Hlavní navigace

Nové produkty Trend Micro™ pro internetovou bezpečnost posilují ochranu osobních informací a zlepšují výkonnost

2. 10. 2007

[Tisková zpráva] Zlepšená ochrana digitálních aktiv zákazníků pomocí ochrany před novými webovými hrozbami, proaktivního blokování průniků, snadného reportingu a přívětivého uživatelského rozhraní.

Cupertino, Kalifornie – 2. října 2007 – Společnost Trend Micro Incorporated (TSE: 4704, NASDAQ: TMIC), leader na trhu síťového antivirového softwaru a softwaru pro zabezpečení internetového obsahu a souvisejících služeb, zveřejnila verze svých spotřebitelských bezpečnostních produktů pro rok 2008. Dvě z nich jsou aktualizacemi existujících verzí z roku 2007: Trend Micro AntiVirus plus AntiSpyware 2008 a Trend Micro Internet Security 2008. Novinkou pak je Trend Micro Internet Security Pro. Bezpečnostní produkty Trend Micro pro rok 2008 nabízejí spotřebitelům účinnou ochranu před cyberzločinem tím, že chrání více ohrožených přístupových bodů najednou – od operačního systému přes prohlížeče až ke klávesnicím.

V těchto nejnovějších verzích se Trend Micro zaměřuje na základní spotřebitelské potřeby, jako je zlepšená ochrana před nejnovějším malwarem, o 30 % rychlejší ruční skenování než u konkurenčních produktů, snadný reporting a pohodlnější správa včetně zjednodušeného a elegantního uživatelského rozhraní.

Ochrana proti nejnovějšímu malwaru
Podle průzkumu TrendLabsTM, globální sítě center Trend Micro pro výzkum, služby a podporu, počet webových hrozeb vzrostl mezi lednem 2005 a lednem 2007 o 540 procent. Aby uživatelé produktů Trend Micro mohli s těmito zákeřnými hrozbami bojovat, byla vylepšena dostupná obrana v rámci antimalwarových řešení. Mezi nové a vylepšené funkce patří mimo jiné proaktivní blokování průniků, ochrana před webovými hrozbami, vylepšené antispamové možnosti, dvoucestný firewall a plně integrované antivirové a antispywarové softwarové stroje.

TrendLabs se i nadále věnují ochraně před útoky a prevenci hrozeb. Zákazníci Trend Micro využívají výhody nepřetržitých služeb TrendLabs, které v reálném čase informují o hrozbách a výzkumu. Výsledkem jsou efektivní a včas nasazované bezpečnostní prostředky určené pro odhalování, předvídání a eliminování útoků, které chrání a informují uživatele během surfování po internetu.

Proaktivní blokování průniků je technologie založená na sledování chování, která chrání počítače před neoprávněnými a škodlivými změnami. Tato nová technologie rozšiřuje technologie pro prevenci v reálném čase, které nevyužívají signatur a mohou se dynamicky přizpůsobovat novým a vznikajícím hrozbám. Monitorováním aktivit aplikací v počítači je schopná bránit škodlivým změnám v počítači ještě před tím než se tyto změny projeví. Navíc je omezen počet varování uživatele, protože tato technologie může sledovat změny až k jejich zdroji místo toho, aby reagovala na každou z nich zvlášť. Trend Micro Web Threat Protection chrání uživatele před rostoucím počtem cyber útoků, jako je například „Italian Job“ prostřednictvím technologie, která jde za klasické filtrování URL adres a která zajišťuje bezpečnost webové stránky díky mnoha faktorům včetně věku, obsahu, chování uživatele a důvěryhodnosti stránky. Spotřebitelé pak získají vyšší ochranu bez toho, aby jí obětovali schopnost surfovat po webu. Web Threat Protection totiž blokuje specifické stránky a obsah obsahující malware místo toho, aby blokoval celý website.

Zlepšený výkon a instalace
Produkty Trend Micro pro rok 2008 jsou optimalizovány pro lepší výkonnost a pohodlí uživatelů. Trend Micro vylepšila uživatelský prožitek zrychlením produktů a snížením jejich nároků na výpočetní zdroje. Spotřeba paměti klesla ve srovnání s loňskými verzemi o zhruba 50 procent a manuální skenování je o více než 30 procent rychlejší než u konkurenčních produktů. Trend Micro také vyslyšela požadavky zákazníků a zlepšila celkový prožitek zákazníků. Díky zjednodušené instalaci a nastavení nyní Trend Micro Internet Security vyžaduje pro dokončení instalace pouze tři kroky.

Kromě toho se služba TrendSecure uvedená v minulém roce vyvinula ze zdroje poskytujícího bezplatné nástroje v platformu, která dodává zákazníkům software jako službu včetně mnoha klíčových funkcí dostupných v produktu Trend Micro Internet Security Pro.

„Díky produktům Trend Micro pro rok 2008 mohou domácí uživatelé s důvěrou využívat e-mail, internetové obchody a internetové bankovnictví nebo sdílet fotografie online a vědět, že jejich identity, soukromí a soubory jsou dobře chráněny,“ řekla Carol Carpenter, viceprezidentka Trend Micro pro globální marketing spotřebitelského segmentu. „Naše vylepšené uživatelské rozhraní umožňuje snadno a intuitivně zvládat nové hrozby. Produkty Trend Micro pro rok 2008 byly navrženy pro lidi, kteří intenzivně využívají své počítače pro různé online aktivity, ať už jsou doma nebo na cestách. Díky těmto nejnovějším verzím mohou zákazníci využívat všechny výhody s klidem v duši.“

Trend Micro Internet Security Pro, řešení pro pokročilé uživatele počítačů, kteří pravidelně využívají své PC pro webové transakce a kteří potřebují pokročilá řešení pro ochranu identity, bude k dispozici v Severní Americe během října. Cena pro předplatitele 69,95 USD zahrnuje ochranu až tří osobních počítačů po dobu jednoho roku.

Trend Micro Internet Security 2008, řešení navržené zejména pro uživatele internetu, který se pohybuje v různých lokalitách, bude k dispozici v Severní Americe během října. Cena pro předplatitele 49,95 USD zahrnuje ochranu až tří osobních počítačů po dobu jednoho roku.

Trend Micro AntiVirus plus AntiSpyware 2008, řešení poskytující nejdůležitější a cenově dostupnou ochranu spotřebitelských pécéček, bude k dispozici v Severní Americe během října. Cena pro předplatitele 39,95 USD zahrnuje ochranu jednoho osobního počítače po dobu jednoho roku.

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Lupa.cz: Propustili je z Avastu, už po nich sahá ESET

Propustili je z Avastu, už po nich sahá ESET

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

DigiZone.cz: Flix TV má set-top box s HEVC

Flix TV má set-top box s HEVC

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Měšec.cz: Přejete si číslo účtu na přání?

Přejete si číslo účtu na přání?

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon