Hlavní navigace

Nové vedení a projekty APEK – Asociace pro elektronickou komerci

2. 10. 2009

[Tisková zpráva] Praha, 1. října – V pátek 25. 9. 2009 proběhla v Říčanech u Prahy valná hromada Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Na této valné hromadě bylo zvoleno nové předsednictvo a dozorčí rada Asociace. Zároveň byl hodnocen posun, který Asociace zaznamenala na poli e-komerce v posledních letech. Taktéž byly představeny a vytyčeny cíle této autority v oblasti internetového nakupování pro následující období.

Během tohoto setkání zástupců většiny největších eshopů v České Republice a dalších členů Asociace pro elektronickou komerci byla ještě před volbou nových orgánů probírána zajímavá témata. Kladný ohlas mělo spuštění společného projektu s SOS www.bezpecny-nakup.cz, webu na němž naleznou zákazníci deset praktických rad k bezpečnému nákupu na internetu. Taktéž byl hodnocen projekt certifikace obchodů APEK – Certifikovaný obchod Česká Kvalita. Při certifikaci obchodů zajišťuje APEK pomoc e-shopům ve zkvalitňování služeb zákazníkům. Spotřebitel má zároveň garanci bezproblémového nákupu u certifikovaných obchodů, jejichž přehled nalezne na adrese www.certifikovany-obchod.cz.

Na páteční valné hromadě bylo voleno nové vedení Asociace pro elektronickou komerci. Předsednictvo APEK bude v následujícím funkčním období pracovat ve složení Ing. Ondřej Fryc, předseda předsednictva, Martin Kasa, místopředseda předsednictva a Martin Rozhoň, člen předsednictva. Předsedou dozorčí rady byl zvolen Petr Šebek a členy dozorčí rady Mgr. Josef Aujezdský a RNDr.František Ko­lář.

Nové předsednictvo kladně zhodnotilo práci svých předchůdců a vyjádřilo odhodlání na ni navázat. Zároveň si vytyčilo hlavní cíle pro své funkční období. Mezi projekty, na které se bude APEK v nejbližší době soustředit patří pořádání konference o e-businessu, právní vzdělávání obchodníků na internetu, kontrola kvality e-shopů v ČR a samozřejmě propagace elektronického nakupování mezi zákazníky.

Velmi mne potěšilo, že jsem na valné hromadě získal mandát podílet se na řízení Asociace,“ říká Martin Rozhoň, předseda představenstva VIVANTIS a.s. a nový člen předsednictva APEK a dodává: „V minulých letech udělala Asociace velký kus práce pro rozvoj trhu elektronického nakupování v ČR. Nyní přede mnou a mými kolegy stojí nelehký úkol na tyto výsledky navázat a zapracovat na dalším rozvoji e-komerce u nás.“ Rozhoň dále spolu se svými novými kolegy představil členům APEK řadu konkrétních návrhů na další rozvoj aktivit Asociace.

Pro obchodníky a podnikatele v oblasti e-komerce APEK pořádá 6. října 2009 v pražském hotelu Andel’s výroční konference o elektronickém obchodování E-Business Forum 2009. Účastníci se mohou těšit na řadu českých, ale i zahraničních přednášejících, kteří přiblíží stav e-businessu v ČR a v Evropě v období hospodářské krize. V průběhu podzimu 2009 se také mohou podnikatelé těšit na studii z oblasti dopravních a přepravních služeb v rámci internetového nakupování v ČR, kterou připravuje APEK především pro své členy.

O APEKu
Asociace pro elektronickou komerci (APEK) je sdružením více než 190ti firem, podnikatelů a odborníků v oboru elektronického obchodu. Cílem Asociace je soustavně podporovat rozvoj elektronického obchodování v České republice. Jedním z hlavních projektů APEKu je certifikace internetových obchodů – www.certifikovany-obchod.cz. Více informací na www.apek.cz.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Nenechte se ošidit, když vám staví dům

Nenechte se ošidit, když vám staví dům

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

DigiZone.cz: Další dva kanály nabídnou HbbTV

Další dva kanály nabídnou HbbTV

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč