navíc díky protokolu SIP (Session Initiation Protocol) umožňují integraci pevné, bezdrátové a IP komunikace, stejně jako využití nových funkcí při klasických a konferenčních hovorech, jako je rychlá aktivace konferenčního hovoru (push to conference), správa hovorů, směrování hovorů na základě informací o momentální dostupnosti uživatele (presence-based calling) a další. Telefony OpenStage zároveň podporují kompatibilní aplikace třetích stran prostřednictvím technologických standardů jako je Java, HTML, WML a XML a mohou se tak stát základním rozhraním pro denně používané firemní aplikace.

Řada IP telefonů OpenStage obsahuje navigační prvek, tzv. TouchGuide™, který umožňuje snadný přístup k nabídkám uživatelského rozhraní. Pomocí TouchSlideru™ lze ovládat hlasitý odposlech, stejně jako regulovat hlasitost vyzvánění a hlasitost ve sluchátku. Předem nastavitelný a programovatelný navigační prvek nabízí snadný přístup k často používaným aplikacím a funkcím, jako je telefonní seznam, hlasová schránka, konference či zkrácená volba. IP telefony OpenStage umožňují vytáčení čísel jak pomocí hlasových povelů, tak prostřednictvím klasické klávesnice.

„Koncoví uživatelé ve firmách se potýkají se stále rozmanitějším porfoliem komunikačních možností, zařízení, rozhraní a módů. Proto bezpochyby uvítají snahu zefektivnit a integrovat všechny tyto možnosti a zároveň naplno využít nejnovějších navigačních technologií,“ řekl Jerry Caron, viceprezident společnosti Current Analysis. „Inovativní systémy, jako je OpenStage společnosti Siemens, zjednodušují a zintuitivňují přístup k sofistikovaným formám.“

IP telefon OpenStage obsahuje vestavěnou technologii Bluetooth, díky níž lze hovořit handsfree. Funkce V.Card exchange dokonce umožňuje přenášet vizitky mezi stolním telefonem a kompatibilními mobily. USB port dokáže nejen zálohovat data, jako jsou osobní kontakty, ale také připojit k síti WLAN pomocí hardwarového klíče (dongle). Díky provozu v datové síti lze snadno přistupovat k firemnímu telefonnímu seznamu prostřednictvím LDAP klienta nebo vyhledávat nové kontakty ve veřejném telefonním seznamu pomocí XML.

„OpenStage je spojovacím článkem mezi mobilní sítí, internetem a pevnou linkou na pracovním stole,“ řekl Thomas Zimmerman, provozní ředitel Siemens Enterprise Communications. „OpenStage nabízí výhody mobilní komunikace v pevném telefonním přístroji, tj. stále dostupný a snadno ovladatelný okamžitý přístup. Tato řada IP telefonů nabízí nový rozměr komunikace, založený na kombinaci prvků s výhodami mobilního telefonu.“

Záměrem OpenStage je pomoci firmám zlepšit jejich produktivitu a zefektivnit pracovní toky spojením veškeré komunikace v nejpoužívanějším kancelářském přístroji – stolním telefonu. Jelikož se jedná o otevřenou aplikační platformu, OpenStage poskytuje útvarům informačních služeb i externím vývojářům větší míru flexibility při vytváření a implementaci široké škály aplikací s přidanou hodnotou, díky nimž se telefon stává hlavním rozhraním mezi podnikovými aplikacemi i nástrojem k urychlení komunikace a pracovních toků.

Například Java aplikace, které běží na PC, mobilním telefonu nebo kapesním počítači, lze nyní přenést i na telefon OpenStage. Pomocí HTML lze tyto telefony používat jako rozhraní k hostovaným aplikacím, jako jsou časové výkazy, kalendáře či veřejné telefonní seznamy. Díky podpoře WML jsou IP telefony OpenStage kompatibilní s aplikacemi vyvinutými pro mobilní telefony, jako je přístup k dopravnímu zpravodajství. Podpora XML pak umožňuje uzpůsobení OpenStage pro libovolný počet uživatelů, jako např. rozhraní pro tvorbu kontrolních systémů, odpovědi na příchozí hovory či tvorbu aplikací upozorňující uživatele na předem specifikovaný stav. OpenStage je součástí LifeWorks, vize společnosti Siemens pro otevřenou komunikaci a hladkou spolupráci napříč různými protokoly, sítěmi a zařízeními.

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Vitalia.cz: Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání