Hlavní navigace

Nové vedení a projekty APEK – Asociace pro elektronickou komerci

2. 10. 2009

[Tisková zpráva] Praha, 1. října – V pátek 25. 9. 2009 proběhla v Říčanech u Prahy valná hromada Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Na této valné hromadě bylo zvoleno nové předsednictvo a dozorčí rada Asociace. Zároveň byl hodnocen posun, který Asociace zaznamenala na poli e-komerce v posledních letech. Taktéž byly představeny a vytyčeny cíle této autority v oblasti internetového nakupování pro následující období.

Během tohoto setkání zástupců většiny největších eshopů v České Republice a dalších členů Asociace pro elektronickou komerci byla ještě před volbou nových orgánů probírána zajímavá témata. Kladný ohlas mělo spuštění společného projektu s SOS www.bezpecny-nakup.cz, webu na němž naleznou zákazníci deset praktických rad k bezpečnému nákupu na internetu. Taktéž byl hodnocen projekt certifikace obchodů APEK – Certifikovaný obchod Česká Kvalita. Při certifikaci obchodů zajišťuje APEK pomoc e-shopům ve zkvalitňování služeb zákazníkům. Spotřebitel má zároveň garanci bezproblémového nákupu u certifikovaných obchodů, jejichž přehled nalezne na adrese www.certifikovany-obchod.cz.

Na páteční valné hromadě bylo voleno nové vedení Asociace pro elektronickou komerci. Předsednictvo APEK bude v následujícím funkčním období pracovat ve složení Ing. Ondřej Fryc, předseda předsednictva, Martin Kasa, místopředseda předsednictva a Martin Rozhoň, člen předsednictva. Předsedou dozorčí rady byl zvolen Petr Šebek a členy dozorčí rady Mgr. Josef Aujezdský a RNDr.František Ko­lář.

Nové předsednictvo kladně zhodnotilo práci svých předchůdců a vyjádřilo odhodlání na ni navázat. Zároveň si vytyčilo hlavní cíle pro své funkční období. Mezi projekty, na které se bude APEK v nejbližší době soustředit patří pořádání konference o e-businessu, právní vzdělávání obchodníků na internetu, kontrola kvality e-shopů v ČR a samozřejmě propagace elektronického nakupování mezi zákazníky.

Velmi mne potěšilo, že jsem na valné hromadě získal mandát podílet se na řízení Asociace,“ říká Martin Rozhoň, předseda představenstva VIVANTIS a.s. a nový člen předsednictva APEK a dodává: „V minulých letech udělala Asociace velký kus práce pro rozvoj trhu elektronického nakupování v ČR. Nyní přede mnou a mými kolegy stojí nelehký úkol na tyto výsledky navázat a zapracovat na dalším rozvoji e-komerce u nás.“ Rozhoň dále spolu se svými novými kolegy představil členům APEK řadu konkrétních návrhů na další rozvoj aktivit Asociace.

Pro obchodníky a podnikatele v oblasti e-komerce APEK pořádá 6. října 2009 v pražském hotelu Andel’s výroční konference o elektronickém obchodování E-Business Forum 2009. Účastníci se mohou těšit na řadu českých, ale i zahraničních přednášejících, kteří přiblíží stav e-businessu v ČR a v Evropě v období hospodářské krize. V průběhu podzimu 2009 se také mohou podnikatelé těšit na studii z oblasti dopravních a přepravních služeb v rámci internetového nakupování v ČR, kterou připravuje APEK především pro své členy.

O APEKu
Asociace pro elektronickou komerci (APEK) je sdružením více než 190ti firem, podnikatelů a odborníků v oboru elektronického obchodu. Cílem Asociace je soustavně podporovat rozvoj elektronického obchodování v České republice. Jedním z hlavních projektů APEKu je certifikace internetových obchodů – www.certifikovany-obchod.cz. Více informací na www.apek.cz.

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

120na80.cz: Jak nosit dítě v zimě?

Jak nosit dítě v zimě?

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?