Hlavní navigace

Novell dodává Service Pack 1 pro SUSE Linux Enterprise 10

28. 6. 2007

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika 28. června 2007 – Společnost Novell oznámila celosvětovou dostupnost prvního Service Packu (SP1) pro SUSE Linux Enterprise 10. Významná vylepšení v oblastech virtualizace, výpočetně vysoce náročných úloh, bezpečnosti, interoperability a systémového řízení systému SUSE Linux Enterprise 10 SP1 společnosti Novell umožňují podnikům a organizacím využívat výhod dokonale propracované, nákladově efektivní a nejvíce interoperabilní platformy pro počítače užívané v kritickém provozu.

Novell také oznámil komerční dostupnost programového balíku SUSE Linux Enterprise Virtual Machine Driver Pack, který sestává z paravirtuální sítě, sběrnice a blokových ovladačů. Tento systém umožňuje emulovaným operačním systémům nemodifikovaných Windows a Linuxu pracovat s téměř původním výkonem ve virtuálních prostředích vytvářených hypervisorovou technologií Xen, která je integrovaná do systému SUSE Linux Enterprise, virtualizační technologií Intel a virtualizačním hardwarem AMD.

„SUSE Linux Enterprise 10 SP1 nám dává příležitost vytvořit cenově efektivní řešení pro ty naše zákazníky, kteří využívají různé platformy,“ řekl Jan Aril Sigvartsen, generální ředitel hostingového poskytovatele WebDeal. „SUSE Linux Enterprise Server nám například dává možnost používat stejnou distribuci softwaru na všech našich různých architekturách, zatímco virtualizace nám umožňuje snadno spouštět více než jeden operační systém na tomtéž hardwaru a přesunovat tento virtuální systém bez jeho odpojení. To se pro nás stalo cenově efektivním řešením.“

Vylepšení Service Packu 1
Vylepšení SUSE Linux Enterprise 10 SP1 zahrnují zlepšenou podporu virtualizace a správu, inovovanou infrastrukturu ukládání dat s vysokou dostupností a podporu nových procesorových technologií, včetně 4jádrových procesorů Intel Xeon a AMD Opteron. Má také zlepšené bezpečnostní vlastnosti, kvalitnější auditovací subsystém a podporuje Novell Open Enterprise Server 2. Pro desktopy má SP1 rozšířenou podporu OpenOffice.org a inovované uživatelské vlastnosti, včetně přehledu desktopové virtualizační technologie a rozvinutých možností podnikové integrace.

Výhody Virtual Machine Drivers
Uvedením SUSE Linux Enterprise Virtual Machine Driver Packu na trh se Novell stal prvním dodavatelem, který nabízí podporované řešení pro síťové karty virtuálních strojů Xen. Balík ovladačů přináší širšímu rozsahu plně virtualizovaných počítačových úloh výhody paravirtuálního provozu a podpory na podnikové úrovni. To dává zákazníkům větší výběr a flexibilitu. Také jim umožňuje provozovat starší aplikace na novějším, výkonnějším hardwaru s lepším využitím energie.

V červenci bude dodáván Virtual Machine Driver Pack, obsahující ovladače pro Windows XP, Windows 2000 a Windows 2003. Později v létě budou uvolněny ovladače pro Red Hat Enterprise Linux 4 a 5. Ty budou prostřednictvím aktualizace v rámci podpory přidány k balíku ovladačů bez doplatku. Jednoroční poplatek za Virtual Machine Driver Pack bude 299 dolarů na jeden fyzický server až do čtyř virtuálních strojů nebo 699 dolarů na jeden fyzický server pro neomezený počet virtuálních strojů. Ovladače Xen pro SUSE Linux Enterprise Server jsou již k dispozici a dodávají se v rámci distribuce SUSE Linux Enterprise.

Holger Dyroff, viceprezident řízení výroby a prodeje produktu SUSE Linux Enterprise v Novellu, řekl: „Vylepšení produktu SUSE Linux Enterprise 10 SP1 a možnosti Virtual Machine Driver Packu jsou přímým výsledkem odezvy zákazníků a závazkem Novellu vycházet vstříc jejich potřebám. Při vývoji těchto nových vlastností jsme v mnoha případech spolupracovali se zákazníky přímo. V podnikové sféře narůstá využívání Linuxu a stejně roste jeho vývoj a inovace. Z hlediska možností podnikového využití Linuxu neexistují žádná omezení.“

SUSE Linux Enterprise, platforma další generace pro otevřená podniková prostředí, je nejlépe propracovanou, cenově nejvýhodnější a nejvíce interoperabilní platformou pro využívání počítačů v podnicích, a to od desktopů až po datová střediska. Další informace o SUSE Linux Enterprise 10 SP1 a o Virtual Machine Driver Packu pro SUSE Linux Enterprise Server 10 včetně cen, předplatného a možností podpory lze nalézt na adrese www.novell.com/li­nux.

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty