Hlavní navigace

Nové produkty Trend Micro™ pro internetovou bezpečnost posilují ochranu osobních informací a zlepšují výkonnost

2. 10. 2007

[Tisková zpráva] Zlepšená ochrana digitálních aktiv zákazníků pomocí ochrany před novými webovými hrozbami, proaktivního blokování průniků, snadného reportingu a přívětivého uživatelského rozhraní.

Cupertino, Kalifornie – 2. října 2007 – Společnost Trend Micro Incorporated (TSE: 4704, NASDAQ: TMIC), leader na trhu síťového antivirového softwaru a softwaru pro zabezpečení internetového obsahu a souvisejících služeb, zveřejnila verze svých spotřebitelských bezpečnostních produktů pro rok 2008. Dvě z nich jsou aktualizacemi existujících verzí z roku 2007: Trend Micro AntiVirus plus AntiSpyware 2008 a Trend Micro Internet Security 2008. Novinkou pak je Trend Micro Internet Security Pro. Bezpečnostní produkty Trend Micro pro rok 2008 nabízejí spotřebitelům účinnou ochranu před cyberzločinem tím, že chrání více ohrožených přístupových bodů najednou – od operačního systému přes prohlížeče až ke klávesnicím.

V těchto nejnovějších verzích se Trend Micro zaměřuje na základní spotřebitelské potřeby, jako je zlepšená ochrana před nejnovějším malwarem, o 30 % rychlejší ruční skenování než u konkurenčních produktů, snadný reporting a pohodlnější správa včetně zjednodušeného a elegantního uživatelského rozhraní.

Ochrana proti nejnovějšímu malwaru
Podle průzkumu TrendLabsTM, globální sítě center Trend Micro pro výzkum, služby a podporu, počet webových hrozeb vzrostl mezi lednem 2005 a lednem 2007 o 540 procent. Aby uživatelé produktů Trend Micro mohli s těmito zákeřnými hrozbami bojovat, byla vylepšena dostupná obrana v rámci antimalwarových řešení. Mezi nové a vylepšené funkce patří mimo jiné proaktivní blokování průniků, ochrana před webovými hrozbami, vylepšené antispamové možnosti, dvoucestný firewall a plně integrované antivirové a antispywarové softwarové stroje.

TrendLabs se i nadále věnují ochraně před útoky a prevenci hrozeb. Zákazníci Trend Micro využívají výhody nepřetržitých služeb TrendLabs, které v reálném čase informují o hrozbách a výzkumu. Výsledkem jsou efektivní a včas nasazované bezpečnostní prostředky určené pro odhalování, předvídání a eliminování útoků, které chrání a informují uživatele během surfování po internetu.

Proaktivní blokování průniků je technologie založená na sledování chování, která chrání počítače před neoprávněnými a škodlivými změnami. Tato nová technologie rozšiřuje technologie pro prevenci v reálném čase, které nevyužívají signatur a mohou se dynamicky přizpůsobovat novým a vznikajícím hrozbám. Monitorováním aktivit aplikací v počítači je schopná bránit škodlivým změnám v počítači ještě před tím než se tyto změny projeví. Navíc je omezen počet varování uživatele, protože tato technologie může sledovat změny až k jejich zdroji místo toho, aby reagovala na každou z nich zvlášť. Trend Micro Web Threat Protection chrání uživatele před rostoucím počtem cyber útoků, jako je například „Italian Job“ prostřednictvím technologie, která jde za klasické filtrování URL adres a která zajišťuje bezpečnost webové stránky díky mnoha faktorům včetně věku, obsahu, chování uživatele a důvěryhodnosti stránky. Spotřebitelé pak získají vyšší ochranu bez toho, aby jí obětovali schopnost surfovat po webu. Web Threat Protection totiž blokuje specifické stránky a obsah obsahující malware místo toho, aby blokoval celý website.

Zlepšený výkon a instalace
Produkty Trend Micro pro rok 2008 jsou optimalizovány pro lepší výkonnost a pohodlí uživatelů. Trend Micro vylepšila uživatelský prožitek zrychlením produktů a snížením jejich nároků na výpočetní zdroje. Spotřeba paměti klesla ve srovnání s loňskými verzemi o zhruba 50 procent a manuální skenování je o více než 30 procent rychlejší než u konkurenčních produktů. Trend Micro také vyslyšela požadavky zákazníků a zlepšila celkový prožitek zákazníků. Díky zjednodušené instalaci a nastavení nyní Trend Micro Internet Security vyžaduje pro dokončení instalace pouze tři kroky.

Kromě toho se služba TrendSecure uvedená v minulém roce vyvinula ze zdroje poskytujícího bezplatné nástroje v platformu, která dodává zákazníkům software jako službu včetně mnoha klíčových funkcí dostupných v produktu Trend Micro Internet Security Pro.

„Díky produktům Trend Micro pro rok 2008 mohou domácí uživatelé s důvěrou využívat e-mail, internetové obchody a internetové bankovnictví nebo sdílet fotografie online a vědět, že jejich identity, soukromí a soubory jsou dobře chráněny,“ řekla Carol Carpenter, viceprezidentka Trend Micro pro globální marketing spotřebitelského segmentu. „Naše vylepšené uživatelské rozhraní umožňuje snadno a intuitivně zvládat nové hrozby. Produkty Trend Micro pro rok 2008 byly navrženy pro lidi, kteří intenzivně využívají své počítače pro různé online aktivity, ať už jsou doma nebo na cestách. Díky těmto nejnovějším verzím mohou zákazníci využívat všechny výhody s klidem v duši.“

Trend Micro Internet Security Pro, řešení pro pokročilé uživatele počítačů, kteří pravidelně využívají své PC pro webové transakce a kteří potřebují pokročilá řešení pro ochranu identity, bude k dispozici v Severní Americe během října. Cena pro předplatitele 69,95 USD zahrnuje ochranu až tří osobních počítačů po dobu jednoho roku.

Trend Micro Internet Security 2008, řešení navržené zejména pro uživatele internetu, který se pohybuje v různých lokalitách, bude k dispozici v Severní Americe během října. Cena pro předplatitele 49,95 USD zahrnuje ochranu až tří osobních počítačů po dobu jednoho roku.

Trend Micro AntiVirus plus AntiSpyware 2008, řešení poskytující nejdůležitější a cenově dostupnou ochranu spotřebitelských pécéček, bude k dispozici v Severní Americe během října. Cena pro předplatitele 39,95 USD zahrnuje ochranu jednoho osobního počítače po dobu jednoho roku.

Podnikatel.cz: Náhrada mzdy 2017 se výrazně zvýší

Náhrada mzdy 2017 se výrazně zvýší

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše