Hlavní navigace

Telefónica O2 Czech Republic svěřila společnosti Alcatel-Lucent podporu rozsáhlé řady systémů hlasových zpráv nové generace

[Tisková zpráva] Paříž 12. února 2009 – Společnost Alcatel–Lucent dnes oznámila, že si ji přední poskytovatel pevných a mobilních telekomunikačních služeb Telefónica O2 Czech Republic vybrala pro dodávku systémů pro hlasové zprávy nové generace pro své zákazníky.

Zákazníkům pevných a mobilních služeb Telefónica O2 bude díky nové konvergované platformě systému hlasových zpráv od společnosti Alcatel-Lucent zpřístupněna řada inovativních služeb jako doplněk tradiční hlasové schránky, díky webovému uživatelskému rozhraní si budou moci zákazníci vybírat, jakým způsobem a kdy jim budou vzkazy doručovány. Služba podporuje český, slovenský a anglický jazyk.

Na základě pětileté smlouvy, která zahrnuje vedení projektu, softwarovou integraci, instalaci a údržbu, provedl Alcatel–Lucent migraci hlasových schránek 2,2 milionu zákazníků pevných a mobilních služeb za rekordních šest týdnů. Klíčovým úkolem kompletní migrace hlasových schránek byl přesun uvítacích pozdravů, oznámení a osobního nastavení všech uživatelů z dosavadního systému na novou konvergovanou infrastrukturu bez narušení komfortu služeb zákazníků společnosti Telefónica O2.

Řešení společnosti Alcatel – Lucent
Pro tento projekt dodala společnost Alcatel–Lucent svůj systém 5100 Converged Messaging System založený na IP platformě, která podporuje novou generaci konvergovaných IP hlasových zpráv a služby hlasových zpráv a Unified Messaging. Další využívanou platformou je 5150 Messaging Applications Broker, jež umožňuje uživatelům vybírat si jak, kde a kdy mají být informováni o přijetí nové hlasové zprávy. Poslední využívanou aplikací je 5155 WebDesk, která zajišťuje zákazníkům možnost spravovat své osobní nastavení online.

O společnosti Telefónica O2 Czech Republic
Telefónica O2 Czech Republic je významný telefonní operátor v České republice. V současnosti spravuje více než sedm miliónů pevných a mobilních linek, což ji zařazuje mezi vedoucí světové dodavatele plně konvergovaných služeb. Společnost nabízí nejkomplexnější nabídku služeb v oblasti hlasových a datových služeb v této zemi. Výjimečnou pozornost věnuje využití potenciálu růstu především v oblastech internetu a dat. Telefónica O2 Czech Republic obsluhuje nejrozsáhlejší síť mobilních a pevných linek včetně sítí třetí generace, datové CDMA a UMTS, umožňujících přenos hlasu, dat a videa. Telefónica O2 Czech Republic také patří k významným dodavatelům ICT služeb.

O společnosti Alcatel-Lucent
Společnost Alcatel-Lucent dodává poskytovatelům služeb, firemní klientele a státní správě na celém světě řešení, která umožňují koncovým uživatelům využívat hlasové, datové a obrazové komunikace. Alcatel-Lucent je lídr v oblasti pevných, mobilních a konvergentních širokopásmových sítí, IP technologií, aplikací a služeb a využívá bezkonkurenčních technických a vědeckých kapacit Bell Labs, jednoho z největších inovačních center v telekomunikačním průmyslu. S pobočkami ve 130 zemích světa je Alcatel-Lucent místním partnerem s celosvětovým dosahem. Společnost Alcatel-Lucent dosáhla v roce 2008 tržeb ve výši 16,9 miliardy EUR, operuje z Francie a její vedení sídlí v Paříži. Více na www.alcatel-lucent.com.

Podnikatel.cz: Snížení DPH na 15 % se netýká všech

Snížení DPH na 15 % se netýká všech

Podnikatel.cz: Zařízení pro EET zbytečně, vrátí vám peníze

Zařízení pro EET zbytečně, vrátí vám peníze

DigiZone.cz: Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Root.cz: Firefox hodí za rok přes palubu stará rozšíření

Firefox hodí za rok přes palubu stará rozšíření

Vitalia.cz: Nejlepší obranou při nachlazení je útok

Nejlepší obranou při nachlazení je útok

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

DigiZone.cz: Vedení ČRo: personální změny od ledna

Vedení ČRo: personální změny od ledna

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Vitalia.cz: Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Podnikatel.cz: Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují