Hlavní navigace

Novell oznamuje finanční výsledky za druhé fiskální čtvrtletí roku 2007

12. 6. 2007

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika – 12. června 2007 – Společnost Novell, Inc. (NASDAQ:NOVL) oznámila finanční výsledky za druhé fiskální čtvrtletí, které skončilo 30. dubna 2007. V tomto čtvrtletí vykázal Novell čisté tržby 239 milionů dolarů ve srovnání s čistými tržbami 233 milionů za druhé fiskální čtvrtletí roku 2006. Za druhé fiskální čtvrtletí roku 2007 činí ztráta z dlouhodobých operací pro kmenové akcionáře 110 000 dolarů, neboli 0,00 dolaru na kmenovou akcii.

Pro srovnání, za druhé fiskální čtvrtletí roku 2006 vykázala společnost Novell v dlouhodobých operacích pro kmenové akcionáře zisk 2 miliony dolarů, neboli 0,00 dolaru na kmenovou akcii. Směnné kurzy zahraničních měn kladně ovlivnily celkové tržby ve výši 4 milionů dolarů a negativně ovlivnily čistý zisk ve výši 2 miliony dolarů meziročně.

Na non-GAAP základu, který vylučuje vyrovnání formou cenných papírů a některé další prvky, byl za druhé fiskální čtvrtletí roku 2007 upravený zisk z dlouhodobých operací pro kmenové akcionáře 16 milionů dolarů, neboli 0,05 dolaru na kmenovou akcii, což obsahuje pozitivní daňovou úpravu 0,02 dolaru. Pro srovnání, za druhé fiskální čtvrtletí roku 2006 byl non-GAAP upravený zisk z dlouhodobých operací pro kmenové akcionáře 7 milionů dolarů, neboli 0,02 dolaru na kmenovou akcii.

V průběhu druhého fiskálního čtvrtletí Novell oznámil tržby 19 milionů dolarů za produkty na linuxové platformě, což představuje meziroční nárůst o 83 %, a fakturace 29 milionů, tedy meziroční nárůst o 114 %. Tržby z produktů pro správu identit a přístupu byly 23 milionů, to je meziroční nárůst o 5 %. Tržby z produktů správy podnikových zdrojů byly 32 milionů, což je meziroční pokles o 4 %. Tržby obchodní jednotky Workgroup meziročně klesly o 4 % na 84 milionů.

„Jsme spokojeni s celkovými výsledky tohoto čtvrtletí. Zaznamenali jsme pokračující posilování pozice v oblasti Linuxu, zlepšení v oblasti řízení identit a lepší než očekávané výsledky v oblasti Workgroup. Navíc nám napomohl vliv opatření pro řízení nákladů,“ řekl Ron Hovsepian, prezident a generální ředitel společnosti Novell. Ačkoliv před námi zůstává ještě spousta práce, naše podnikání se pohybuje správným směrem a my věříme, že jsme na cestě k dosažení cílové sazby provozní marže.

Hotovost, ekvivalenty hotovosti a krátkodobé investice byly k 30. dubnu 2007 1,8 miliardy dolarů, shodně s posledním čtvrtletím. Na konci druhého fiskálního čtvrtletí 2007 byla průměrná doba inkasa pohledávek 64 dnů, což je mírný pokles proti 66 dnům ve stejném čtvrtletí o rok dříve. Na konci prvního fiskálního čtvrtletí 2007 byly celkové odložené tržby 700 milionů dolarů, to je nárůst 354 milionů, neboli 102 % vůči předchozímu roku. Negativní cash flow z aktivit za druhé fiskální čtvrtletí 2007 bylo 29 milionů, ve srovnání s negativním cash flow 24 milionů za druhé fiskální čtvrtletí roku 2006.

Všechny podrobnosti Novellem oznámených výsledků, včetně sladění výsledků, upravených na základě non-GAAP, jsou zahrnuty do finančních sestav, které jsou součástí této tiskové zprávy v originálním znění (http://www.no­vell.com/compa­ny/ir/qresults/).

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček