Hlavní navigace

Novell na veletrhu Invex přilákal řadu důležitých odborníků

31. 10. 2007

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika – 30. října 2007 – Společnost Novell-Praha na letošním Invexu úspěšně odprezentovala sérii nových produktů a s potěšením oznámila, že produkty oslovily podstatnou část odborníků a partnerů Novell. Nepřehlédnutelnou expozici Novellu o rozloze 400 m2 navštívili v úvodu veletrhu i ministr vnitra ČR Ivan Langer a ministr spravedlnosti ČR Jiří Pospíšil. Veletrh Invex se konal ve dnech 23. - 27. října 2007 v areálu brněnského výstaviště a stánek Novellu byl v pavilonu V s číslem 015.

„Novellu se na letošním Invexu podařilo získat na svou stranu především odborníky a partnery, o které nám v první řadě šlo. Ano, měli jsme co do počtu méně návštěvníků, ale zato více těch pro nás důležitých,“ shrnul expozici Novellu Aleš Kučera, ředitel společnosti Novell-Praha. „Podařilo se nám tak vytvořit mnohem větší možnosti pro budoucí spolupráci a oportunity než v letech minulých, za což jsme vděčni a naši zákazníci to v budoucnu ocení,“ dodal.

Novell na veletrhu Invex lákal návštěvníky sérií přednášek a prezentací nových produktů. Specialisté z Novellu a partnerských společností prezentovali v konferenčních prostorách stánku například nový Novell Open Enterprise Server II, řešení Novell Workgroup nebo Linux v mobilních telefonech. Formou ukázky bylo představeno i řešení správy identit uživatelů, výhody systému Novell GroupWise nebo webové rozhraní d-portal.

Kromě toho mohli zájemci v sekci s počítači vyzkoušet nové produkty a softwarová řešení. Konkrétně byly na stánku Novellu představeny produktové novinky jako Novell Open Enterprise Server II, nová verze úspěšného řešení postaveného na silných stránkách SUSE Linux Enterprise platformy a NetWare. Další vystavovanou novinkou byl Novell ZENworks Virtual Machine Management, který zabezpečuje úplnou správu životního cyklu virtuálního prostředí. ZENworks VMM umožňuje efektivně implementovat virtualizaci v datových centrech a usnadní dosažení požadovaných návratností investic do IT. Mimo jiné nabízí správu virtuálních prostředí a řízení fyzických a virtuálních nodů. Cluster-aware virtualizace zajišťuje redundanci, vysokou dostupnost a disaster recovery.

Velká pozornost byla rovněž věnována i sadě aplikací pro malé a středně velké podniky a organizace Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition. Tento cenově výhodný balíček obsahuje linuxový server a desktopové komponenty s elektronickou poštou, funkcemi týmové spolupráce a nejpokročilejšími dostupnými open source kancelářskými produkty. Zákazníci s novou sadou aplikací získají lepší návratnost investic do IT a nejsou omezeni pouze na nákladné proprietární softwarové balíčky.

Mezi prezentovanými produkty nechyběly operační systémy SUSE Linux Enterprise Server a SUSE Linux Enterprise Desktop pro podnikové nasazení, které jsou klíčovým prvkem strategie Novellu v oblasti Linuxu. Tradiční podniková řešení Novellu zastupoval především Novell GroupWise, systém pro komunikaci a týmovou spolupráci, a Novell ZENworks, řešení pro správu podnikových zdrojů a aktiv v oblasti IT. Na Invexu bylo prezentováno rovněž řešení správy identit a uživatelských účtů Novell Identity Manager.

Domácím uživatelé pak uvítali novou verzi komunitní linuxové distribuce openSUSE 10.3 s nejnovějšími verzemi uživatelského prostředí GNOME a KDE a dalšími vylepšeními. Tento operační systém, plně vybavený pro práci s multimédii, internetem i běžnými typy dokumentů, vzniká za široké spolupráce s celosvětovou komunitou open source.

Více informací najdete na stránkách věnovaných veletrhu Invex 2007 na adrese http://www.no­vell.cz/invex2007.

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Lupa.cz: Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství