Hlavní navigace

Nový software IBM Lotus Connections přináší funkce sociálních sítí do firemního prostředí

[Tisková zpráva] Klienti rychle přijali za své nové nástroje pro chytřejší spolupráci jako jsou mikroblogy, wiki a sdílení souborů

Cambridge, Massachusetts: Společnost IBM (NYSE: IBM) oznámila rozšířenou sadu nástrojů a funkcí sociálního softwaru pro podnikovou spolupráci, která přináší oblíbené funkce jako mikroblogy z domácího do podnikového prostředí. Mezi první zákazníky platformy IBM pro spolupráci Lotus Connections 2.5 patří přední společnosti jako NEC Electronics (Europe) GmbH a Sogeti.

Fotografie: http://www.new­scom.com/cgi-bin/prn/20090­922/NY79783-a
Fotografie: http://www.new­scom.com/cgi-bin/prn/20090­922/NY79783-b

Nová verze produktu Lotus Connections je výsledkem plánu IBM uvést na trh sociální softwarovou platformu pro firmy. Díky extranetovým, internetovým a intranetovým službám spolupráce, které poskytuje IBM a její zákazníci, umožňuje Lotus Connections desítkám miliónů uživatelů po celém světě jednoduché spojení a spolupráci.

Účastníkem beta programu Lotus Connections byla Sogeti, dceřiná firma Capgemini specializující se na technologické služby. Ta potřebovala propojit svých 20 000 zaměstnanců ve 200 pobočkách ve 14 zemích. Na základě rozsáhlé analýzy všech dostupných alternativ zvolila Sogeti platformu Lotus Connections, a to díky jejím funkcím sociálních sítí a spolupráce.

„Vybrali jsme Lotus Connections, protože tato výkonná platforma pro spolupráci daleko překračuje jednoduché sdílení dokumentů a navíc je soustředěna na lidi a ne na projekty nebo dokumenty. Věříme, že toto je budoucnost spolupráce, a chceme být vnímáni jako průkopníci tohoto nového trendu.“

Lotus Connections 2.5 obsahuje nové funkce a možnosti složky Communities. Majitelé jednotlivých skupin si mohou nyní přizpůsobit vzhled své skupiny a libovolně umísťovat widgety na domovské stránce komunity. Kromě záložek, kanálů RSS a diskuzních fór mohou do svých komunit přidávat také aktivity, blogy, wiki a sdílení souborů. Podstatně to rozšiřuje možnosti spolupráce členů skupiny na projektech a jejich obsahu.

Uživatelské rozhraní diskuzního fóra komunity nyní navíc zobrazuje vlákna ve formátu konverzace s fotkami uživatelů. Aplikace statistických dat umožňuje sledovat nejoblíbenější diskuzní témata ve skupině a poskytuje přehled o tom, kdo z účastníků je v nich nejaktivnější. Důležitá témata diskuzí lze zvýraznit umístěním v horní části fóra.

Nová služba Wiki umožňuje pověřeným uživatelům vytvářet, zobrazovat, upravovat a přispívat k obsahu, který se ukládá na webovou stránku pro spolupráci ve stylu intranetu. Vzhledem k tomu, že stejnou stránku bude pravděpodobně upravovat hodně lidí, obsahuje wiki automatickou správu verzí a možnost zobrazení změn, aby si uživatelé mohli snadno prohlížet nejnovější verze a úpravy.

Služba „Profily“ byla vylepšena o funkci mikroblogování, která umožňuje uživatelům krátkými zprávami informovat o aktuálním stavu úkolů, na nichž pracují. Jejich kolegové ze stejné „sítě“ tak vidí, na čem pracují, a mohou přispět svými komentáři. Nová funkce nástěnky na stránce profilu uživatele nabízí místo, kam mohou kolegové psát vzkazy a vyjadřovat se ke stavu projektu.

Nově integrovaná podpora mobilních přístrojů iPhone a Nokia S60 poskytuje přístup ke službám Lotus Connections „Profily“, „Aktivity“ a „Blog“. Manažeři či odborníci, kteří často cestují nebo k práci využívají vzdálený přístup, tak mohou snadno aktualizovat svůj stav a přímo z mobilních zařízení vyhledávat lidi ve svých profilech.

Společnost NEC Electronics (Europe) GmbH rozšířila svou stávající spolupráci s IBM právě o Lotus Connections, který doplnil další produkty IBM jako Sametime a Lotus Notes.

„Očekáváme, že díky široké řadě funkcí sociální spolupráce jako profily a označování, budou moci naši zaměstnanci snadno vyhledat odborníky na určitá témata a kolegy, kteří pracují na podobných projektech,“ řekl Dieter Peter, senior manažer lidských zdrojů, NEC Electronics (Europe) GmbH.

Lotus Connections 2.5 je v současné době dostupný v 25 jazycích včetně českého. Více informací naleznete na www.ibm.com/lo­tus/connections nebo na českých stránkách http://www-142.ibm.com/sof­tware/dre/eca­talog/detail.wss?lo­cale=cs_CZ&syn­key=O035990J93­692T45 a nebo se podívejte na demo http://www.you­tube.com/watch?v=WrxNSU­xonjw.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: Co chtějí operátoři při přechodu na DVB-T2?

Co chtějí operátoři při přechodu na DVB-T2?

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

DigiZone.cz: Test Philips 24PFS5231 s Bluetooth repro

Test Philips 24PFS5231 s Bluetooth repro

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Podnikatel.cz: Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět