Hlavní navigace

Novell dodá zabezpečení, řešení správy systémů a Linux pro Národní zdravotnickou službu Velké Británie

15. 12. 2005

[Tisková zpráva] Společnost Novell oznámila uzavření kontraktu v hodnotě 21,8 miliónů liber s významným orgánem britského Ministerstva zdravotnictví na komplexní soubor řešení zabezpečení, správy a infrastruktury, jež zkvalitní poskytování zdravotnických služeb britským občanům. Tříletá dohoda s Národní zdravotnickou službou (NHS) na program Connecting for Health umožní NHS využívat řešení společnosti Novell v celé její infrastruktuře, kterou tvoří přes 600 000 pracovních stanic, a přinese NHS podstatnou finanční úsporu. Novell jako strategický partner pomůže NHS realizovat národní program pro IT, který má transformací provozu NHS zlepšit péči a služby pro pacienty.

„Program NHS Connecting for Health zajišťuje, aby Národní zdravotnická služba získávala nejlepší možné nabídky na informační systémy a služby,“ řekl Richard Granger, generální ředitel informačních technologií ve společnosti NHS. „Tato dohoda s Novellem také odstraňuje překážky v používání open source softwaru v NHS, neboť nám zajistila přístup k open source platformě podnikové třídy spolu s cenově dostupnou podporou, údržbou a školením, které pomůže našemu týmu uskutečnit přechod.“

Dohoda umožní programu NHS Connecting for Health realizovat klíčovou vizi pro informační infrastrukturu NHS: dosáhnout větší konzistence infrastruktury IT racionalizací počtu používaných produktů, standardizovat pojetí implementace produktů a zvýšit produktivitu pracovníků efektivnějším využíváním informačních technologií. Nová informační infrastruktura a systémy propojí více než 100 000 lékařů, 380 000 sester a 50 000 dalších zdravotnických profesionálů, což prospěje všem 50 miliónům pacientů v Anglii.

Podle podmínek smlouvy bude NHS na celopodnikové úrovni používat Novell Identity Manager pro řízení zabezpečení a přístupu a Novell ZENworks pro správu pracovních stanic. V některých částech organizace bude také zavedena platforma Novell Open Enterprise Server, která umožní hladce přejít ze stávajících služeb NetWare na Linux bez nutnosti nahrazovat existující infrastrukturu. Kvůli standardizaci technologie používané v NHS podpoří program NHS Connecting for Health zavedení přizpůsobených balíčků řešení Novell v celé informační infrastruktuře NHS.

Novell bude také poskytovat poradenství na podporu vývoje strategických řešení pro realizaci národního programu pro IT a používání nejlepších postupů ve všech divizích NHS. Dále Novell poskytne pracovníkům NHS rozsáhlé školení, aby organizace získala z technologií Novellu maximální hodnotu.

„Organizace jako NHS stále častěji požadují řešení, která jsou založena na otevřených standardech, neboť jim umožňují flexibilně se přizpůsobovat neustále se měnícím požadavkům,“ řekl Tom Francese, prezident Novellu pro Evropu, Blízký východ a Afriku. „Novell je v mimořádně výhodné pozici pro dodávky standardizovaných řešení zabezpečení a správy a také otevřených infrastruktur postavených na Linuxu. Naše řešení pomůže NHS získat větší užitek z každé vynaložené libry a zároveň umožní tisícům lékařů, sester a dalšího zdravotnického personálu lépe sloužit britské veřejnosti.“

O společnosti Novell
Společnost Novell, Inc. (Nasdaq: NOVL) poskytuje software pro otevřené podnikové systémy. Více než 50 tisícům zákazníků ve 43 zemích pomáhá Novell spravovat, zjednodušovat, zabezpečovat a integrovat jejich technologická prostředí pomocí nejlepšího softwaru postaveného na otevřených standardech. Novell má více než dvacetileté zkušenosti, 6 000 zaměstnanců, 5 000 partnerů a center podpory po celém světě, jež pomáhají zákazníkům získat kontrolu nad jejich provozním prostředím IT a zároveň snižovat náklady. Další informace o společnosti Novell najdete na webu http://www.no­vell.com. Další informace získáte v Centru podpory zákazníků společnosti Novell (NCCC) v ČR na tel. +420 283 007 327, na českých webových stránkách http://www.no­vell.cz nebo amerických http://www.no­vell.com. Informace pro novináře jsou v originále k dispozici na adrese www.novell.com/pres­sroom.

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

DigiZone.cz: Závěrečné shrnutí Radiokomunikace 2016

Závěrečné shrnutí Radiokomunikace 2016

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?