Hlavní navigace

Novell oznamuje otevřenou betaverzi platformy pro spolupráci Novell Vibe

30. 11. 2010

[Tisková zpráva] Sociální platformu nové generace pro spolupráci, kterou tvoří dříve samostatné produkty Novell Pulse a Novell Teaming, mohou podniky provozovat v cloudu i na vlastním zařízení

Praha, Česká republika – 26. listopadu 2010 – Společnost Novell oznámila dostupnost betaverze své sociální platformy nové generace pro spolupráci Novell Vibe. Je k dispozici jako cloudová služba i jako řešení pro instalaci do podnikových systémů. Novell Vibe usnadní lidem spolupráci a pomůže jim lépe a rychleji dosahovat pracovních výsledků. V obou formátech je nyní Novell Vibe k dispozici jako betaverze, takže zájemci mají otevřený přístup ke cloudové službě a zároveň mají možnost vyzkoušet si nové vlastnosti pomocí interně instalovaného softwaru. Novell Vibe umožňuje podnikům využívat nejnovější technologie spolupráce ke zvýšení produktivity svých pracovníků, aniž by to bylo na úkor zabezpečení vyžadovaného v současném podnikovém prostředí. 

„Podnikoví uživatelé si zvykli na hodnotu sociálních sítí a výměny zpráv ve svém soukromém životě a přenášejí je na pracoviště – k velkému zděšení ředitelů IT, kteří nemají kontrolu nebo přehled o sdílených informacích,“ řekl Michael Fauscette, viceprezident skupiny Software Business Solutions ve společnosti IDC. „Podniky požadují řešení, která pomohou jejich zaměstnancům při práci, ale nevytvoří bezpečnostní problémy. Novell Vibe dává ředitelům IT potřebnou rovnováhu mezi produktivitou pracovníků a ochranou podnikového majetku a znalostí.“ 

Novell Vibe je nová platforma pro spolupráci, která nabízí to nejlepší z podnikových sociálních sítí a řešení týmové spolupráce – dříve samostatné produkty Novell Pulse a Novell Teaming. Pomáhá tak uživatelům sledovat aktuální informace, dostat se k nápadům, snadno kontaktovat kolegy, zákazníky a partnery a spolupracovat s nimi. Pomocí platformy Vibe mohou uživatelé zvát odborníky do skupin a pracovních prostorů, rychleji dokončovat týmové projekty, rychleji přijímat rozhodnutí a sledovat všechny pracovní informace na jednom místě. Zákazníci si mohou vybrat produkt, který nejlépe vyhovuje jejich potřebám – Novell Vibe Cloud nebo Novell Vibe OnPrem. Funkčnost produktů Novell Vibe Cloud a Novell Vibe OnPrem se sice postupem času velice sblíží, ale dnes každou z těchto verzí odlišuje několik výrazných vlastností. 

„Spojením pracovních prostorů týmů a sociálních nástrojů pro spolupráci v reálném čase s ovládacími prvky podnikové třídy dává Novell Vibe našim uživatelům více toho, co chtějí a potřebují,“ řekl James Sims, ředitel informatiky společnosti Save Mart Supermarkets. „Používáme Novell Teaming, nyní Novell Vibe OnPrem, už několik let a zaznamenali jsme nárůst efektivity týmů díky spolupráci a možnosti pohotověji využívat informací majetek. Víme ale, že díky flexibilitě, rychlosti a skutečné spolupráci v reálném čase, již nabízí Novell Vibe Cloud, můžeme jít ještě dál. Novell Vibe Cloud testujeme uvnitř i vně naší organizace a líbí se nám, jak umožňuje lidem lépe spolupracovat v reálném čase, což nám pomůže rychleji dokončovat projekty a efektivně plnit cíle.“ 

Novell Vibe Cloud

U produktu Novell Vibe Cloud je kladen důraz na rychlost, jednoduchost, spolupráci online a bezpečnou spolupráci mezi organizacemi. Od brainstormingu až po vypracování obchodní strategie, více než 7 500 alfa uživatelů nachází nové způsoby, jak shromažďovat informace, tvořit a spolupracovat. Novell Vibe Cloud zahrnuje následující funkce:

  • Podnikové funkce sociální sítě – konsolidují přímé zprávy, chat, blogy a články wiki do jediného proudu zpráv, v němž je obsah viditelný a dá se s ním pracovat.
  • Online spolupráce na úpravách dokumentů – umožňuje uživatelům společně vytvářet a upravovat dokumenty online a v reálném čase, což dramaticky urychluje tvorbu podkladů a odstraňuje chyby vznikající v tradičních procesech opakovaných úprav.
  • Sdílení souborů – synchronizace mezi soubory v počítači a v cloudové službě uživatelům zaručuje, že budou vždy pracovat s nejnovějšími verzemi souborů.
  • Ad-hoc skupiny a komunikace – zjednodušují proces zakládání skupin a zasílání pozvánek spolupracovníkům uvnitř i mimo organizaci. Tato funkčnost umožňuje uživatelům „crowdsourcovat“ nápady z různých zdrojů, rychle získávat zpětnou vazbu a pohotově řešit problémy.
 

