Hlavní navigace

Nové serverové řešení pro sjednocenou komunikaci Siemens OpenScape umožňuje provoz komunikačních aplikací na jednotné softwarové platformě

26. 4. 2008

[Tisková zpráva] Uvedením nové softwarové platformy pro sjednocenou komunikaci - OpenScape® Unified Communications (UC) Server - učinila společnost Siemens Enterprise Communications významný krok v transformaci na softwarově orientovanou společnost. OpenScape UC Server odstraňuje bariéry mezi tradičně oddělenými systémy hlasové, video a jednotné komunikace a umožňuje provoz kompletní sady aplikací pro sjednocenou komunikaci. Aplikační sada OpenScape v současné době zahrnuje hlasovou aplikaci HiPath 8000, aplikaci OpenScape Video pro videokonference ve vysokém rozlišení a aplikaci pro sjednocenou komunikaci založenou na rolích.

V duchu koncepce „otevřené komunikace“ lze OpenScape UC Server provozovat v podstatě v jakémkoliv IT nebo telefonním prostředí, včetně systémů tradiční TDM či IP telefonie od společnosti Siemens či kteréhokoliv jiného dodavatele. Instalace je snadná a cenově dostupná, s vysoce praktickými variantami, které nevyžadují nákladné či komplexní proprietární technologické vrstvy.

Serverové řešení OpenScape tvoří základ nové nabídky společnosti Siemens v oblasti sjednocené komunikace. OpenScape UC Server umožňuje provoz služeb založených na aktuální dostupnosti, administraci, řízení relací a další sdílené služby pro stávající i budoucí aplikace v sadě OpenScape, umožňující snadný růst a rozvoj. Jedná se o modulární řešení, kde lze jednoduše aktivovat požadované licenční klíče na úrovni jednotlivých uživatelů.

Podle společnosti Siemens hlas zůstává nejpřirozenější a nejúčinnější formou lidské komunikace. Serverové řešení OpenScape pro sjednocenou komunikaci je od základu budováno jako otevřená softwarová platforma na bázi SIP pro provoz IT a sjednocené komunikace spolu se sdílenými komponenty webových služeb využívajícími servisně-orientované architektury Siemens OpenSOA. Stávající aplikace HiPath® 8000 a HiPath OpenExchange (OpenScape Voice) byly upraveny pro nativní provoz na serveru OpenScape UC s cílem umožnit hlasová volání včetně funkce směrování na základě nejnižších nákladů (least-cost routing). Aplikace ze sady OpenScape UC lze provozovat v heterogenních prostředích, stejně jako integrovat s komplementárními systémy včetně IBM Sametime, Microsoft Office Communication Server a řady dalších.

OpenScape UC Server bude k dispozici ve třech verzích. Konfigurace Medium Edition (ME) je jednoserverové řešení s volitelnou redundancí do 1000 uživatelů. Verze Large Edition (LE) je víceserverová konfigurace až pro 100 000 uživatelů (plná funkcionalita pro 20 000 uživatelů, základní funkcionalita pro 100 000 uživatelů). Verze Hosted Edition (HE) obsahuje přídavné aplikační komponenty odpovídající specifickým požadavkům poskytovatelů služeb a hostingových organizací.

Siemens zároveň uvádí novou, přepracovanou verzi své aplikace OpenScape UC jako jeden z licencovatelných produktů pro OpenScape UC Server. Vylepšenou verzi (V3) lze nyní provozovat v podstatě v jakémkoliv telefonním nebo IT prostředí, na IP či klasické telefonní platformě od libovolného výrobce, a lze ji integrovat v téměř jakémkoliv IT nebo IM prostředí. Jakožto modulární řešení založené na rolích nabízí aplikace OpenScape UC řadu instalačních variant s možností snadného upgradu v rámci produktové nabídky podle konkrétních potřeb zákazníka. Vedle jednouživatelské (Personal) existují i firemní (Enterprise) a vývojářská (Developer) verze, se škálovatelností až do 20 000 souběžných uživatelů. Aplikace OpenScape UC je postavena na standardní servisně-orientované architektuře OpenSOA a umožňuje hloubkovou integraci firemních procesů v podstatě v jakékoliv obchodní aplikaci (Communications Embedded Business Processes).

„Uvedení OpenScape Unified Communications Serveru představuje významný krok k přeměně naší společnosti z tradičního VoIP výrobce ve vedoucího globálního hráče v oblasti softwaru a služeb se zaměřením na firemní komunikaci nové generace,“ říká Thomas Zimmermann, COO společnosti Siemens Enterprise Communications. „Jednoduše řečeno, OpenScape UC Server je tím nejjednodušším, nejdostupnějším a nejflexibilnějším způsobem jak implementovat plnohodnotnou sjednocenou komunikaci v jakémkoliv stávajícím telefonním či IT prostředí.“

Další informace o OpenScape UC Server najdete na internetové adrese www.siemens.com/us/o­pen/now

DigiZone.cz: Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?