Hlavní navigace

Nový Premiere Elements vytváří domácí videa za pár minut

[Tisková zpráva] San Jose, USA, 25. září 2007 – Společnost Adobe Systems oznámila okamžitou dostupnost softwaru Adobe® Premiere® Elements 4, významného upgradu jednoho z nejprodávanějších spotřebitelských programů pro střih a úpravy videa. Program Premiere Elements, dostupný pro Windows, umožňuje snadnou, rychlou a pružnou tvorbu domácího videa s úžasnými filmovými i zvukovými efekty, a jeho následné sdílení na DVD, přes mobilní přístroje nebo přes YouTube a další weby sociálních sítí. Premiere Elements obsahuje množství nových funkcí, mezi které patří Organizátor, pomáhající vyhledávat a třídit videoklipy, filmová témata aplikovaná jedním klepnutím myší nebo vylepšené a snadno použivatelné uživatelské rozhraní.

Společnost Adobe také oznámila software Adobe Photoshop® Elements 6, který představuje kompletní řešení pro zpracování fotografií (viz samostatnou tiskovou zprávu). Programy Photoshop Elements a Premiere Elements, které jsou dostupné samostatně nebo v jednom prodejním balíku, poskytují fotografickým a filmovým nadšencům více tvůrčích způsobů jak uspořádat, upravit, vytvořit a sdílet digitální fotografie a domácí videa.

„Weby vyvolaly zvýšený zájem o vytváření a sdílení videa,“ řekl John Loiacono, vedoucí viceprezident pro kreativní řešení u Adobe. „Střih a úpravy videa jsou součástí tohoto procesu a uživatelé požadují snadné ovládání, rychlost a schopnost vytvořit filmy v profesionální kvalitě, které upoutají pozornost diváků. S použitím předloh a speciálních efektů udělá program Premiere Elements všechnu těžkou práci, a navíc má možnost přímého odeslání obsahu na web ve formátu kompatibilního s přehrávačem Adobe Flash® Player, což je formát připravený pro YouTube.“

Vytváření filmů s vlastním stylem a efekty
Premiere Elements 4 obsahuje nové funkce pro tvorbu působivých filmů za několik málo minut. Úzká integrace s programem Photoshop Elements a sdílený Organizátor se společnou databází dostupnou z obou aplikací umožňuje uživatelům uspořádat jejich videoklipy a statické fotografie – s možnostmi vizuálního označování visačkami pro roztřídění osob, míst nebo událostí. Jakmile jsou videoklipy vybrané, uživatelé mohou aplikovat filmová témata založená na určité události nebo stylu a tím několika málo klepnutími převést sekvenci scén na vybroušený film. Hudba na pozadí a zvukové efekty pomohou podtrhnout emoce, přidat důraz nebo vytvořit náladu. Nové okno pro míchání zvuku Audio Mixer funguje stejně jako mixážní pult v nahrávacím studiu, umožňující nastavení relativních hlasitostí pomocí posuvníků, takže zvuk bude slyšet jen tehdy, když je žádoucí. Premiere Elements umí automaticky detekovat rytmus hudební stopy a synchronizovat s ním začátek a konec každé scény, aby se vytvořila dynamičtější prezentace snímků nebo zajímavější film. Všechny tyto nové funkce jsou dostupné v přehledném a snadno použitelném uživatelském rozhraní pro rychlé vytvoření vyladěného filmu.

Sdílení filmů prakticky libovolným způsobem
Nové centrum sdílení (Sharing Center) soustřeďuje mnoho zábavných způsobů, jak vytvořená videa předvést. Uživatelé mohou použít více způsobů odeslání a sdílení videa, včetně disku, webu a mobilních přístrojů, jako je telefon Apple iPhone. Videa lze exportovat ve formátu kompatibilním s přehrávačem Adobe Flash Player na weby, jako je YouTube, bez jakéhokoliv speciálního kódování. Fanoušci videa mohou také využít nejnovější technologie a vychutnat si filmy ve vysokém rozlišení, včetně disku Blu-ray. Adobe Premiere Elements 4 se postará o optimalizaci a formátování pro specifické cílové určení, takže filmy budou vždy vypadat skvěle.

Adobe nabízí kompletní produktovou řadu pro každou úroveň
Adobe nabízí video produkty, které splní požadavky každého jednotlivce: Adobe Premiere Elements pro fanoušky videa, kteří chtějí vytvářet filmy za pouhou čtvrthodinu, a Adobe Premiere Pro pro profesionální nebo pokročilé amatérské filmaře. Adobe je také průkopníkem nových způsobů distribuce svých špičkových video technologií se softwarem Premiere Express, což je nástroj pro remix a střih videa dostupný na populárních webech, jako je MTV.com, Photobucket a YouTube.

Ceny a dostupnost
Produkty Adobe pro digitální zpracování obrazů a digitální video jsou okamžitě dostupné na www.adobe.com a u online prodejců. Programy Photoshop Elements 6 a Adobe Premiere Elements 4 pro Windows jsou dostupné samostatně za odhadovanou koncovou cenu 2 380 Kč bez DPH. Adobe Photoshop Elements 6 a Adobe Premiere Elements 4 pro Windows jsou také dostupné jako jeden balík za odhadovanou koncovou cenu 3 600 Kč bez DPH. Informace o verzích v dalších jazycích, a také informace o cenách, upgradech a zásadách podpory v jiných zemích jsou dostupné na www.adobe.com/go/pre4.

Vitalia.cz: Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Měšec.cz: Sleva na dítě a manželku pro OSVČ je zpět. Ale..

Sleva na dítě a manželku pro OSVČ je zpět. Ale..

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Měšec.cz: Stavební spoření: alternativa i pro seniory

Stavební spoření: alternativa i pro seniory

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček