Hlavní navigace

Nový AirMagnet Enterprise 8.0 přináší revoluční inteligentní systém pro detekci průniků do WLAN

7. 12. 2007

[Tisková zpráva] Společnost BLUECOM, dodavatel řešení pro řízení a správu komunikačních a síťových systémů, představuje novou verzi systému AirMagnet Enterprise 8.0 pro detekci průniků do bezdrátových sítí.

Nový AirMagnet Enterprise 8.0 nabízí revoluční inteligenci systému ochrany proti vniknutí do bezdrátového prostředí firemní sítě. Mezi jeho stěžejní přednosti patří schopnost identifikace nejnovějších metod útoků a napadení sítě, na něž konkurenční produkty ještě nejsou schopny reagovat. Přibyla nová funkce zobrazení souhrnných informací, které zjednodušují a urychlují práci se systémem. Oproti předchozím generacím produktu byly rovněž zdokonaleny schopnosti při vytváření reportů, filtrování informací a při jejich správě. AirMagnet Enterprise 8.0 je nezbytnou pomůckou pro zajištění bezpečnosti sítě zejména pro ty organizace, jejichž data jsou předmětem zvýšeného zájmu sofistikovaných útočníků nebo které se obávají zneužití svých bezdrátových zařízení, například k útokům na jiné sítě. Nabízí špičkovou kvalitu a vynikající poměr ceny a výkonu. Jedná se o produkt prověřeného dodavatele, který se řadí ke světové špičce v oboru zajištění bezpečnosti síťových infrastruktur.

Bezdrátové sítě jsou v současnosti každodenní součástí života uživatelů komunikačních technologií. S tím, že je najdeme v běžně dostupných a používaných zařízeních a jak na mnoha místech představují funkční alternativu ke konvenčním metalickým sítím, však narůstají požadavky na jejich správu i na zajištění bezpečnosti. Mezi nejdůležitější pomocníky administrátorů středních a větších bezdrátových sítí patří nástroje pro odhalení průniků, označované jako IDS.

Jedním z nejvyspělejších nástrojů IDS je právě AirMagnet Enterprise 8.0. Systém kalifornského dodavatele bezpečnostních řešení nabízí administrátorům funkce nutné pro včasné odhalení nebezpečných činností v bezdrátových sítích. Nástroj umožňuje zmapování všech zařízení v bezdrátové síti a analýzu jejich chování vůči ostatním částem infrastruktury a k sobě navzájem. Na základě pokročilých analytických mechanismů umí AirMagnet Enterprise 8.0 přesně identifikovat činnosti, které mohou představovat riziko, a následně na ně adekvátně reagovat. Samozřejmostí je třídění síťových událostí podle míry rizika a ochrana před útoky pocházejícími z konvenční (tedy ne bezdrátové) části systémové infrastruktury.

Přes svou komplexitu je AirMagnet Enterprise 8.0 pro systémového administrátora snadno použitelný. V případě objevení rizika systém okamžitě informuje obsluhu, ale současně je schopen adekvátní protiakce, která objevený pokus o průnik eliminuje. Díky této jedinečné vlastnosti se minimalizuje, respektive zcela anuluje doba, po kterou je bezdrátová síť vystavena útoku. A to aniž by měl útočník, ať už vnější, nebo vnitřní, šanci ji poškodit. AirMagnet Enterprise 8.0 je tak výrazným příspěvkem k zajištění bezpečnosti nejen bezdrátové sítě, ale celé informační infrastruktury organizace, v níž je nasazen.

Více informací lze získat na adrese www.airmagnet.cz či www.airmagnet­.com/products/en­terprise/.

AirMagnet
AirMagnet je tvůrcem inovativních řešení pro návrh, testování, monitorování a analýzu bezdrátových sítí. Společnost nabízí ucelenou řadu produktů, která poskytuje tvůrcům, vlastníkům a správcům sítí vynikající dohled nad jejich bezdrátovými sítěmi. Produkty AirMagnetu nabízejí bezkonkurenční vlastnosti pro zabezpečení a optimalizaci výkonu bezdrátové sítě.

Sídlo AirMagnetu je v Kalifornii v USA. Své produkty distribuuje prostřednictvím více než 200 partnerů do 114 zemí. Další informace lze nalézt na www.airmagnet.com.

BLUECOM
BLUECOM je dodavatel řešení pro datové sítě a telekomunikace. Nabídka společnosti se zaměřuje na systémy pro analýzu bezdrátových sítí od společnosti AirMagnet a prvky pro stavbu drátových i bezdrátových sítí. BLUECOM svým partnerům poskytuje předprodejní a technickou podporu a poradenství při realizaci síťových, monitorovacích a telekomunikačních systémů. Naší filozofií je vytváření dlouhodobých korektních vztahů se zákazníky a poskytování kvalitních produktů a služeb.

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

DigiZone.cz: Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě