Hlavní navigace

Nová vysoce výkonná a energeticky efektivní disková pole upevňují vedoucí pozici společnosti Sun Microsystems na trhu podnikových úložišť

18. 2. 2009

[Tisková zpráva] Disková pole Sun Storage 6580 a 6780 poskytují až třikrát výhodnější poměr ceny a výkonu než konkurenční produkty a umožňují zákazníkům ekonomickým škálováním držet krok s rychlým růstem dat

SANTA CLARA, Kalifornie – 3. února 2009, PRAHA – 18. února 2009 – Společnost Sun Microsystems (NASDAQ: JAVA) oznámila rozšíření svého špičkového portfolia diskových úložných systémů o dvě nová disková pole, která poskytují až třikrát výhodnější poměr ceny a výkonu než konkurence(1) a umožňují zákazníkům konsolidovat pracovní úlohy pro větší efektivitu na stejné ploše datového centra. Nová modulární disková pole Sun Storage 6580 a 6780 doplňují řadu serverových architektur, včetně systémů Sun SPARC Enterprise T5440 s operačním systémem Solaris. Pro informace o zvláštní nabídce na nová disková pole navštivte stránku www.sun.com/tra­deins/offerin­gs/6×80/.

Disková pole Sun Storage 6580 a 6780 jsou nejvýkonnějšími produkty ve své třídě a pomáhají podnikovým zákazníkům hladce škálovat úložnou infrastrukturu při zachování stejných nároků na energii a prostor. Nová disková pole Sun Storage 6580 a 6780 se ideálně hodí pro střední a velké podniky, které je využijí k provozu pracovních úloh s velkými nároky na propustnost, jako jsou například databáze nebo podnikový e-mail. Dodávají se s bezplatným podnikovým nástrojem pro správu Sun StorageTek Common Array Manager. Zákazníci už začali využívat výhodné programy Sunu pro upgrade a výměnu, které zhodnocují dřívější investice do IT infrastruktury a přinášejí slevu při přechodu z produktů Sunu i konkurentů.

Disková pole Sun Storage 6580 a 6780 pomohou podnikovým zákazníkům hladce škálovat úložnou infrastrukturu při zachování stejných nároků na energii a prostor. Ve srovnávacích testech si modulární diskové pole Sun StorageTek 6780 vedlo velmi dobře proti obdobně konfigurovaným konkurenčním výrobkům (další informace viz www.storageper­formance.org/re­sults):

  • Vykázalo téměř čtyřikrát lepší dobu odezvy se čtvrtinovou latencí.
  • Více než třikrát výhodnější poměr ceny a výkonu.
  • Více než dvojnásobný výkon.
  • O 48 % více vstupních a výstupních operací za sekundu (IOPS) na jednotku.
  • Nejlepší výkon v testu SPC-2 ze všech systémů pod 250 000 dolarů.

„Správci podnikových úložišť si dnes nemohou dovolit kompromisy, když jde o zvládnutí růstu dat a požadavky na ochranu investic do úložných technologií. Zákazníci potřebují úložná a archivační řešení, která sníží náklady a umožní organizacím zvládat víc práce na stejné ploše datového centra, s úsporou energie na napájení a chlazení,“ řekl Jason Schaffer, senior ředitel managementu systémových produktů, Sun Microsystems.

Nová disková pole nabízejí vysokou hodnotu a ochranu investic:

  • Sun Storage 6580 Array – Nabízí lepší dobu odezvy oproti předchozím generacím, nejlepší poměr ceny a výkonu ve své třídě. Specifikace: až 256 disků (256 TB), osm hostitelských portů 4Gb FC, 8 GB mezipaměti, 16 rozšiřovacích pozic na řadič, možnost kombinovat disky SATA a FC a podporu konfigurace RAID 6.
  • Sun Storage 6780 Array – Zástupce vyšší řady nabízí proti diskovým polím třídy 6500 dvojnásobný výkon IOPS a čtyřnásobnou propustnost. Jeho specifikace zahrnují až 448 disků (448 TB), osm nebo 16 hostitelských portů 4Gb FC, 16 GB mezipaměti, 28 rozšiřovacích pozic na řadič, možnost kombinovat disky SATA a FC a podporu konfigurace RAID 6. Modulární disková pole Sunu se nacházejí v samotném srdci dynamického rozvoje trhu diskových úložišť. Sun nedávno oznámil už čtvrté čtvrtletí v řadě, kdy v prodeji diskových úložných systémů dosáhl meziročního růstu tržeb. Za poslední čtvrtletí se jednalo o 25procentní meziroční nárůst továrních tržeb, jak vyplývá ze zprávy IDC Worldwide Quarterly Disk Storage Systems Tracker, 3Q08. Ve třetím čtvrtletí roku 2008 se Sun o prvenství v meziročním růstu tržeb z externích diskových systémů dělil a trh jako celek předstihl téměř dvojnásobně.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.
Sun Microsystems vyvíjí technologie podporující růst globálního trhu. Drží se jedinečné vize „The Network Is The Computer“ („Síť je počítačem“) a prostřednictvím sdílených inovací, komunitního vývoje a vedoucí pozice v oblasti open source prosazuje spolupráci. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na webové adrese http://sun.com.

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DigiZone.cz: Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku