Hlavní navigace

Nové bezpečnostní zařízení od Internet Security Systems, společnosti IBM

22. 11. 2006

[Tisková zpráva] Praha, 20. listopadu – Společnost IBM (NYSE: IBM) dnes oznámila, že její divize Internet Security Systems bude zákazníkům nabízet nové hardwarové řešení pro centralizovanou správu zabezpečení. Toto řešení je založeno na existujícím softwaru IBM Proventia Management SiteProtector a je určeno k tomu, aby společnostem všech velikostí poskytovalo centralizovaný systém správy jejich bezpečnostních komponent.

„Bezpečnostní scéna co do složitosti neustále roste, protože útočníci vyvíjejí nové, mnohem sofistikovanější prostředky k proniknutí do podnikových sítí,“ řekl Greg Adams, viceprezident vývojového oddělení produktů pro IBM Internet Security Systems. „Internet Security Systems proto pokračuje ve vývoji nových způsobů, jejichž prostřednictvím by zjednodušil a zefektivnil obranu sítí před napadením, jak jen to je možné. Jsme přesvědčeni, že nové zařízení SiteProtector zvýší dramaticky zabezpečení mnoha společností.“

Proventia Management SiteProtector pomáhá snížit náklady spojené se správou zabezpečení prostřednictvím komplexního centralizovaného ovládání podnikové sítě, které zahrnuje různé bezpečnostní komponenty. Na rozdíl od mnoha konkurenčních nabídek umožňuje SiteProtector společnostem centrální správu celé škály technologií Internet Security Systems včetně prevence ohrožení sítí, multifunkčních systémů, bezpečnosti serverů i pracovních stanic, odhalování zranitelností, detekce anomálií a bezpečnosti elektronické pošty – to vše prostřednictvím jediného produktu. SiteProtector v nové verzi obsahuje také nástroje pro práci s antivirovými technologiemi. Tento komplexní rozsah funkcí plně eliminuje nutnost zakoupení a implementace více řídících prostředí a umožňuje společnostem zajistit bezpečnost mnohem efektivněji, s nižšími náklady, delší dobou použitelnosti a podstatně jednodušší správou ve standardním stavu.

Nová forma tohoto produktu zjednoduší řízení procedur a sníží čas potřebný na instalaci, konfiguraci, údržbu a upgrade produktu. Průměrná odhadovaná doba potřebná k nastavení zařízení včetně přípravy konfigurace, je kratší než 30 minut. Další přidané nové vlastnosti zahrnují i mnohem intuitivnější řízení procesů, vylepšené nastavení analýzy provozu a filtrace a v neposlední řadě také schopnost okamžité aktualizace pomocí bezpečnostních balíčků.

„SiteProtector je jedním z mnoha důvodů, proč se IBM spojila se společností Internet Security Systems,“ řekla Julie Donahue, viceprezidentka divize Security and Privacy Services, IBM. „Zahrnutí proaktivní integrované platformy Internet Security Systems do portfolia společnosti IBM zjednoduší správu zabezpečení a poskytne zákazníkům ochranu, jakou očekávají od přední společnosti.“

Řada produktů IBM Proventia je všestranné bezpečnostní řešení, které poskytuje komplexní ochranu před napadeními sítí ještě dříve, než mohou napáchat škody. Technologie Internet Security Systems stojí na poznatcích renomovaného výzkumného a vývojového týmu IBM X-Force, který patří ke světové špičce v oblasti nezávislého výzkumu a vývoje řešení zabezpečení.

Zařízení Proventia Management SiteProtector by mělo dorazit do prodeje koncem měsíce. Další informace i zařízení SiteProtector naleznete na adrese http://iss.net/pro­ducts/Proventi­a_Management_Si­teProtector/pro­duct_main_page­.html.

Systémy ISS ochrany před napadením doplňuje software pro řízení identifikace a přístupu Tivoli od IBM, který je určen k řízení zabezpečení zákazníků a jejich potřeb.

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Lupa.cz: Z pražského sídla CETINu budou byty

Z pražského sídla CETINu budou byty

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz