Hlavní navigace

Objev společnosti McAfee umožňuje kombinovat služby cloud computingu a komunity

22. 9. 2010

[Tisková zpráva] Vyhledávání hrozeb i testování definic založené na cloud computingu umožní odhalovat nové počítačové hrozby a zvýšit ochranu IT.

Praha – Společnost McAfee, Inc. (NYSE:MFE), oznamuje objev svých laboratoří McAfee Labs. Nově objevená technologie je součástí platformy McAfee® Global Threat Intelligence™. Poskytuje společnosti McAfee dvě velké výhody pro boj se stále sofistikovanějšími útoky a škodlivým softwarem (malwarem). V důsledku tohoto objevu se zvýší schopnost odhalovat počítačové hrozby a zajišťovat ochranu; využije se přitom síla cloud computingu a bezpečnostní software společnosti McAfee nainstalovaný na milionech PC.

1. Výzkumníci laboratoří McAfee Labs mohou nyní proaktivně vyhledávat nové počítačové hrozby pomocí milionů počítačů, na nichž je spuštěn bezpečnostní software společnosti McAfee. Tyto počítače fungují jako majáky, které výzkumníkům umožňují bez dopadu na výkon systému vyhledávat podezřelé aktivity a předávat zjištěné informace do prostředí cloudu, kde jsou pak agregovány. Po identifikaci podezřelé aktivity ji výzkumníci „izolují“ od dalších procesů, prozkoumají ji a poté vyvinou a nasadí patřičné protiopatření.

2. Výzkumníci laboratoří McAfee Labs mohou nyní vytvářet pokročilejší protiopatření, která jdou daleko za tradiční identifikaci malwaru pomocí otisků (fingerprints). Pro počítačové podvodníky, kteří se neustále snaží obejít mechanismy bezpečnostního softwaru, představuje tento přístup další překážku. Nová technologie umožňuje laboratořím McAfee Labs rozsáhlé testování efektivity pokročilých protiopatření a také minimalizuje možnost falešných detekcí malwaru.

Bezpečnostní software během dosavadní historie tohoto odvětví zjišťoval a blokoval škodlivý software pomocí databáze signatur známých hrozeb. Výzkumníci ve firmách dodávajících bezpečnostní software tradičně vyvíjeli tyto signatury na základě sbírek malwaru, které byly v rámci bezpečnostního průmyslu sdíleny. Sbírky malwaru byly vytvářeny ze vzorků objevených u zákazníků nebo zjištěných externími bezpečnostními experty.

Laboratoře McAfee Labs během posledních několika let zaznamenávaly každoroční rekordní nárůst množství malwaru. V první polovině roku 2000 se v průměru objevovalo více než 55 000 vzorků nového malwaru denně. Počítačoví zločinci v typickém případě vytvářeli velké množství lehce odlišných verzí škodlivých programů, aby se tak alespoň nějaké z nich vyhnuly detekci bezpečnostním softwarem.

Společnost McAfee začala využívat pokročilých funkcí platformy McAfee Global Threat Intelligence na počátku tohoto roku. Nové funkce budou rychle nasazovány i k zákazníkům společnosti McAfee, kteří je budou moci začít využívat zčásti již letos a zčásti v roce 2011. Rozšiřující se funkce platformy Global Threat Intelligence jsou součástí iniciativy společnosti McAfee Trust & Safety Initiative, jejímž cílem je vytvořit nové průmyslové standardy v oblastech, jako je záruka kvality, technická inovace, služby, podpora a informování komunity. Podrobnější informace o iniciativě Trust & Safety Initiative jsou k dispozici na webu http://www.mca­fee.com/trustan­dsafety.

O platformně McAfee Global Threat Intelligence
Platforma Global Threat Intelligence společnosti McAfee je na trhu nejkomplexnější sítí informací o hrozbách. Platforma, která byla vytvořena a dále vylepšována v laboratořích McAfee Labs, funguje na principech cloud computingu a přináší ochranu před hrozbami nové generace. McAfee Global Threat Intelligence pokrývá celý Internet, zahrnuje miliony senzorů po celém světě a provádí korelace dat ze všech vektorů, jimiž se šíří současné hrozby (soubory, web, e-mail, sítě…). Na tomto základě získává platforma v reálném čase informace o souborech, IP adresách, adresách URL, webových doménách, obrázcích, e-mailech, síťových spojeních i aplikacích. Poskytuje ochranu proti známým i nově se objevujícím hrozbám, mj. i proti náhlým útokům, zneužitím zero day (bezpečností chyba v softwaru, pro kterou výrobce dosud nevyvinul opravu) či ovládaným počítačům (zombiím), které rozesílají spam a provádějí webové útoky. Platforma McAfee Global Threat Intelligence umožňuje zákazníkům snížit bezpečnostní rizika, nabízí komplexnější ochranu, snižuje cenu reakce na bezpečnostní incidenty i náklady na správu zabezpečení.

O společnosti McAfee
Společnost McAfee, Inc. se sídlem v Santa Clara, Kalifornie, je největší specializovanou společností na technologickou bezpečnost. McAfee se neústupně angažuje a řeší největších světové bezpečnostní výzvy. Společnost dodává zákazníkům proaktivní osvědčená řešení a služby, které chrání systémy a sítě po celém světě, poskytuje uživatelům možnost se bezpečně připojovat na Internet, bezpečně prohlížet web či nakupovat na webu. Společnost McAfee, která je podporována vítězným výzkumným týmem, vytváří inovační produkty, které umožňují domácím uživatelům, firmám, veřejnému sektoru a poskytovatelům služeb, být ve shodě s regulacemi, chránit data, předcházet poruchám, identifikovat zranitelnosti a průběžně sledovat a zdokonalovat jejich bezpečnost. http://www.mca­fee.com

Lupa.cz: Z pražského sídla CETINu budou byty

Z pražského sídla CETINu budou byty

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů