Hlavní navigace

Nové, lehké a výkonné notebooky VAIO řady S a Y

[Tisková zpráva] VAIO S: snadno zvládnete každodenní práci i zábavu díky výkonnému procesoru a grafické kartě. VAIO Y: dlouhá výdrž baterie a efektivní práce na širokoúhlém displeji s vysokým kontrastem.

Výkon, snadná přenosnost a kvalitní funkce. To vše vám přináší dva nové ultramobilní notebooky od Sony. Pokud pracujete často na cestách, nabízí elegantní VAIO řady S detailní obraz 33,8cm (13,3”) širokoúhlého displeje s LED podsvícením a grafický výkon, jaký potřebujete.

Stejný 33,8cm (13.3”) LED displej u odlehčené sesterské řady VAIO Y dokazuje, že přenositelnost počítače nemusí být na úkor výdrže baterie nebo elegantního designu. Modelová řada S je vybavena technologií VAIO Everywair zajištující vysokorychlostní připojení k internetu prostřednictvím 3G mobilních sítí, které ideálně využijete právě na cestách.

Nové notebooky VAIO řady S – Mobilita a vysoký výkon pro práci i zábavu
Stylová nová řada S nabízí přitažlivou kombinaci mobility a výkonu, která se skvěle hodí pro vyšší pracovní výkon. Hmotnost pouhé 2 kg (včetně baterie) a štíhlé tělo z odolné a lehké hořčíkové slitiny, dělají z tohoto notebooku dokonalý univerzální nástroj pro práci i zábavu.

Notebooky VAIO řady S pohání nejnovější generace procesorů Intel® Core™. Jejich výkon zvyšují 4 GB paměti DDR3 RAM, která zároveň poskytuje dostatek prostoru pro pohodlný běh všech aplikací. Nová integrovaná grafická karta Intel® HD Graphics zvládá grafické prezentace i aplikace. Možnosti procesoru naplno oceníte při sledování obrazu na HD televizoru připojeném přes HDMI port.

Širokoúhlý 33,8cm (13.3”) displej VAIO s LED podsvícením nabízí dokonale ostrý obraz, vysoký kontrast a přesné podání barev.

Vybrané modely jsou vybaveny podsvícenou klávesnicí se senzorem okolního osvětlení. Stejný senzor u všech modelů nastavuje jas displeje pro příjemné sledování a zároveň úsporu elektrické energie. Pohodlné a jisté ovládání zajišťuje trackpad podporující gesta více prsty (Multi-touch).

Vestavěné bezpečnostní technologie zahrnují Advanced HDD Protection, která chrání data před havárií disku i při startu systému nebo přípravě na přechod do režimu spánku.

Mezi možnosti připojení patří tři USB porty a HDMI výstup pro přehrávání Full HD multimédií na připojeném televizoru. Pokud se nacházíte daleko od Wi-fi hotspotu, volitelné 3G mobilní širokopásmové připojení VAIO Everywair zajistí přístup na internet rychlostí downloadu až 7,2 Mbps.

V nabídce je také kompletní řada příslušenství značky Sony včetně dokovací stanice, filtru na ochranu soukromí pro nerušené sledování obrazovky, sladěné pouzdro i myš.

Nová řada VAIO Y – Váš každodenní společník
Štíhlé notebooky řady VAIO Y nabízejí jednoduchou správu vašeho digitálního života i plnění každodenních multimediálních ú­kolů.

Nové notebooky VAIO řady Y o hmotnosti méně než 1,8 kg na první pohled vynikají svým elegantním pláštěm (obsahujícím z důvodu vyšší pevnosti hořčíkovou slitinu) a válcovým pantem. Notebooky mají stejný kontrastní širokoúhlý 33,8cm (13,3”) LED displej jako řada S, poskytující dokonale detailní zobrazení dokumentů, grafiky a dalších souborů.

Řada Y je navržena tak, aby bylo možné pracovat nebo se bavit delší dobu. Spotřebu energie minimalizují procesory Intel® pracující s nízkým napětím. Standardní výdrž baterie až 9 hodin1 se skvěle hodí na dešlí cesty. Navíc je napájecí adaptér velmi malý, aby při cestování zabíral méně místa.

Plnohodnotná klávesnice s přesnými rozestupy kláves a dobrou odezvou je zkonstruována pro pohodlné psaní. Ideálně se tak hodí pro tvorbu prezentací, práci na textových dokumentech při dojíždění nebo blogování v kavárnách. Ovládání a navigace v multimediálních souborech je jednodušší než kdy dříve díky novém touchpadu s podporou gest více prsty: kruhový posun, listování dopředu a dozadu, zoomování roztažením prstů a otáčení objektů pomocí přesných pohybů konečků prstů.

Pohodlí a jistotu nabízí tlačítko ASSIST na předním panelu, které u obou notebooků zajišťuje přístup k funkci VAIO Care. Tento nový jednoduchý program pomáhá při údržbě, diagnostice a servisu pomocí několika málo klinutí. VAIO Care dokonce pomáhá se záchranou dat, když váš notebook nechce nastartovat.

Nové notebooky VAIO řady S a Y od Sony budou v prodeji od konce ledna 2010.
1 podle MobileMark® 2007

Sony
Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: Optimedia: hybridní kampaň Nescafé

Optimedia: hybridní kampaň Nescafé

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček