Hlavní navigace

Nová technologie Intel® vPro™ vylepšuje zabezpečení, umí se automaticky vyladit a sama myslet

23. 9. 2008

[Tisková zpráva] Třetí generace technologie Intel® vPro™ přináší do firemních počítačových sítí vyšší zabezpečení, umožňuje virtualizaci a efektivně řeší palčivé problémy každodenní správy firemních IT sítí. Počítač si v nesnázích například sám dokáže „zavolat“ IT specialistovi o pomoc.

SANTA CLARA, 23. září 2008 – Společnost Intel Corporation dnes představila třetí generaci sady technologií Intel® vPro™, určenou pro stolní počítače. Jejich výhody ocení zejména malé a střední firmy. Nové technologie nabízejí nejenom řadu nových funkcí, ale i výrazné usnadnění údržby počítačů a zlepšení jejich zabezpečení. V neposlední řadě otevírá dveře k novým virtualizovaným počítačovým modelům a produktům zaměřeným právě na menší firmy.

Nová technologie Intel vPro (dříve známá pod kódovým označením McCreary) kombinuje vysoký výkon a nízkou energetickou náročnost dvoujádrových a čtyřjádrových procesorů Intel® Core™2 s novou čipovou sadou Intel® Q45 Express, gigabitovou síťovou kartou Intel® 82567LM a technologií Intel® Active Management 5.0.

Firmám nabízí řadu revolučních inovací. Jako první umožňuje verze 2008 chránit počítače i za firemní branou firewall. Počítač v nesnázích dokáže díky nové funkci Remote Alert (Vzdálené upozornění) sám „zavolat“ IT specialistovi o pomoc, pokud některý z parametrů překročí stanovené hodnoty (tato funkce je dostupná i tehdy, když je počítač vypnutý).

Pomocí nové funkce Remote Scheduled Maintenance (Plánovaná vzdálená údržba) mohou administrátoři počítačových sítí nastavit počítače tak, aby se pravidelně automaticky připojovaly k programu pro správu IT a udržovaly si tak optimální výkon. Nová funkce Fast Call for Help (Rychlé volání o pomoc) umožňuje uživatelům přivolat pomoc prostřednictvím mimopásmového připojení. Stačí zadat určitou kombinaci kláves, která funguje i v případě kolapsu počítače následkem závady pevného disku nebo havárie operačního systému.

„Technologie Intel vPro nabízí firmám působícím v IT a dalších technologických oborech řadu výhod. Každým rokem přináší převratné inovace, které pomáhají řešit nejobtížnější problémy v oblasti IT,“ říká Gregory Bryant, viceprezident společnosti Intel a generální ředitel divize Digital Office Platform. „V tomto trendu pokračuje technologie vPro i letos. Nové funkce pro automatizaci oprav a údržby podstatně šetří čas IT specialistů a zkracují prostoje koncových uživatelů při čekání na plné obnovení funkčnosti počítače.“

Pro zvýšení bezpečnosti je určen Access Monitor (Monitorování přístupu), který provádí zabezpečené komplexní protokolování IT aktivit v jednotlivých systémech. Tím se snižuje riziko narušení bezpečnosti zevnitř firmy. Tato platforma také jako první nabízí integrovanou technologii pro ověřování počítače pomocí Microsoft* Network Access Protection,* což umožňuje chráněnou mimopásmovou vzdálenou údržbu systémů na platformě Intel vPro.

Inovace zaměřené především na malé firmy
Společnost Intel poprvé přizpůsobila technologii Intel vPro specifickým potřebám malých firem, v nichž počítače často spravují zaměstnanci bez počítačového vzdělání.

Nástroj Intel® IT Director je určen pro firmy s méně než 25 stolními nebo přenosnými počítači. Přehledný řídicí panel soustavně zobrazuje hlavní systémová nastavení a stavové parametry, umožňuje zablokovat připojení nezabezpečených zařízení k USB portům a zajišťuje zálohování dat.

Rychlé a efektivní řešení problémů s počítačem přináší technologie Intel® Remote PC Assist. Při zadání určité kombinace kláves se počítač automaticky připojí k poskytovateli potřebných služeb. Ten pak díky mimopásmovým funkcím technologie vPro pro zabezpečení a správu zajistí potřebnou pomoc. Poskytovatelům služeb pomáhá technologie Intel Remote PC Assist nabízet kvalitnější služby, snižovat provozní náklady a rozšířit služby zákazníkům. Intel Remote PC Assist bude zpočátku k dispozici jen v Severní Americe.

Intel představil také dvě základní desky s podporou všech nových funkcí technologie Intel® vPro. Jde o modely Intel® Desktop Board DQ45CB pro počítače standardní velikosti a Intel® Desktop Board DQ45EK pro kompaktní systémy.

Dynamic Virtual Client – zvýšení bezpečnosti, snížení nákladů a usnadnění správy
Dynamic Virtual Client (DVC) je název nové sady počítačových modelů společnosti Intel, které spolupracují s technologií Intel vPro. Jsou určeny především pro centralizaci dat a správu aplikací na serveru. Na vyžádání „vysílají“ aplikace na stolní nebo přenosný počítač, kde pak aplikace běží na vlastním procesoru tohoto počítače. DVC tak přispívá k zachování mobility i vysokého výkonu, zjednodušuje IT správu i zabezpečení a na rozdíl od modelů s tenkým klientem neklade vysoké nároky na datacentrum. Produkty nebo programy typu DVC, které využívají technologii Intel vPro, již byly ohlášeny společnostmi Citrix, Lenovo i Microsoft.

O společnosti Intel
Společnost Intel je světovým lídrem v oblasti výroby a vývoje polovodičů, technologií, produktů a iniciativ s cílem soustavně zlepšovat pracovní prostředí a životy lidí. Další informace o společnosti Intel jsou dostupné na www.intel.com/pres­sroom a http://blogs.in­tel.com.

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P