Hlavní navigace

Novell představuje řešení Novell Access Manager 3

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika – 24. října 2006 – Společnost Novell oznámila celosvětovou dostupnost další generace svého řešení správy přístupu Novell Access Manager 3. Novell Access Manager 3 jako jednotné řešení správy přístupu chrání webové i podnikové aplikace a pomáhá organizacím zvyšovat produktivitu uživatelů, optimalizovat správu, zvyšovat zabezpečení a zajistit shodu s předpisy.

„Pomocí systémů pro správu přístupu na web mohou organizace zlepšit zabezpečení, zjednodušit používání aplikací pro uživatele a zmírnit administrativní zátěž,“ poznamenal Mark Diodati, analytik řešení správy identit a ochrany osobních údajů v agentuře Burton Group. „Tyto systémy jsou naprosto nepostradatelné pro organizace, které používají heterogenní webové aplikace a potřebují svým uživatelům zajistit funkčnost jediného přihlášení.“

Novell Access Manager 3 kombinuje funkčnost jediného přihlášení na web s hladkým vzdáleným přístupem a představuje tak jednotné řešení zabezpečení podnikových systémů a řízení přístupu. V této verzi je nyní plně integrována standardizovaná federace identit, jež umožňuje zákazníkům bezpečně sdílet informace o identitách napříč organizačními a technickými hranicemi. Novell Access Manager 3 navíc zjednodušuje federaci identit dynamickým překladem dat mezi různými standardy federace identit včetně Liberty Alliance a SAML (Security Assertion Markup Language). Dále obsahuje integrované řešení virtuální privátní sítě SSL VPN (Secure Sockets Layer Virtual Private Network), jež nevyžaduje žádný klientský software a podporuje transparentní řízení přístupu a autorizaci proti back-end aplikacím na základě rolí. Obsahuje vylepšení vícefaktorové autentizace, šifrování dat, detailně nastavitelné řízení přístupu na základě rolí a škálovatelné vynucování celopodnikových zásad přístupu.

Novell Access Manager 3 byl navržen tak, aby hladce fungoval v existujícím informačním prostředí zákazníka. V této verzi byla rozšířena nativní podpora široké řady platforem a adresářových služeb, aby mohl sloužit jako skutečně jednotné, centralizované a bezpečné řešení správy přístupu pro podniky. Novell Access Manager 3 nabízí následující výhody:

  • Přístup bez bezpečnostních úskalí – umožňuje udělit bezpečný a bezproblémový přístup k webovým a podnikovým aplikacím na základě role uživatele ve společnosti nebo jeho vztahu ke společnosti.
  • Shodu s předpisy – umožňuje generovat sestavy s podrobnými informacemi o událostech přístupu v síti, například kdo se autentizoval vůči určitému prostředku a kdy k tomuto prostředku přistoupil.
  • Centralizovanou správu – eliminuje nutnost používat několik dílčích nástrojů pro správu, šetří čas a výdaje spojené se správou přístupu uživatelů.
  • Zjednodušenou federaci identit a federované poskytování uživatelských účtů – využívá špičkové průmyslové standardy včetně protokolů SAML a Liberty Alliance k bezpečnému sdílení informací o identitách napříč tradičními bezpečnostními hranicemi. Umožňuje používat federované uživatelské identity v aplikacích, aniž by bylo třeba upravovat jejich obsah nebo instalovat další software na webový server.

„Vítáme, že Novell uvolnil produkt, který přispěje k prosazování otevřené federace uživatelských účtů a webových služeb založených na bezpečných standardech aliance Liberty, jež respektují soukromí uživatelů,“ řekl George Goodman, předseda správní rady Liberty Alliance a ředitel laboratoře možností platformy ve společnosti Intel. „Produkty založené na protokolech Liberty pomáhají vybudovat důvěryhodnější internet pro spotřebitele, občany, vlády a firmy po celém světě.“

„Komplexní pojetí správy přístupu je nezbytností pro jakoukoli organizaci, která musí splnit určité nároky zákonů a podnikových předpisů,“ řekl Kent Erickson, viceprezident společnosti Novell pro správu identit a zabezpečení. „Novell Access Manager 3 nejen přináší silnější bezpečnostní mechanismy i pro partnery a zákazníky, kteří tvoří širší podnik, ale také zjednodušuje přístup a zvyšuje produktivitu uživatelů, šetří jim čas a peníze.“

Novell Access Manager je stěžejní produkt oceňované řady řešení Novellu pro správu identit a zabezpečení. Poskytuje funkce správy přístupu na web, které se doplňují s funkcemi řešení Novell Identity Manager a s funkcemi špičkového řešení správy bezpečnostních informací a událostí Sentinel. Další informace o řešeních zabezpečení a správy identit společnosti Novell jsou k dispozici na webu http://www.no­vell.com/solu­tions/security­andidentity/.

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: Změny v cestovních náhradách 2017

Změny v cestovních náhradách 2017

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Vitalia.cz: 9 největších mýtů o mase

9 největších mýtů o mase

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU