Hlavní navigace

Novell ve spolupráci s novými technologickými partnery rozšiřuje funkce svých řešení pro správu identit a zabezpečení

[Tisková zpráva] Zákazníci získají užitek z odbornosti důvěryhodných partnerů, integrace jejich produktů s řešeními Novellu a z provázané technické podpory

Praha, Česká republika – 10. dubna 2008 – V reakci na poptávku zákazníků po dokonale integrované infrastruktuře identit a zabezpečení oznámila společnost Novell, že se sedm nových výrobců připojilo k jejímu ekosystému technologií pro správu identit a zabezpečení. Současné podniky čelí tomu, jak se chránit před rostoucími bezpečnostními hrozbami a splnit požadavky platných předpisů v komplexním a heterogenním prostředí IT. Díky spolupráci s těmito dodavateli pomůže Novell zákazníkům ekonomicky výhodně posílit zabezpečení a optimalizovat jejich infrastrukturu identit poskytováním širšího spektra řešení.

Produkty nových partnerů v kombinaci s produkty Novellu pro správu identit a zabezpečení umožní podnikům ještě lépe řešit podnikatelské výzvy. „Trh správy identit a zabezpečení nadále rychle roste, a to jak v nabídce řešení, tak v nárocích zákazníků,“ řekl Gerry Gebel, viceprezident a ředitel služeb Burton Group. „Distribuované obchodní modely, pracovní síly a aplikace, které nejsou podporovány heterogenními technologiemi, vyžadují flexibilní řešení, jež poskytnou zákazníkům okamžitou hodnotu. Těmto požadavkům nemůže vyhovět žádný samostatný dodavatel, a proto je důležité mít živý ekosystém partnerů a implementačních specialistů.“

Jako noví partneři Novellu pro řešení správy identit a zabezpečení byly díky své odbornosti v určitých bezpečnostních technologiích vybrány společnosti Aveksa, Blackbird Group, Eurekify, Layer 7 Technologies, LogLogic, Quest Software a SailPoint Technologies. Tito dodavatelé rozšiřují partnerský ekosystém Novellu mimo globální strategické aliance se společnostmi jako Honeywell, Microsoft nebo SAP a mimo program PartnerNet se stovkami nezávislých dodavatelů softwaru a hardwaru. Spolupráce s těmito dodavateli technologií je dalším příkladem toho, jak Novell prostřednictvím svého infrastrukturního softwaru a partnerství harmonicky integruje smíšená prostředí IT a umožňuje lidem a technologiím spolupracovat jako jediný celek.

„Novell je odhodlán rozšiřovat svůj partnerský ekosystém, aby pomáhal zákazníkům řešit praktické výzvy, s nimiž se potýkají,“ řekl Jim Ebzery, senior viceprezident produktů pro správu identit a zabezpečení ve společnosti Novell. „Přírůstek sedmi nových partnerů vítáme, neboť doplní naši schopnost dodávat nejlepší a nejkomplexnější portfolio řešení pro řízení přístupu, správu identit a prokazování shody s předpisy.“

Noví partneři Novellu mají produkt nebo oblast odbornosti, jež dobře zapadá do portfolia řešení Novellu pro správu identit a zabezpečení. Zákazníci také ocení integrovanou technickou podporu – bez ohledu na to, který dodavatel je kontaktován, jsou problémy zákazníků sledovány a řešeny buď Novellem, nebo příslušným technologickým partnerem.

  • Aveksa: Poskytuje lepší řídící funkce pro správu rolí a také vyhodnocování a certifikaci přístupových oprávnění v podniku. Doplňuje produkty Novell Identity Manager a Novell Sentinel.
  • Blackbird Group: Posiluje zálohovací a obnovovací funkce nástrojů Novell Identity Manager a Novell eDirectory.
  • Eurekify: Poskytuje zdokonalené funkce správy oprávnění, rolí a zásad pro Novell Identity Manager Roles Based Provisioning Module.
  • Layer 7 Technologies: Rozšiřuje dosah nástroje Novell Access Manager o funkce pro zabezpečení a správu webových služeb.
  • LogLogic: Poskytuje celopodnikovou správu protokolů událostí a analytické funkce, jež doplňují Novell Sentinel a Novell Identity Manager o historii aktivit uživatelů, dlouhodobé uchovávání protokolu, forenzní revize a vyhledávací funkce.
  • Quest Software: Rozšiřuje dosah nástroje Novell Identity Manager o funkce pro správu uživatelů, oprávnění a ověřování v systémech Linux a UNIX pomocí služby Microsoft Active Directory.
  • SailPoint Technologies: Poskytuje služby certifikace přístupu, vynucování zásad a správy rizik spojených s identitami, jež doplňují Novell Identity Manager a Novell Sentinel.

„V době čím dál přísnějších předpisů a eskalujících bezpečnostních hrozeb si společnosti nemohou dovolit luxus roztříštěného přístupu k zabezpečení,“ řekl Dominique Levin, výkonný viceprezident marketingu, produktů a rozvoje byznysu společnosti LogLogic. „Správa přístupu k identitám je pro ochranu před interními hrozbami nezbytností, avšak celý problém řízení IT a shody je velice široký. Funkce nástrojů LogLogic pro správu protokolů událostí prostřednictvím tohoto partnerství obohatí nabídku Novellu pro správu identit a zabezpečení a přidají zákazníkům další kvádr do jejich pevnosti podnikového zabezpečení.“

Další informace o řešeních společnosti Novell pro správu identit a zabezpečení najdete na adrese www.novell.com/ma­nagement/secu­rity.

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Lupa.cz: Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Root.cz: Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček