Hlavní navigace

Nové zařízení SonicWall optimalizuje správu IT infrastruktury

17. 3. 2009

[Tisková zpráva] Nové zařízení Universal Management Appliance EM5000 odstraňuje komplikace spojené s monitorováním, správou a reportováním v rozmanitých IT infrastrukturách

SUNNYVALE, Kalifornie – 17. března 2009 — Společnost SonicWALL, Inc. (NASDAQ: SNWL), přední poskytovatel technologií zabezpečení sítí, oznámila zařízení SonicWALL Universal Management Appliance (UMA) EM5000, které zjednodušuje správu IT infrastruktury pomocí optimalizované správy zásad, centralizovaného monitorování a reportování napříč různými zařízeními. Dokáže spravovat jak pár tak i několik tisíc zařízení SonicWALL, ať už rozmístěných v interní podnikové síti, nebo nainstalovaných u různých zákazníků poskytovatele služeb IT. UMA EM5000 je ideální pro malé a střední firmy, velké podniky, poskytovatele spravovaných služeb a IT konzultanty.

Není divu, že komplikovanost implementace a správy většího množství síťových zařízení exponenciálně roste s počtem zařízení, koncových uživatelů a kancelářských umístění v síti. Správci IT nasazovali ve snaze dostat taková prostředí pod kontrolu široké spektrum samostatných produktů pro správu, monitorování a reportování stavu firemní IT infrastruktury. Bez centrálních nástrojů pro správu toto administrativní břímě rychle zahltí pracovníky IT a velice se prodraží. Zařízení SonicWALL UMA EM5000 tyto potíže překonává centralizovanými funkcemi pro správu zásad, jež mohou podstatně snížit náklady na správu.

„Neustále se snažíme naslouchat našim zákazníkům a brát jejich odezvu co nejvíce v úvahu,“ řekl Jan Sijp, produktový manažer společnosti SonicWALL. „Jasně jsme pochopili, jak je pro zákazníky důležité řešení správy, které jim umožní efektivně a snadno spravovat jejich sítě. Universal Management Appliance EM5000 plní právě tento účel – dává našim zákazníkům větší flexibilitu pro řízení sítě.“

Integrované řešení UMA EM5000 obsahuje všechny potřebné elementy včetně operačního systému, databáze a aplikací. Zákazník tak nemusí pořizovat potřebné komponenty zvlášť, instalovat je a spravovat, což šetří celkové náklady na vlastnictví produktu. EM5000 nabízí zákazníkům alternativu k samostatnému softwarovému řešení SonicWALL Global Management System (GMS).

„Správa většího množství bezpečnostních řešení bývá někdy těžkopádná a kontraproduktivní, když vezmete v úvahu, kolik času musíte každému zařízení věnovat,“ řekl Ron Culler, technický ředitel společnosti Secure Designs, která má statut zlatého partnera SonicWALL a je poskytovatelem spravovaných služeb. „Se zařízením SonicWALL UMA se nám podařilo radikálně zkrátit dobu věnovanou správě různých produktů a dosáhnout pozoruhodné finanční úspory.“

EM5000 poskytuje firmám zjednodušenou a automatickou víceúrovňovou správu zásad, monitorování a funkce reportování shody s předpisy. Jeho flexibilní, účinné a intuitivní nástroje snižují režijní nároky a uvolňují zdroje pro nové lukrativní příležitosti. Architekturu zařízení lze rozšířit přidáním softwarových desek (blade). Další charakteristiky zařízení UMA EM5000:

  • Optimalizovaná architektura, která byla účelově vyvinuta pro řešení SonicWALL, aby poskytovala maximální zabezpečení a výkon.
  • Zařízení s posíleným zabezpečením operačního systému a aplikací, které šetří náklady na pořízení, konfiguraci a nasazení méně bezpečného obecného hardwaru.
  • Intuitivní panel, který zjednodušuje správu licencí a centralizovanou definici, ovládání a nasazení až několika tisíc zařízení a vlastních zásad zabezpečení.
  • Funkce pro offline správu včetně plánovaných změn konfigurací a aktualizací firmwaru ve spravovaných zařízeních, jež minimalizují přerušení služeb.
  • Podpora protokolů SNMP a TCP/IP včetně zasílání upozornění v reálném čase pro všechna zařízení a aplikace s podporou TCP/IP a SNMP pomáhá reagovat na kritické události v síti.
  • Visualization Viewer, který prezentuje i ty nejsložitější hierarchie zařízení SonicWALL ve snadno pochopitelném formátu, podstatně zjednodušuje navigaci a šetří čas ztracený vyhledáváním informací.

Další informace naleznete na: http://www.so­nicwall.com

O společnosti SonicWALL, Inc.
Závazkem společnosti SonicWALL je zlepšování výkonu a produktivity podniků všech velikostí, a sice postupným odstraňováním vysokých nákladů a komplikovanosti z provozování bezpečné sítě. SonicWALL prostřednictvím své sítě deseti tisíc obchodních partnerů prodala přes milión zařízení, jež pomáhají desítkám miliónů uživatelů počítačů v podnicích po celém světě udržovat jejich data v bezpečí a pod kontrolou. Mezi oceňované produkty SonicWALL patří řešení zabezpečení sítě, bezpečného vzdáleného přístupu, zabezpečení obsahu, zálohování a obnovení a technologie prosazování zásad a správy systémů. Další informace najdete na firemním webu http://www.so­nicwall.com/.

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Root.cz: 3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

DigiZone.cz: Satelitní operátoři mají svou asociaci

Satelitní operátoři mají svou asociaci

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Podnikatel.cz: Podniky v horách a EET. Zabalí to?

Podniky v horách a EET. Zabalí to?

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom