Hlavní navigace

Nové bezpečnostní zařízení od Internet Security Systems, společnosti IBM

22. 11. 2006

[Tisková zpráva] Praha, 20. listopadu – Společnost IBM (NYSE: IBM) dnes oznámila, že její divize Internet Security Systems bude zákazníkům nabízet nové hardwarové řešení pro centralizovanou správu zabezpečení. Toto řešení je založeno na existujícím softwaru IBM Proventia Management SiteProtector a je určeno k tomu, aby společnostem všech velikostí poskytovalo centralizovaný systém správy jejich bezpečnostních komponent.

„Bezpečnostní scéna co do složitosti neustále roste, protože útočníci vyvíjejí nové, mnohem sofistikovanější prostředky k proniknutí do podnikových sítí,“ řekl Greg Adams, viceprezident vývojového oddělení produktů pro IBM Internet Security Systems. „Internet Security Systems proto pokračuje ve vývoji nových způsobů, jejichž prostřednictvím by zjednodušil a zefektivnil obranu sítí před napadením, jak jen to je možné. Jsme přesvědčeni, že nové zařízení SiteProtector zvýší dramaticky zabezpečení mnoha společností.“

Proventia Management SiteProtector pomáhá snížit náklady spojené se správou zabezpečení prostřednictvím komplexního centralizovaného ovládání podnikové sítě, které zahrnuje různé bezpečnostní komponenty. Na rozdíl od mnoha konkurenčních nabídek umožňuje SiteProtector společnostem centrální správu celé škály technologií Internet Security Systems včetně prevence ohrožení sítí, multifunkčních systémů, bezpečnosti serverů i pracovních stanic, odhalování zranitelností, detekce anomálií a bezpečnosti elektronické pošty – to vše prostřednictvím jediného produktu. SiteProtector v nové verzi obsahuje také nástroje pro práci s antivirovými technologiemi. Tento komplexní rozsah funkcí plně eliminuje nutnost zakoupení a implementace více řídících prostředí a umožňuje společnostem zajistit bezpečnost mnohem efektivněji, s nižšími náklady, delší dobou použitelnosti a podstatně jednodušší správou ve standardním stavu.

Nová forma tohoto produktu zjednoduší řízení procedur a sníží čas potřebný na instalaci, konfiguraci, údržbu a upgrade produktu. Průměrná odhadovaná doba potřebná k nastavení zařízení včetně přípravy konfigurace, je kratší než 30 minut. Další přidané nové vlastnosti zahrnují i mnohem intuitivnější řízení procesů, vylepšené nastavení analýzy provozu a filtrace a v neposlední řadě také schopnost okamžité aktualizace pomocí bezpečnostních balíčků.

„SiteProtector je jedním z mnoha důvodů, proč se IBM spojila se společností Internet Security Systems,“ řekla Julie Donahue, viceprezidentka divize Security and Privacy Services, IBM. „Zahrnutí proaktivní integrované platformy Internet Security Systems do portfolia společnosti IBM zjednoduší správu zabezpečení a poskytne zákazníkům ochranu, jakou očekávají od přední společnosti.“

Řada produktů IBM Proventia je všestranné bezpečnostní řešení, které poskytuje komplexní ochranu před napadeními sítí ještě dříve, než mohou napáchat škody. Technologie Internet Security Systems stojí na poznatcích renomovaného výzkumného a vývojového týmu IBM X-Force, který patří ke světové špičce v oblasti nezávislého výzkumu a vývoje řešení zabezpečení.

Zařízení Proventia Management SiteProtector by mělo dorazit do prodeje koncem měsíce. Další informace i zařízení SiteProtector naleznete na adrese http://iss.net/pro­ducts/Proventi­a_Management_Si­teProtector/pro­duct_main_page­.html.

Systémy ISS ochrany před napadením doplňuje software pro řízení identifikace a přístupu Tivoli od IBM, který je určen k řízení zabezpečení zákazníků a jejich potřeb.

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Podnikatel.cz: Sleva na evidenci tržeb. Kolik si odečtete?

Sleva na evidenci tržeb. Kolik si odečtete?

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Vitalia.cz: Děti patří tomu, kdo je porodil?

Děti patří tomu, kdo je porodil?

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Podnikatel.cz: Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Měšec.cz: Přejete si číslo účtu na přání?

Přejete si číslo účtu na přání?

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Podnikatel.cz: Platební brány a EET? Stále s otazníkem

Platební brány a EET? Stále s otazníkem