Hlavní navigace

Novinky a řešení Novellu na veletrhu Invex 2007

15. 10. 2007

[Tisková zpráva] Expozici společnosti Novell bude provázet série přednášek a prezentací po celou dobu veletrhu. Návštěvníkům bude představena řada produktových novinek

Praha, Česká republika 15. října 2007 – Společnost Novell-Praha se i v letošním roce účastní mezinárodního veletrhu informačních a komunikačních technologií Invex. Na 400 m2 představí aktuální novinky ze svého portfolia produktů a služeb, jak z oblasti open source, tak i komerčně distribuovaného softwaru. Veletrh bude probíhat ve dnech 23.–27. října 2007 v areálu brněnského výstaviště a stánek Novellu bude umístěn v pavilonu V s číslem 015.

Na stánku Novellu budou představeny produktové novinky jako Novell Open Enterprise Server II, nová verze úspěšného řešení postaveného na silných stránkách SUSE Linux Enterprise platformy a NetWare. NOES II poskytuje workgroup služby, nabízí inovace pro storage management v podobě Dynamic Storage Technology, užší integraci s Windows prostředím a v neposlední řadě podporuje virtualizaci pro maximálně efektivní využití hardwarových investic.

Další vystavovanou novinkou bude Novell ZENworks Virtual Machine Management, který zabezpečuje úplnou správu životního cyklu virtuálního prostředí. ZENworks VMM umožňuje efektivně implementovat virtualizaci v datových centrech a usnadní dosažení požadovaných návratností investic do IT. Mimo jiné nabízí správu virtuálních prostředí a řízení fyzických a virtuálních nodů. Cluster-aware virtualizace zajišťuje redundanci, vysokou dostupnost a disaster recovery.

Velká pozornost bude rovněž věnována i sadě aplikací pro malé a středně velké podniky a organizace Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition. Tento cenově výhodný balíček obsahuje linuxový server a desktopové komponenty s elektronickou poštou, funkcemi týmové spolupráce a nejpokročilejšími dostupnými open source kancelářskými produkty. Zákazníci s novou sadou aplikací získají lepší návratnost investic do IT a nejsou omezeni pouze na nákladné proprietární softwarové balíčky.

Mezi prezentovanými produkty nechybí operační systémy SUSE Linux Enterprise Server a SUSE Linux Enterprise Desktop pro podnikové nasazení, které jsou klíčovým prvkem strategie Novellu v oblasti Linuxu. Tradiční podniková řešení Novellu bude zastupovat především Novell GroupWise, systém pro komunikaci a týmovou spolupráci, a Novell ZENworks, řešení pro správu podnikových zdrojů a aktiv v oblasti IT. Na Invexu bude prezentováno rovněž řešení správy identit a uživatelských účtů Novell Identity Manager, které již získalo řadu významných ocenění.

Domácím uživatelům nabídne Novell novou verzi komunitní linuxové distribuce openSUSE 10.3 s nejnovějšími verzemi uživatelského prostředí GNOME a KDE a dalšími vylepšeními. Tento operační systém, plně vybavený pro práci s multimédii, internetem i běžnými typy dokumentů, vzniká za široké spolupráce s celosvětovou komunitou open source.

„Stejně jako v loňském roce bude i letos na stánku Novellu probíhat celodenní pásmo prezentací, na jehož přípravě spolupracuje Novell se svými partnery, společnostmi Lenovo, Intel, Datron, ClarioNet a Václavem Šamšou ze společnosti TDP,“ řekl Aleš Kučera, ředitel společnosti Novell-Praha. „Prezentace odkryjí možnosti a přínosy nasazení otevřených a na standardech založených řešení Novellu, nejen pro rozvoj podnikání.“

Specialisté z Novellu a partnerských společností budou v konferenčních prostorách stánku prezentovat například nový Novell Open Enterprise Server II, řešení Novell Workgroup nebo Linux v mobilních telefonech, dále bude formou ukázky představeno řešení správy identit uživatelů, výhody systému Novell GroupWise nebo webové rozhraní d-portal.

Témata a časový harmonogram prezentací Novellu a jeho partnerů najdete na internetových stránkách na adrese http://www.no­vell.cz/invex2007.

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Vitalia.cz: Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Podnikatel.cz: Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu