Hlavní navigace

ABC Českého Hospodářství: Nový trend B2B tržišť – otevírat internetové nakupování i běžným odběratelům

13. 5. 2008

[Tisková zpráva] PRAHA, 13. května 2008 – Poptávku po jednotlivých druzích zboží mohou od dubna letošního roku vkládat na nejstarší a největší tuzemské internetové B2B tržiště i jednotlivci. ABC Českého Hospodářství tak vyhovělo zvyšujícímu se zájmu o tento druh služeb z jejich strany. Noví klienti mohou vyhodnocovat reakce firem na jejich poptávku po jakémkoli druhu zboží od deseti tisíc korun výše. Počet poptávajících se během prvního měsíce vyšplhal na 35 klientů denně.

„Zjednodušili jsme při této příležitosti celý systém. Člověk jen vyplní poptávkový formulář a vypíše své vlastní výběrové řízení. Formulář se zveřejní na našich stránkách a zároveň jsou jím osloveni i vhodní dodavatelé. Jednotlivci se vyplatí především větší zakázky – stavění domů, nová okna, zařízení kuchyně. Čím větší zakázka, tím větší úspora peněz,“ vysvětlil Predrag Dukič, spolumajitel nejstaršího tuzemského internetového B2B tržiště ABC Českého Hospodářství.

Například při nákupu komodit pro stavbu rodinného domku lze ušetřit až 30 procent z celkových nákladů. Pro jednotlivce jde o úsporu v řádu několika set tisíc korun, pro stavební firmu pak v řádu milionů. Za zadání poptávky přitom zákazníci B2B tržiště ABC Českého Hospodářství nezaplatí ani korunu.

„Největší zájem očekáváme podle dosavadních signálů právě o práce související se stavbami chat, chalup a rodinných domků. Už z minulosti registrujeme zájem i o domky na klíč. Další silnou skupinu poptávajících tvoří zájemci o velké dovolené s širší rodinou. Typickým příkladem je jachtaření – zájemce jen zadá poptávku po jachtě například v Chorvatsku a vybere si z nabídek, které jsou z jeho pohledu nejatraktivnější,“ vyjmenoval Dukič.

Podle odborníků se dají nakoupit pro firmy i domácí kutily veškeré potřebné komodity – počínaje okny, dveřmi, střechami, stavebním materiálem, krby či schody přes veškeré stavební práce až přímo po domky na klíč. Velký zájem se očekává s příchodem léta i o typicky letní komodity. V loňském roce – ještě bez možnosti vypsat vlastní poptávkové řízení ze strany jednotlivců – stoupl v tomto období zájem o 15 procent. Venkovní grily, krby, bazény, sauny, pergoly nebo zahradní nábytek půjdou opět na dračku. Nákupem přes tržiště může u podobného zboží zákazník ušetřit i desetinu ceny.

„Upravili jsme celý web. Zjednodušili jednotlivé funkčnosti, přísnější specifikací lépe zacílili odběratele každodenních poptávkových a nabídkových e-mailů. Efekt musí být co nejvyšší. Během prvního měsíce fungování registrujeme více než 4500 uživatelů denně. Do konce pololetí odhadujeme navýšení až na 70 poptávajících každý den,“ vysvětlil Predrag Dukič, spolumajitel nejstaršího tuzemského internetového B2B tržiště ABC Českého Hospodářství.

Realizovat obdobné nákupy přes B2B tržiště je pro poptávající velmi jednoduché. Stačí vložit poptávku a správně ji umístit do oboru, kterého se týká. Denně se rozesílá 22 tisíc e-mailů více než 29 tisícům aktivních uživatelů. Poptávku lze zadávat zdarma – stejně tak prohlížet nabídky ostatních klientů. Placené služby tržiště se vztahují jen na možnost zadávat do systému vlastní nabídku a dostávat relevantní poptávku z oboru klienta v předstihu.

DigiZone.cz: Sat novinky: promo Sky 1 HD

Sat novinky: promo Sky 1 HD

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Podnikatel.cz: Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

120na80.cz: Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů