Hlavní navigace

Nový Windows Live Hotmail dorazil do České republiky

6. 10. 2009

[Tisková zpráva] Nové funkce jedné z nejpopulárnějších e-mailových služeb na světě usnadňují online život

Praha, 6. října 2009 – Microsoft v České republice zpřístupnil novou generaci služby Windows Live Hotmail, kterou používá více než 375 milionů lidí po celém světě. Největší důraz klade nová verze Hotmailu na rychlou a bezpečnou práci s elektronickou poštou. Nový Windows Live Hotmail je výrazně rychlejší, nabízí mnohem větší kapacitu a poskytuje o 80 procent efektivnější filtrování nevyžádané pošty. České uživatele osloví také možnost stahovat prostřednictvím Hotmailu poštu z e-mailových služeb Seznamu, Gmailu nebo Centra.

„I v době sociálních sítí zůstává e-mail stále základním nástrojem pro komunikaci na internetu. Nový Hotmail nabízí spoustu vylepšení, která lidem usnadní práci s poštou a zajistí jim větší bezpečnost před internetovými hrozbami, které se šíří prostřednictvím nevyžádané pošty,“ říká Tomáš Koška, manažer online služeb pro oblast střední a východní Evropy společnosti Microsoft. Nové funkce v nejnovější verzi Windows Live Hotmail zahrnují:

  • Neustále rostoucí místo pro ukládání zpráv: Průběžné zvyšování kapacity e-mailové schránky je ověřený způsob, jak zajistit místo pro všechny důležité i méně důležité zprávy, o které uživatel nechce přijít.
  • Osobní pošťák: Hotmail umožňuje spravovat přístup k elektronické poště v různých schránkách. Speciálně pro uživatele v České republice nabízí Windows Live Hotmail možnost vybírat poštu ze schránek na Seznamu, Centru nebo na Gmailu včetně automatické konfigurace.
  • Jeden seznam kontaktů a plná integrace s Messengerem: Uživatelské účty pro Hotmail a službu Windows Live Messenger je nově možné spravovat z jednoho místa. Obě služby navíc podporují import kontaktů z jiných sítí. Díky propojení s poštovním účtem Windows Live Hotmail upozorní Messenger uživatele na každý příchozí e-mail bez nutnosti přihlásit se k Hotmailu.
  • Nové filtrování nevyžádané pošty: Nová generace Hotmailu nabízí vylepšené filtrování nevyžádané pošty, které pracuje o 80 procent efektivněji než předchozí verze.
  • Webový Messenger: Přímo z webových stránek Hotmailu je možné posílat krátké zprávy lidem, kteří používají Windows Live Messenger, a to bez instalace standardní aplikace. Tuto možnost ocení uživatelé především tehdy, kdy nebudou mít možnost instalovat vlastní programy.
  • Mail na cestách: Speciální mobilní verze Windows Live Hotmailu na m.mail.live.com nabízí pohodlný a rychlý přístup k poště z mobilních telefonů.
  • Novinky v síti: Hotmail jako součást sady služeb Windows Live nabízí přístup k aktuálním informacím o aktivitách ostatních uživatelů, a to nejen v rámci sítě Windows Live, ale také na dalších webových serverech včetně Facebooku nebo Twitteru. V listopadu 2009 se čeští uživatelé dočkají také informací o tom, co jejich přátelé dělají na serveru Libimseti.cz.
  • POP3 přístup: Poštu z Hotmailu je nyní možné stáhnout prostřednictvím jakékoliv poštovní aplikace, včetně Windows Live Mail a Microsoft Office Outlook, na osobním počítači i v mobilním telefonu.

Windows Live Hotmail je součástí integrované sady online služeb Windows Live, které uživatelům usnadňují komunikaci a sdílení zážitků s jejich přáteli na internetu. Všechny služby Windows Live v českém jazyce naleznete na stránkách www.windowslive.cz, kde jsou připraveny zdarma ke stažení. Sada služeb a aplikací Windows Live zahrnuje vylepšené sdílení fotografií, práci s elektronickou poštou, výměnu krátkých zpráv a integraci s významnými sociálními sítěmi a webovými službami nezávislých poskytovatelů. Součástí Windows Live je také sada aplikací Windows Live Essentials, bezplatného softwaru, který usnadňuje přístup k webovým službám a práci s digitálním obsahem na osobních počítačích, v mobilních telefonech i na webu.

O společnosti Microsoft
Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

120na80.cz: Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

DigiZone.cz: E-liga na FTV Prima: je tu Hearthstone

E-liga na FTV Prima: je tu Hearthstone

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

DigiZone.cz: RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Podnikatel.cz: Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

120na80.cz: Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...