Hlavní navigace

Nový portál Quick.cz a připojení k Internetu zdarma

2. 10. 2000

[Tisková zpráva]

Nový portál Quick.cz a připojení k Internetu zdarma

Od 1.10.2000 nabízí INTERNET OnLine, divize ČESKÉHO TELECOMU, a.s. jako poskytovatel internetového připojení bezplatný přístup do sítě Internet pod názvem QUICK.cz. QUICK, to je především rychlý přístup do Internetu prostřednictvím telefonní sítě přes analogový modem nebo euroISDN, kde se každý uživatel v celé ČR připojuje na jednotném celorepublikovém čísle 0971103333 za telefonní poplatky, které jsou vždy účtovány podle tarifu Internet 2000. Bezplatný přístup do sítě Internet je umožněn okamžitě při nastavení telefonického připojení přes uvedené číslo a provedení jednoduché registrace po vyplnění jména i hesla FREEQUICK.

Výrazným navýšením zahraniční konektivity v uplynulém měsíci a dalším posílením zálohované páteřní sítě připravil QUICK všem uživatelům rychlé připojení k Internetu. Zvýšený počet přístupových bodů (portů) v optimálním rozložení po celé České republice umožňuje každému zájemci snadný vstup do sítě odkudkoliv.

Významným znakem bezplatného připojení je jednoduchost celé registrace. Zájemce o připojení vyplňuje podstatně méně údajů, než vyžadují ostatní poskytovatelé podobných služeb. Součástí QUICK je pak časově neomezený přístup ke všem službám na Internetu jako je například www nebo e-mail. Každý uživatel QUICK má k dispozici jednu schránku elektronické pošty o kapacitě 10 MB a prostor pro www stránky ve stejné velikosti. Výhodou je i možnost objednávání dalších služeb z široké nabídky portfolia QUICK.

ČESKÝ TELECOM, a.s. prostřednictvím INTERNET OnLine a společnosti M.I.A., a.s. připravil současně v rámci projektu bezplatného připojení nový portál pod názvem QUICK.cz. Tento kompaktní systém služeb s rozšířeným strukturovaným informačním obsahem nabízí snadno a rychle přístupné informace v příjemném uživatelském prostředí. Výhodou je komplexní přehled o českém Internetu, který využívá největší nabídku personalizovaných zdrojů ze všech portálů v ČR. Jednoduché a logické řazení kvalitně zpracovaných podkladů nejvíce navštěvovaných stránek, jako jsou například domácí i zahraniční zpravodajství, TV programy, programy kin, počasí, devizových kurzů a finančních informací, nákup knih atd. umožňuje přehlednou a rychlou orientaci v široké nabídce zpravodajského i nezpravodajského obsahu. Atraktivním pro všechny, kteří nový portál navštíví, bude určitě katalog, který obsahuje více než 70 000 živých aktuálních odkazů na české stránky a Weby. V současné době na základě průzkumů jde zřejmě o nejrozsáhlejší a nejaktuálnější katalog WWW stránek a Webů v České republice. Obě společnosti budou i nadále na základě zvýšené poptávky uživatelů rozšiřovat zejména vlastní obsah.

Zpravodajství www.QUICK.cz přináší informace z ČTK, ČIA, BBC a www.Namodro.cz celých 24 hodin denně. V průběhu října dojde k rozšíření dalších zpravodajských zdrojů. Doplnění fulltextového vyhledávání umožňuje dohledávat i starší zprávy. Zároveň budou uživatelé informováni o nejvíce žádaných zprávách a v rámci QUICK.cz na ně budou moci snadno a rychle přecházet.

www.QUICK.cz nabízí jako jediný portál v České republice možnost přímo vyhledávat telefonní čísla fyzických osob i firem v internetovém telefonním seznamu.

„QUICK je další aktivitou ČESKÉHO TELECOMU, a.s., respektive INTERNET OnLine, zvýrazňující působnost naší společnosti na poli internetových služeb,“ uvedl Bessel Kok, zástupce generálního ředitele ČESKÉHO TELECOMU, a.s. „Naplňujeme tak naši dlouhodobou strategii zaměřenou na rozšiřování nabídky moderních a kvalitních služeb,“ dodal.

Zákaznická podpora bude všem uživatelům bezplatného připojení a portálu poskytována na telefonním čísle 02/84084888 nepřetržitě 24 hodin denně. Všechny servery QUICK jsou pod stálým dohledem INTERNET OnLine.

Veškeré další informace o bezplatném připojení do internetu a o portálu naleznete na adrese www.QUICK.cz.

Praha 1. října 2000

PhDr. Jana Voňavková
PR manažerka INTERNET OnLine
ČESKÝ TELECOM, a.s.
Thámova 11–13
186 21 Praha 8

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Podnikatel.cz: S papírovým diářem podnikatel nezakrní

S papírovým diářem podnikatel nezakrní

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Ahold nabízel falšovaný slunečnicový olej

Ahold nabízel falšovaný slunečnicový olej