Hlavní navigace

Nová technologie Intel® vPro™ vylepšuje zabezpečení, umí se automaticky vyladit a sama myslet

23. 9. 2008

[Tisková zpráva] Třetí generace technologie Intel® vPro™ přináší do firemních počítačových sítí vyšší zabezpečení, umožňuje virtualizaci a efektivně řeší palčivé problémy každodenní správy firemních IT sítí. Počítač si v nesnázích například sám dokáže „zavolat“ IT specialistovi o pomoc.

SANTA CLARA, 23. září 2008 – Společnost Intel Corporation dnes představila třetí generaci sady technologií Intel® vPro™, určenou pro stolní počítače. Jejich výhody ocení zejména malé a střední firmy. Nové technologie nabízejí nejenom řadu nových funkcí, ale i výrazné usnadnění údržby počítačů a zlepšení jejich zabezpečení. V neposlední řadě otevírá dveře k novým virtualizovaným počítačovým modelům a produktům zaměřeným právě na menší firmy.

Nová technologie Intel vPro (dříve známá pod kódovým označením McCreary) kombinuje vysoký výkon a nízkou energetickou náročnost dvoujádrových a čtyřjádrových procesorů Intel® Core™2 s novou čipovou sadou Intel® Q45 Express, gigabitovou síťovou kartou Intel® 82567LM a technologií Intel® Active Management 5.0.

Firmám nabízí řadu revolučních inovací. Jako první umožňuje verze 2008 chránit počítače i za firemní branou firewall. Počítač v nesnázích dokáže díky nové funkci Remote Alert (Vzdálené upozornění) sám „zavolat“ IT specialistovi o pomoc, pokud některý z parametrů překročí stanovené hodnoty (tato funkce je dostupná i tehdy, když je počítač vypnutý).

Pomocí nové funkce Remote Scheduled Maintenance (Plánovaná vzdálená údržba) mohou administrátoři počítačových sítí nastavit počítače tak, aby se pravidelně automaticky připojovaly k programu pro správu IT a udržovaly si tak optimální výkon. Nová funkce Fast Call for Help (Rychlé volání o pomoc) umožňuje uživatelům přivolat pomoc prostřednictvím mimopásmového připojení. Stačí zadat určitou kombinaci kláves, která funguje i v případě kolapsu počítače následkem závady pevného disku nebo havárie operačního systému.

„Technologie Intel vPro nabízí firmám působícím v IT a dalších technologických oborech řadu výhod. Každým rokem přináší převratné inovace, které pomáhají řešit nejobtížnější problémy v oblasti IT,“ říká Gregory Bryant, viceprezident společnosti Intel a generální ředitel divize Digital Office Platform. „V tomto trendu pokračuje technologie vPro i letos. Nové funkce pro automatizaci oprav a údržby podstatně šetří čas IT specialistů a zkracují prostoje koncových uživatelů při čekání na plné obnovení funkčnosti počítače.“

Pro zvýšení bezpečnosti je určen Access Monitor (Monitorování přístupu), který provádí zabezpečené komplexní protokolování IT aktivit v jednotlivých systémech. Tím se snižuje riziko narušení bezpečnosti zevnitř firmy. Tato platforma také jako první nabízí integrovanou technologii pro ověřování počítače pomocí Microsoft* Network Access Protection,* což umožňuje chráněnou mimopásmovou vzdálenou údržbu systémů na platformě Intel vPro.

Inovace zaměřené především na malé firmy
Společnost Intel poprvé přizpůsobila technologii Intel vPro specifickým potřebám malých firem, v nichž počítače často spravují zaměstnanci bez počítačového vzdělání.

Nástroj Intel® IT Director je určen pro firmy s méně než 25 stolními nebo přenosnými počítači. Přehledný řídicí panel soustavně zobrazuje hlavní systémová nastavení a stavové parametry, umožňuje zablokovat připojení nezabezpečených zařízení k USB portům a zajišťuje zálohování dat.

Rychlé a efektivní řešení problémů s počítačem přináší technologie Intel® Remote PC Assist. Při zadání určité kombinace kláves se počítač automaticky připojí k poskytovateli potřebných služeb. Ten pak díky mimopásmovým funkcím technologie vPro pro zabezpečení a správu zajistí potřebnou pomoc. Poskytovatelům služeb pomáhá technologie Intel Remote PC Assist nabízet kvalitnější služby, snižovat provozní náklady a rozšířit služby zákazníkům. Intel Remote PC Assist bude zpočátku k dispozici jen v Severní Americe.

Intel představil také dvě základní desky s podporou všech nových funkcí technologie Intel® vPro. Jde o modely Intel® Desktop Board DQ45CB pro počítače standardní velikosti a Intel® Desktop Board DQ45EK pro kompaktní systémy.

Dynamic Virtual Client – zvýšení bezpečnosti, snížení nákladů a usnadnění správy
Dynamic Virtual Client (DVC) je název nové sady počítačových modelů společnosti Intel, které spolupracují s technologií Intel vPro. Jsou určeny především pro centralizaci dat a správu aplikací na serveru. Na vyžádání „vysílají“ aplikace na stolní nebo přenosný počítač, kde pak aplikace běží na vlastním procesoru tohoto počítače. DVC tak přispívá k zachování mobility i vysokého výkonu, zjednodušuje IT správu i zabezpečení a na rozdíl od modelů s tenkým klientem neklade vysoké nároky na datacentrum. Produkty nebo programy typu DVC, které využívají technologii Intel vPro, již byly ohlášeny společnostmi Citrix, Lenovo i Microsoft.

O společnosti Intel
Společnost Intel je světovým lídrem v oblasti výroby a vývoje polovodičů, technologií, produktů a iniciativ s cílem soustavně zlepšovat pracovní prostředí a životy lidí. Další informace o společnosti Intel jsou dostupné na www.intel.com/pres­sroom a http://blogs.in­tel.com.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Podnikatel.cz: Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph