Hlavní navigace

Nové řešení SAP BusinessObjects 4.0 podporuje mobilní technologie a propojení se sociálními sítěmi

[Tisková zpráva] BI a EIM verze 4.0 představují revoluci ve světě analytických nástrojů

Mezi hlavní  trendy současné doby nepochybně patří mobilní technologie a sociální média. V reakci na tyto trendy představila společnost SAP nové verze svých řešení Business Intelligence (BI) a Enterprise Information Management (EIM) z rodiny SAP® BusinessObjects™, které přinášejí in-memory computing, optimalizaci pro mobilní klienty a integraci sociálních médií. Tyto hlavní inovace analytických nástrojů BI a EIM verze 4.0 jsou odpovědí na zvyšující se nároky na zpracování a analýzu neustále rostoucích objemů dat v současné globalizované společnosti. Integrace sociálních služeb dodává výstupům další kontext. Dovoluje vzít v úvahu informace a hlavně trendy a nálady vyjadřované na sociálních sítích a ve výstupech je zohlednit. In-memory computing zase umožňuje získat výsledky analýz dat v reálném čase a technologie Sybase umožňuje získat přístup k datům odkudkoliv pomocí mobilních klientů. 

 

Nástroje BI a EIM verze 4.0 dávají slovu analýza nový význam. Přinášejí totiž inovativní změny a mnohá vylepšení – sjednocené uživatelské rozhraní umožňuje intuitivní přístup k datům, výsledkům analýz a vizualizacím bez ohledu na koncové zařízení či model nasazení (podporovány jsou modely on-demand, on-premise či hybridní architektura). Rozšířená podpora mobilních klientů přináší možnost pracovat odkudkoliv a kdykoliv. Díky in-memory computingu je nyní možné zpracovávat rozsáhlé soubory strukturovaných i nestrukturovaných dat v reálném čase. Další zvýšení výkonu zajišťuje plně 64bitová architektura, využití virtualizace a cloud technologie. 

Významnou inovací verze 4.0 je sjednocení BI a EIM do jedné infrastruktury, což kromě významného urychlení operací znamená zejména celkové zjednodušení a zrychlení implementace. Nové řešení lze snadno integrovat také se stávajícími aplikacemi SAP pro Enterprise Performance Management (EPM) a řízení rizik (Governance, Risk, and Compliance (GRC)) a realizovat tak další analytické scénáře.  

Nové  vlastnosti BI a EIM 4.0

  • In-memory computing, zpracování velkých objemů dat v reálném čase – díky optimalizaci výpočtů za pomoci SAP® High-Performance Analytic Appliance (SAP HANA) je nyní možné pracovat s extrémními objemy dat ve skutečně reálném čase. SAP HANA přináší nové možnosti business analýzy bez omezení parametry současného hardwaru. SAP HANA se zaměřuje na optimalizaci transakcí, zejména na práci s daty přímo v operační paměti a přidává podporu pro tzv. mixed-workload, umožňující transakčním a analytickým systémům pracovat v jednotném prostředí. Podrobnější informace je možné nalézt v případové studii ze společnosti Hilti.
  • Mobilní technologie Sybase Unwired Platform – přináší okamžitý přístup k datům a jejich vizualizaci, interakci s daty bez omezení platformou, vše v reálném čase, a to pro aplikace SAP i moduly třetích stran. Prvky BI jsou nyní dostupné v jednotném mobilním rozhraní nabízejícím také interaktivní vizualizaci.
  • Analýza nestrukturovaných dat – s novou verzí přichází možnost monitoringu sociálních médií (blogy, e-maily, sociální sítě) a sémantická analýza těchto nestrukturovaných dat. Automatická analýza textu a dalších dat umožňuje ve výstupech zohlednit také trendy či emoce vyjádřené v sociálních médiích (dokáže nestrukturovaná data přiřadit strukturovaným).
 

Klíčové prvky BusinessObjects 4.0

  • SAP® BusinessObjects™ Data Services – řešení pro konsolidaci datových zdrojů. Umožňuje profilování a optimalizaci dat tak, aby byla využitelná pro analýzy BI či přímo v dalších aplikacích SAP. Software obsahuje také scénáře pro migraci, synchronizaci či propojení dat (data-hub) v reálném čase
  • SAP® BusinessObjects™ Information Steward – software pro monitoring a analýzu vybraných datových zdrojů, přináší komplexní nástroje pro hodnocení úplnosti, přesnosti a konzistence zdrojů
  • SAP® BusinessObjects™ Event Insight – nástroj pro analýzu a modelování dopadů konkrétních událostí na celou organizaci. Na základě definované události zpracuje analýzu důsledků za použití komplexních scénářů a se zohledněním co největšího objemu dat. Výstup analýzy prezentuje v kontextu historických trendů a předpovědi budoucích výsledků
  • SAP® BusinessObjects™ Business Intelligence – platforma pro realizování vlastních analýz BI přináší flexibilní přístup k datům a vizualizaci výsledků
Vitalia.cz: Test na HIV je zdarma i za pět set

Test na HIV je zdarma i za pět set

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Vitalia.cz: 9 největších mýtů o mase

9 největších mýtů o mase

Podnikatel.cz: Změny v cestovních náhradách 2017

Změny v cestovních náhradách 2017

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Vitalia.cz: Pamlsková vyhláška bude platit jen na základkách

Pamlsková vyhláška bude platit jen na základkách

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi