Hlavní navigace

Nové řešení HP pro obnovení dat pomůže firmám chránit informace ve stolních i přenosných počítačích

5. 1. 2010

[Tisková zpráva] Praha, 5. ledna 2010 – Společnost HP uvedla řešení pro zálohování a obnovení rychle rostoucích objemů informací uložených v přenosných či stolních počítačích. Nové řešení pomůže firmám zvýšit produktivitu zaměstnanců, snížit náklady na technologie a omezit rizika spojená se ztrátou dat.

Prostřednictvím aplikace HP Data Protector Notebook Extension mohou firmy zálohovat a obnovovat data mimo podnikovou síť, i když zaměstnanci pracují vzdáleně nebo offline. Podle odborníků je nyní 25 % všech zaměstnanců mobilních,(1) a prodej notebooků již od 3. čtvrtletí 2008 převyšuje prodej stolních počítačů.(2) Zaměstnanci si také čím dál více zásadních firemních informací ukládají mimo podnikové sítě; v průměrném pracovním počítači každého zaměstnance je uloženo přes 4 000 souborů obchodního charakteru.(3)

Možnost ztráty těchto důležitých dat při poruše pevného disku nebo nechtěném vymazání představuje pro organizace obrovské riziko. Např. náklady firmy s 5 000 uživateli se mohou v souvislosti se ztrátou dat pohybovat až okolo 7,5 miliony korun (400 000 amerických dolarů) ročně.(4)

HP Data Protector Notebook Extension řeší tyto problémy rozšířením zásad zálohování, takže místní data jsou spolehlivě a vždy chráněna – i tehdy, pokud uživatel pracuje offline. Data jsou totiž okamžitě zachycována a automaticky zálohována pokaždé, kdy uživatel změní, vytvoří nebo obdrží jakýkoli soubor. Ten se následně dočasně uloží do lokálního úložiště a čeká na přenos do síťového serveru s plnými funkcemi zálohování a obnovení.

Firmy mohou díky nepřetržité ochraně souborů omezit náklady na technologie a zvýšit produktivitu zaměstnanců. Toto řešení totiž zajišťuje neustálou, transparentní a automatickou ochranu místně vytvářených informací. Prostřednictvím funkce obnovení jediným kliknutím mohou uživatelé obnovit své soubory, aniž by se museli obracet na technickou podporu, což minimalizuje nároky na IT zdroje.

Zákazníci z řad firem mohou rovněž maximalizovat efektivitu využití přenosového pásma a zajistit si lepší zabezpečení pomocí aplikace HP Data Protector Notebook Extension pro deduplikaci, šifrování a kompresi dat. Deduplikace různých kopií týchž dat výrazně snižuje úložnou stopu uživatele – všechna data se ukládají šifrovaná a komprimovaná, přičemž verze, jejichž platnost vypršela, se automaticky vymažou.

„Naše nejdynamičtější a nejdůležitější podniková data se často nacházejí ve stolních či přenosných počítačích zaměstnanců,“ řekl John Fergusson, specialista síťových systémů v prvním americkém onkologickém centru Roswell Park Cancer Institute ve městě Buffalo, New York. „Spravujeme data, která souvisí s chorobami ohrožujícími život, např. taková, která mohou vést k objevu léku na rakovinu – proto si jednoduše nemůžeme dovolit riziko, že bychom nepoužívali HP Data Protector Notebook Extension.“

Společnost HP zároveň uvedla na trh sadu škálovatelných služeb HP Backup and Recovery Fast Track Services, jež pomáhají zajistit úspěšnou implementaci řešení HP Data Protector a HP Data Protector Notebook Extension, zvyšují produktivitu technického týmu a umožňují jeho členům soustředit se na stěžejní úkoly a firemní priority.

„Jít do práce už neznamená jít do kanceláře – pracovat můžete v kavárně, na letišti nebo třeba v domácí kanceláři,“ řekl Jonathan Martin, viceprezident a ředitel podnikové jednotky Information Management Software společnosti HP. „HP Data Protector Notebook Extension dává zákazníkům jistotu, že mohou obnovit svá data vždy, i když jsou právě offline, ať už se nacházejí kdekoli na světě a v jakoukoli dobu.“Další informace jsou k dispozici na webu www.hp.com/go/dpne.

O společnosti HP
HP neustále vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy i celou společnost. Jako největší technologická firma světa nabízí HP špičkové produkty zahrnující tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

Vitalia.cz: Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka