Hlavní navigace

Nové servery Sun přinášejí v jediném systému výkon 64 serverů

10. 10. 2007

[Tisková zpráva] LAS VEGAS, Nevada – 9. října 2007, PRAHA – 10. října 2007 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: JAVA) představila nové servery s procesory UltraSPARC T2, které přinášejí vyspělé virtualizační funkce, lepší využití systému a špičkovou energetickou účinnost. Servery Sun SPARC Enterprise T5120/T5220 a moduly Sun Blade T6320 přinášejí výpočetní výkon 64 jednotlivých systémů v jediném serveru nebo serverové desce. Svým výkonem více než čtyřikrát překonávají konkurenční servery postavené na architektuře RISC a přitom si udržují šestkrát lepší poměr výkonu na watt. S operačním systémem Solaris a vestavěnými virtualizačními technologiemi zdarma jsou tyto nové servery Sunu nejflexibilnějšími, finančně nejvýhodnějšími systémy pro maximalizaci využití datového centra.

„Kvalitní návrh spočívá ve vytvoření určitého uživatelského komfortu a vyřešení technologických výzev efektivním a finančně výhodným způsobem nejen u jediné řady serverů, ale napříč platformami,“ řekl John Fowler, výkonný viceprezident Systems Group společnosti Sun Microsystems. „To, co vidíte teď, je výsledkem toho, že Sun k serverovým architekturám x64 i CMT přistoupil jako skutečný technologický lídr. Podařilo se nám vyvinout hromadně vyráběné platformy, které navzdory podstatně menším rozměrům než produkty konkurence poskytují mnohem vyšší výkon.“

Servery x64 a CMT Sunu, postavené na konstrukčním pojetí hlavního systémového architekta Andyho Bechtolsheima, využívají jednotné návrhy systémové architektury a šasi se zabudovanými prvky vysoké spolehlivosti, které zaručují maximální provozuschopnost. Konzistentně umístěné vyměnitelné součástky jsou snadno přístupné, což zkracuje dobu potřebnou pro servisní zásahy. Nové systémy společně s nedávno oznámenými servery Sun Fire X4450 a X4150 se čtyřjádrovými procesory Intel Xeon umožňují zákazníkům řešit kritické problémy v datovém centru tím, že nabízejí větší výkon, vyšší hustotu a lepší energetickou účinnost než konkurenční servery na trhu.

Nově oznámené produkty a služby:
Servery Sun SPARC Enterprise T5120/T5220 – První servery s procesorem UltraSPARC T2 nabízejí rekordní výkon s nejvyšší úrovní prostorové a energetické účinnosti. Servery SPARC Enterprise T5120 a T5220 dosahují lepšího výkonu aplikací ERP a B2B při čtvrtinových rozměrech a téměř čtvrtinové ceně ve srovnání s dvousoketovým serverem IBM p570 s procesorem Power 6. Nové servery s operačním systémem Solaris jsou ideální platformou pro zákazníky, kteří potřebují dosáhnout pružnějšího provozu, větší hustoty a výkonu s nižší spotřebou energie, zejména pro provoz webových stránek, aplikací a technických pracovních úloh. Zabudované open source, bezplatné virtualizační funkce Solaris Containers a Logical Domains (LDoms) umožňují pracovníkům IT snadno maximalizovat využití systémů, což pomáhá snižovat náklady na zprovoznění nových služeb IT. SPARC Enterprise T5120 a T5220 jsou také první servery, které lze v síti okamžitě vyhledat pomocí technologie Sun Connection.

Serverový modul Sun Blade T6320 – Poskytuje vylepšené možnosti virtualizace a konsolidace pro datové centrum s vlastnostmi a funkčností srovnatelnou se systémy SPARC Enterprise T5120/T5220, ovšem v provedení blade. Serverový modul Sun Blade T6320 pro modulární systém Sun Blade 6000 je nejvýkonnější jednosoketový blade na trhu, má téměř o 30 procent nižší odběr energie a je optimalizován pro rozsáhlé instalace s velkým počtem uzlů. Nasazení a údržba nového modulu je desetkrát rychlejší a lze jej ve stejném šasi kombinovat s jinými procesorovými architekturami a operačními systémy, což usnadňuje řešení nároků vícevrstvých aplikací.

Další informace: Servery Sun SPARC Enterprise T5120/T5220: http://www.sun­.com/coolthre­ads. Výsledky serverů Sun SPARC Enterprise T5120/T5220 a Sun Blade T6320 v typových úlohách: http://www.sun­.com/coolthre­ads/benchmarks. Tisková zpráva k serverům Sun SPARC Enterprise T5120/T5220: http://www.sun­.com/aboutsun/pr/2007–10/sunflash.20071009­.2.xml. Serverový modul Sun Blade T6320: http://www.sun­.com/servers/bla­des/t6320. Sun Connection Inventory Channel: http://suncon­nection.sun.com/in­ventory.

Sun také vytváří řešení, která využívají servery SPARC Enterprise T5120/T5220 a serverové moduly Sun Blade T6320 pro zabezpečení posílání zpráv a šifrování služeb webových serverů. Podrobnější informace jsou k dispozici na adresách http://www.sun­.com/messagese­curity a http://www.sun­.com/zerocost. Sun Management Center 4.0 – Poskytuje prostředky pro hloubkové monitorování a správu serverů SPARC a x64 s operačními systémy Solaris a Linux. Pomáhá zajistit dostupnost systémů, optimalizuje výkon a škálovatelnost a pomáhá optimalizovat správu virtualizovaných prostředí využívajících technologii Solaris Containers. Další informace o řešení Sun Management Center 4.0 jsou k dispozici na webu http://www.sun­.com/sunmanage­mentcenter/.

Podnikatel.cz: Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Podnikatel.cz: Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce