Hlavní navigace

Nové Ovi Mapy přinášejí sdílení polohy i linky hromadné dopravy

11. 2. 2011

[Tisková zpráva] Praha, 10. února 2011 – Uživatelé chytrých telefonů Nokia mají k dispozici nové Ovi Mapy ve verzi 3.06. Přinášejí řadu novinek, které potěší zejména uživatele sociálních sítí, řidiče a také ty, kdo často cestují hromadnou dopravou v Praze. Důležitou inovací je také možnost aktualizovat mapy v telefonu přímo bez využití počítače. Ovi Mapy a jejich aktualizace jsou pro majitele telefonů Nokia k dispozici zcela zdarma.

Řekněte svým blízkým, kde právě jste

Žádanou funkcí je dnes možnost sdělit přátelům prostřednictvím sociálních sítí, kde se zrovna nacházíte a co tam děláte, a případně přiložit i právě pořízenou fotografii. S Ovi Mapami ve verzi 3.06 to lze udělat velice jednoduše na dvě kliknutí. Svou polohu lze přitom sdílet s přáteli jak na Facebooku, tak na Twitteru. Stejně snadno ji lze ale sdílet i prostřednictvím SMS nebo e-mailu. 

Aktuální  informace o stavu dopravy

Zajímavou novinkou pro řidiče je nová funkce zobrazení aktu­álních informací o stavu dopravy, které se neustále mění podle situace na silnicích. Řidiči jsou informováni prostřednictvím barevných čar znázorňujících stav průjezdnosti hlavních silničních tahů. Při navigování ale dostávají také informace o aktuálních rychlostních limitech a radarech či dopravních kamerách. 

Linky a trasy MHD přímo v mobilu

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Návštěvníky Prahy a dalších 80 největších světových měst potěší nové mapové podklady zahrnující všechny stanice metra, tramvajových linek a příměstských vlaků, včetně možnosti zobrazení jejich tras. Na mapě lze snadno najít, kde je nejbližší stanice MHD a kam lze danou linkou metra nebo tramvaje dojet.

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.  
 
 

Vylepšené  vyhledávání a ovládání

Kromě zcela nových funkcí však Ovi Mapy 3.06 dále vylepšily i ty stávající. Radost uživatelům udělá zejména vylepšené vyhledávání. To si nyní poradí i s překlepy či nepřesnými názvy ulic – Ovi Mapy, podobně jako třeba internetové vyhledávače, napoví. Kromě samotného hledání se ještě zdokonalilo i ovládání map. Nové telefony s dotykovou obrazovkou umožňující ovládání více prsty najednou tak mohou využít snadné zoomování mapy s využitím palce a ukazováčku. Změn doznaly i použité ikony, které jsou teď ještě názornější, a barvy, které dále vylepšily ovládání map na přímém slunci. Důležitou novinkou je možnost stáhnout si mapové podklady do telefonu přímo pomocí vestavěného WiFi. Aktuální mapy tak lze jednoduše získat přímo na cestách, třeba v kavárně nebo na dálničním odpočívadle. 

Nové Ovi Mapy 3.06 si mohou uživatelé chytrých telefonů Nokia bezplatně stáhnout prostřednictvím aplikace Ovi obchod v jejich mobilních telefonech anebo prostřednictvím počítače z adresy http://www.no­kia.cz/sluzby-a-aplikace/ovi-mapy. V nových telefonech Nokia již jsou Nokia Ovi Mapy 3.06 předinsta­lované.  

Pro názornou ukázku si můžete pustit video: http://www.you­tube.com/watch?v=9SiZ­ZhslCKE 
  
 

O společnosti Nokia  
 

Společnost Nokia podporuje vzájemnou komunikaci a spojování lidí.  Kombinuje pokročilé technologie s personalizovanými službami, které umožňují lidem zůstat blízko tomu, na čem jim záleží. Každý den se více než 1,2 miliardy lidí navzájem spojuje prostřednictvím za­řízení od společnosti Nokia –  od mobilních telefonů, přes pokročilé chytré telefony až po vysoce výkonné mobilní počítače. V současné době společnost Nokia prostřednictvím portálu Ovi (www.ovi.com)  integruje své přís­troje s inovativními službami, jako jsou hudba, mapy, aplikace, e-mail a mnohé další. Dceřiná společnost NAVTEQ je celosvětovým lídrem v oblasti digi­tálních map a navigačních služeb a společnost Nokia Siemens Networks je globálním poskytovatelem vybavení, služeb a řešení pro komunikační sítě.

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?