Hlavní navigace

Novell uvádí Open Enterprise Server 2 s osvědčenými síťovými službami pro Linux

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika – 17. října 2007 – Novell oznámil, že zákazníkům po celém světě je nyní k dispozici Novell Open Enterprise Server 2. Ten nabízí plnou 64bitovou podporu softwarových služeb, které byly dříve k dispozici pouze jako součást systému NetWare, spolu s vylepšenými funkcemi pro správu datových úložišť a s virtualizací NetWare. Novell Open Enterprise Server spojuje osvědčené služby Novellu pro pracovní skupiny se systémem SUSE Linux Enterprise Server. Dokončuje tak zásadní přerod systému Open Enterprise Server na ryze linuxové služby pro pracovní skupiny.

„Největší výzvou, které dnes oddělení IT čelí, je to, jak navzdory ztenčujícím se rozpočtům vyhovět rostoucím podnikatelským potřebám,“ řekl Jeff Jaffe, výkonný viceprezident a technologický ředitel společnosti Novell. „Novell na tuto výzvu reaguje spojením systému SUSE Linux Enterprise Server s úzce integrovanými, osvědčenými síťovými službami v řešení Novell Open Enterprise Server. Za pozornost stojí i skutečnost, že stávající zákazníci systému NetWare mohou provozovat NetWare ve virtualizovaném režimu na Linuxu. Získávají tak možnost využívat nejnovější hardware a přitom při přechodu na Linux zachovat stávající prostředí a preference NetWare. Toto linuxové řešení spojuje interoperabilitu a vysokou dostupnost s osvědčenými službami v otevřeném, bezpečném prostředí.“

Kromě virtualizace síťového prostředí NetWare obsahuje Open Enterprise Server 2 novou technologii Dynamic Storage, která na základě definovaných zásad rozpoznává aktivní a nepoužívaná data a v závislosti na změnách stavu je automaticky přesouvá na příslušná úložná zařízení. Umístění aktivních dat na špičková úložná zařízení s nejrychlejším přístupem a neaktivních nebo zastaralých dat na pásky či jiná laciná zařízení pomáhá lépe využívat nákladný úložný hardware, optimalizuje zálohování důležitých dat, přispívá k lepší připravenosti na riziko zhroucení a rovněž snižuje administrativní náklady.

Přínosy řešení Open Enterprise Server 2 pro zákazníky
U.S. Navy Exchange Service Command (NEXCOM) je ústředí celosvětové organizace Navy Exchange System, které dohlíží na 107 objektů a 344 obchody Navy Exchange po celém světě. Poskytuje zboží a služby vojákům v aktivní službě, důchodcům, záložníkům a jejich rodinám. Poté, co NEXCOM dospěl k závěru, že tou správnou otevřenou platformou pro zajištění jeho provozu je Linux, chtěl na něj migrovat při zachování známých předností systému NetWare. NEXCOM vybral Open Enterprise Server 2, který spojuje všechny síťové, bezpečnostní a řídící služby NetWare na platformě SUSE Linux Enterprise Server.

„S tímto systémem jsme získali to nejlepší z obou světů – všechny přednosti NetWare i Linuxu,“ řekl Sean Zackman, technický manažer organizace NEXCOM. „Pomocí technologie Xen virtualizujeme hodně serverů se systémem Microsoft Windows a nyní přesouváme vše, co můžeme, na Linux.“

Migrace na Open Enterprise Server pomohla malému týmu IT ve společnosti NEXCOM zvládnout správu rozsáhlého a rozptýleného prostředí IT. Pomocí virtualizace Xen, která je integrována v systému SUSE Linux Enterprise Server, už NEXCOM zkonsolidoval 45 serverů na 10 a do konce roku plánuje zkonsolidovat dalších čtyřicet. Celkem tak ušetří více než 200 000 dolarů. Zajištění provozu každé pobočky jediným serverem také sníží nároky na údržbu a správu IT. NEXCOM využívá Open Enterprise Server pro sdílení souborů, tiskové služby a většinu bezpečnostních služeb.

Ceny a dostupnost
Novell Open Enterprise Server 2 je nyní k dispozici jako samostatný produkt a během 30 dní bude k dispozici také jako součást sady Novell Open Workgroup Suite. Informace o ceně a dalších vlastnostech produktu najdete na webu www.novell.com/oes.

Do 1. února poskytuje Novell bezplatný seminář vedený instruktorem, ve kterém se potenciální i stávající zákazníci řešení Open Enterprise Server mohou prakticky seznámit s novými vlastnostmi a doporučenými postupy pro instalaci systému Open Enterprise Server 2. Další informace včetně seznamu dostupných seminářů najdete na webu http://www.no­vell.com/trai­ning/coursewa­re/ts_proj_in­fo.jsp?pid=210­62.

DigiZone.cz: Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

DigiZone.cz: Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Podnikatel.cz: Zařízení pro EET zbytečně, vrátí vám peníze

Zařízení pro EET zbytečně, vrátí vám peníze

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Lupa.cz: Teletext je „internetem hipsterů“

Teletext je „internetem hipsterů“

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Vitalia.cz: Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?