Hlavní navigace

Novell uvádí otevřenou a levnější alternativu řešení Microsoftu

29. 5. 2006

[Tisková zpráva] Novell Open Workgroup Suite poskytuje podnikům finančně efektivní řešení produktivity zaměstnanců postavené na osvědčeném otevřeném softwaru.

Praha, Česká republika – 29. května 2006 – Společnost Novell oznámila všeobecnou dostupnost sady Novell Open Workgroup Suite. Ta poskytuje zákazníkům otevřenou a levnější alternativu řešení postaveného na Windows, které mnozí vnímají jako jedinou možnost. Novell Open Workgroup Suite je první sada osvědčeného, otevřeného a na standardech založeného softwaru pro pracovní skupiny. Zahrnuje součásti pro servery a pracovní stanice, nástroje pro správu, funkce spolupráce a vyspělé open source kancelářské aplikace. Ve srovnání s podobným řešením společnosti Microsoft může sada Novellu ušetřit zákazníkům až 70 procent nákladů.

„Naši zákazníci oceňují možnost volby při konfiguraci informační infrastruktury,“ řekl Parker Pearson, ředitel marketingu společnosti Advanced Logic Industries, což je partner Novellu. „Pro své uživatele potřebují určitou aplikační funkčnost, ale nechtějí být závislí na jediném dodavateli nebo platit za více funkcí, než ve svém prostředí mohou potřebovat. Zákazníci se na nás obracejí, abychom jim zajistili flexibilní možnost volby a finančně efektivní technologická řešení. Právě to nám Novell Open Workgroup Suite umožňuje.“

Zákazníci sady Novell Open Workgroup Suite si mohou vybrat ze dvou možností. Verze pro implementaci na linuxové servery a jakoukoli platformu pracovních stanic obsahuje Novell Open Enterprise Server (včetně systému SUSE Linux Enterprise Server), Novell GroupWise pro spolupráci, Novell ZENworks Suite pro správu různých operačních platforem, Novell Linux Desktop a oblíbenou sadu aplikací OpenOffice.org pro Windows a Linux. Sada je také k dispozici ve verzi pro více platforem, která umožňuje implementovat stejné součásti na jakoukoli podporovanou platformu. Novell Open Workgroup Suite nahrazuje produkty Novell Small Business Suite a Novell Linux Small Business Suite, jejichž zákazníci mohou využít nabídku upgradu.

Jeff Jaffe, výkonný viceprezident a technologický ředitel společnosti Novell, řekl: „Naši zákazníci hledají finančně efektivní, bezpečné a spolehlivé alternativy proprietárních řešení pro pracovní skupiny. Sada Open Workgroup Suite byla vytvořena kvůli poptávce trhu po širších možnostech volby a větší flexibilitě. Je dokonalým příkladem naší strategie získat a dodávat nejlepší kombinaci technologií založených na otevřených standardech a otevřeném zdrojovém kódu. Zákazníkům se tak dostávají do rukou nejlepší inovace a optimální provedení za konkurenceschop­nou cenu.“

Sadu Novell Open Workgroup Suite pro platformu Linux si mohou zákazníci pronajmout za 80 dolarů ročně nebo koupit bez časového omezení za 110 dolarů na zařízení/uživatele. Víceplatformní verze sady je k dispozici bez časového omezení za 150 dolarů na uživatele/zařízení. Dále je k dispozici nabídka kontraktů na údržbu s roční periodicitou. Současní zákazníci produktů Open Enterprise Server, NetWare, GroupWise, ZENworks a konkurenčních produktů mohou využít cenově zvýhodněný upgrade. Další informace a podrobnosti o cenách najdete na adrese http://www.no­vell.com/produc­ts/openworkgrou­psuite.

Podnikatel.cz: Největší outlet s interiérem Starého Města

Největší outlet s interiérem Starého Města

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P