Novell Vibe OnPrem

Pomocí řešení  Novell Vibe OnPrem mohou uživatelé vytvářet přizpůsobitelné týmové prostory, formuláře a pracovní postupy. Zákazníci produktu Novell Vibe OnPrem mají osvědčenou aplikaci pro spolupráci, uchovávání znalostí a správu obsahu uvnitř firemní sítě i mimo ni. Novell Vibe OnPrem zahrnuje následující funkce:

  • Pracovní prostory týmů – poskytují digitální kancelář, kde se mohou shromažďovat členové fyzicky rozptýlených týmů, koordinovat své úsilí, nabízet své odbornosti a sdílet informace a zdroje týkající se konkrétních projektů.
  • Automatické pracovní postupy a vlastní formuláře  – integrované nástroje, šablony a formuláře umožní rychlou tvorbu podnikových dokumentů a procesů pro efektivnější interakci a efektivní dosahování výsledků.
  • Správa obsahu  – uchovává dokumenty, konverzace a společné znalosti relevantní pro určité týmy v jediném, bezpečném pracovním prostoru a umožňuje členům týmů kdykoli je snadno vyhledat a použít.
  • Flexibilní spolupráce – poskytuje robustní interní řešení týmové spolupráce, které je spravováno podnikovým oddělením IT a pokrývá všechny požadavky na interní a externí spolupráci.

„Nové nástroje na posílání zpráv a spolupráci v sociální síti mění to, jak lidé pracují,“ řekla Colleen O'Keefe, senior viceprezidentka a ředitelka pro řešení spolupráce ve společnosti Novell. „Ať se jedná o interní podnikovou instalaci nebo cloudovou službu, Novell Vibe tyto nástroje spojuje s intuitivním porozuměním potřebám podnikové spolupráce. Jednoduše lidem umožňuje rychle a bezpečně spolupracovat.“ 

Novell Vibe OnPrem 3 bude k dispozici koncem roku 2010, Novell Vibe Cloud na něj pak naváže v prvním pololetí roku 2011. Novell prezentoval řešení Novell Vibe na konferenci Enterprise 2.0, která se konala minulý týden v Santa Clara Convention Center.

Beta účet si můžete založit na webu vibe.novell.com (Novell Vibe Cloud) nebo novell.com/beta (Novell Vibe OnPrem). Další informace o možnostech použití řešení Vibe Cloud najdete na webu www.novell.com/pro­ducts/vibe-cloud. Na Twitteru nás můžete sledovat jako @novellvibe a na Facebooku nás najdete jako Novell Vibe.

Další informace o produktu Novell Vibe najdete na adrese: www.novell.com/pro­ducts/vibe.  

Máte gadgety?

Novell Vibe Cloud umožňuje začlenit do vláken zpráv také pomůcky – gadgety. Ty lze přizpůsobit k obohacení interakce a spolupráce na platformě Vibe. V zájmu vytvoření bohatého katalogu gadgetů vypisuje Novell soutěž, která má povzbudit vývojáře a poskytovatele řešení k tvorbě pomůcek pro Novell Vibe. Další informace o soutěži Novell Vibe Gadget Contest najdete na webové stránce www.novell.com/pro­mo/vibe-gadget-contest.html.   

O společnosti Novell

Společnost Novell, Inc. (Nasdaq: NOVL), lídr v oblasti inteligentního řízení pracovních úloh, pomáhá organizacím bezpečně poskytovat a spravovat počítačové  služby ve fyzických, virtuálních a cloudových prostředích. Pomáháme zákazníkům snižovat náklady, složitost a rizika spojená s jejich IT systémy prostřednictvím řešení správy identit a zabezpečení, správy systémů, spolupráce a linuxových operačních platforem. Novell prostřednictvím svého infrastrukturního softwaru a partnerského ekosystému integruje smíšená prostředí IT a umožňuje lidem a technologiím spolupracovat jako jeden celek. Další informace najdete na webu www.novell.com.

Další informace získáte v Centru podpory zákazníků spo­lečnosti Novell (NCCC) v ČR na tel. +420 283 007 3­11 nebo na českých webových stránkách www.novell.cz. Informace pro novináře jsou v originále k dispozici na adrese www.novell.com/pres­sroom.

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017