Hlavní navigace

Nová studie IBM uvádí, že analytické funkce jsou hlavní prioritou dnešních CIO

14. 10. 2009

[Tisková zpráva] Studie IBM nazvaná „The New Voice of the CIO“ poukazuje na to, že se CIO snaží standardizovat rutinní úlohy a zároveň prosazovat nové formy inovací a růstu

Armonk, New York: Nový globální průzkum mezi více než 2 500 CIO, který zveřejnila společnost IBM, ukazuje, že využití analytických nástrojů k získání konkurenční výhody a zkvalitnění rozhodování v oblasti byznysu je nyní hlavní prioritou CIO. Více než čtyři respondenti z pěti (83 procenta) označili v průzkumu business intelligence a analytické nástroje – schopnost rozpoznat vzorce v obrovských objemech dat a extrahovat relevantní informace – jako způsob, kterým zvýší konkurenceschopnost svých organizací.

Tyto výsledky a další postřehy jsou specifikovány v právě vydané Global CIO Study 2009, což je dosud vůbec největší realizovaný průzkum vycházející z osobních rozhovorů se CIO. Studie nazvaná „The New Voice of the CIO“ (Nový hlas CIO) reprezentuje postoje a vize CIO ze 78 zemí, 19 odvětví a organizací všech velikostí. Studie potvrzuje stále více strategičtější roli, kterou hrají CIO jako vizionáři a hybné síly inovací a finančního růstu.

Kromě většího důrazu na analýzu dat průzkum také odhalil, že spolehlivost a zabezpečení dat se ukazuje jako stále naléhavější problém. Proto 71 procent CIO plánuje dále investovat do řízení rizik a zajištění shody.

Další klíčová zjištění průzkumu zahrnují:

  • CIO i nadále pokračují cestou výrazného snižování výdajů za energii, 76 procent z nich již realizuje nebo plánuje projekty virtualizace.
  • 76 procent CIO počítá v příštích pěti letech s vybudováním pevně centralizované infrastruktury. Mimo to, více než polovina CIO plánuje implementaci plně standardizovaných, úsporných podnikových procesů.
  • I při budování těchto standardizovaných a úsporných infrastruktur jsou CIO schopni věnovat 55 procent svého času aktivitám, které podněcují inovace a růst, přičemž tradiční IT úlohy jako řízení infrastruktury a provozu nyní zabírají jen 45 procent jejich času.

Jak se transformuje role samotného CIO, mění se zároveň i typy projektů, které CIO v podnicích řídí. Ty jim umožní věnovat méně času a prostředků na řízení interní infrastruktury a více času na transformaci, která povede ke zvyšování tržeb firmy. CIO transformují stávající infrastruktury, aby se mohli soustředit více na inovační návrhy a obchodní hodnotu spíše než na pouhé zajištění chodu IT.

CIO ve studii rovněž identifikovali nejdůležitější vizionářské projekty, na kterých nyní pracují, nebo s jejichž implementací počítají do budoucna. Ty zahrnují jak zkvalitňování procesů, tak i využívání technologií, které mohou poskytnout okamžitý a dlouhodobý finanční dopad, jako jsou například business intelligence a analytické nástroje, virtualizace a zelené IT, architektury orientované na služby (SOA), správa služeb a cloud computing. CIO se také soustředí na řešení mobility a jednotné komunikace, na nástroje spolupráce a sociálních sítí a na projekty webu 2.0, které mají zajistit efektivnější komunikaci pro zaměstnance, zákazníky a partnery. „Je evidentní, že se úloha IT dramaticky mění,“ řekl Pat Toole, CIO společnosti IBM.

O IBM 2009 CIO Study
CIO Study 2009 je součástí série studií IBM mezi vrcholovými manažery. Studie této série vydávané IBM Institute for Business Value publikují hloubkové rozbory pro generální ředitele, finanční ředitele, personální ředitele a nyní i ředitele dodavatelských řetězců. Studie CIO vzešla z více než 2 500 osobních rozhovorů, které byly uskutečněny v průběhu čtyř měsíců od ledna do dubna 2009. Kromě detailní osobní zpětné vazby IBM do svých zjištění rovněž zahrnula finanční ukazatele a detailní statistickou analýzu.

Zpráva rovněž zahrnuje řadu doporučení od strategických obchodních kroků a používání klíčových technologií, které mohou CIO implementovat, jež IBM identifikovala na základě zpětné vazby ze studie. Celou studii 2009 CIO Study a rozhovory, které se jí týkají, najdete na webu www.ibm.com/ci­ostudy (česky na www.ibm.com/ci­o/cz), video se CIO společnosti IBM Patem Toolem je k dispozici na http://www.you­tube.com/watch?v=6Aq­SMCREXDE.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty