Hlavní navigace

Novell uvádí otevřenou a levnější alternativu řešení Microsoftu

29. 5. 2006

[Tisková zpráva] Novell Open Workgroup Suite poskytuje podnikům finančně efektivní řešení produktivity zaměstnanců postavené na osvědčeném otevřeném softwaru.

Praha, Česká republika – 29. května 2006 – Společnost Novell oznámila všeobecnou dostupnost sady Novell Open Workgroup Suite. Ta poskytuje zákazníkům otevřenou a levnější alternativu řešení postaveného na Windows, které mnozí vnímají jako jedinou možnost. Novell Open Workgroup Suite je první sada osvědčeného, otevřeného a na standardech založeného softwaru pro pracovní skupiny. Zahrnuje součásti pro servery a pracovní stanice, nástroje pro správu, funkce spolupráce a vyspělé open source kancelářské aplikace. Ve srovnání s podobným řešením společnosti Microsoft může sada Novellu ušetřit zákazníkům až 70 procent nákladů.

„Naši zákazníci oceňují možnost volby při konfiguraci informační infrastruktury,“ řekl Parker Pearson, ředitel marketingu společnosti Advanced Logic Industries, což je partner Novellu. „Pro své uživatele potřebují určitou aplikační funkčnost, ale nechtějí být závislí na jediném dodavateli nebo platit za více funkcí, než ve svém prostředí mohou potřebovat. Zákazníci se na nás obracejí, abychom jim zajistili flexibilní možnost volby a finančně efektivní technologická řešení. Právě to nám Novell Open Workgroup Suite umožňuje.“

Zákazníci sady Novell Open Workgroup Suite si mohou vybrat ze dvou možností. Verze pro implementaci na linuxové servery a jakoukoli platformu pracovních stanic obsahuje Novell Open Enterprise Server (včetně systému SUSE Linux Enterprise Server), Novell GroupWise pro spolupráci, Novell ZENworks Suite pro správu různých operačních platforem, Novell Linux Desktop a oblíbenou sadu aplikací OpenOffice.org pro Windows a Linux. Sada je také k dispozici ve verzi pro více platforem, která umožňuje implementovat stejné součásti na jakoukoli podporovanou platformu. Novell Open Workgroup Suite nahrazuje produkty Novell Small Business Suite a Novell Linux Small Business Suite, jejichž zákazníci mohou využít nabídku upgradu.

Jeff Jaffe, výkonný viceprezident a technologický ředitel společnosti Novell, řekl: „Naši zákazníci hledají finančně efektivní, bezpečné a spolehlivé alternativy proprietárních řešení pro pracovní skupiny. Sada Open Workgroup Suite byla vytvořena kvůli poptávce trhu po širších možnostech volby a větší flexibilitě. Je dokonalým příkladem naší strategie získat a dodávat nejlepší kombinaci technologií založených na otevřených standardech a otevřeném zdrojovém kódu. Zákazníkům se tak dostávají do rukou nejlepší inovace a optimální provedení za konkurenceschop­nou cenu.“

Sadu Novell Open Workgroup Suite pro platformu Linux si mohou zákazníci pronajmout za 80 dolarů ročně nebo koupit bez časového omezení za 110 dolarů na zařízení/uživatele. Víceplatformní verze sady je k dispozici bez časového omezení za 150 dolarů na uživatele/zařízení. Dále je k dispozici nabídka kontraktů na údržbu s roční periodicitou. Současní zákazníci produktů Open Enterprise Server, NetWare, GroupWise, ZENworks a konkurenčních produktů mohou využít cenově zvýhodněný upgrade. Další informace a podrobnosti o cenách najdete na adrese http://www.no­vell.com/produc­ts/openworkgrou­psuite.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky