Hlavní navigace

Obousměrný satelitní internet od českého provozovatele

5. 11. 2008

[Tisková zpráva] Společnost GiTy,a.s. spouští do komerčního provozu v pořadí již třetí, technologicky progresivní a moderní satelitní systém, který přináší zákazníkům obousměrný satelitní internet od českého poskytovatele. Cílem GiTy je nabídnout alternativu vysokorychlostního připojení i do lokalit, kde to doposud nebylo možné.

Nový satelitní systém, označovaný komerčním názvem GiTySAT (www.gitysat.cz) , je provozován z území České republiky a poskytuje koncovým zákazníkům širokou škálu služeb. Tou nejzajímavější je bezesporu obousměrný satelitní internet o kapacitě až 2.048/512. Satelitní internet od GiTy je dostupný po celém území České a Slovenské republiky a při dvouletém kontraktu je instalace a zřízení služby jednorázově za 4,5 tis. Kč. V případě, že má zákazník dostatečné odborné znalosti, může si službu nainstalovat sám. V takovém případě je aktivační poplatek jednorázově 990,– Kč. Výhodou v obou případech je, že zákazník si satelitní terminál a HW nekupuje, ale je mu pronájímán v rámci měsíčního poplatku.

Provozovatel garantuje vysokou stabilitu satelitního spojení na úrovni 99,5 % v rámci jednoho měsíce, což službu řadí mezi vysoce kvalitní a stabilní řešení. Tuto garanci GiTy nabízí díky vhodně zvolené družici, která míří na Střední a Východní Evropu. Pro základní služby je tak možné použít satelitní parabolu o velikosti 0.89 m v průměru, pro vysokorychlostní internet pak 0.98 m nebo větší.

Jako koncový terminál společnost využívá satelitní router s jedním nebo dvěma ethernetovými porty, na kterých je aktivován DHCP server. Připojení PC a dalších zařízení je tak snadné a automatické. Standartně jsou nabízeny neveřejné IP adresy, za příplatek je možné získat překlad na adresu veřejnou. Zpětná odezva satelitního systémy GiTySAT je cca 600 – 700 ms. VoIP telefonie, Skype nebo videostreaming fungují bez problémů, stejně jako videokonference nebo vzdálené monitorování prostřednictvím kamer. Výhodou používaných satelitních terminálů je integrovaný akcelerátor webového provozu, díky čemuž je surfování na www stránkách rychlejší a pohodlnější.

Pro poskytování svých služeb GiTy využívá satelitní systém americké společnosti Hughes Network Systems, se kterou úspěšně spolupracuje již přes deset let. Nový satelitní „hub,“ který je fyzicky umístěn v Brně, využívá ke komunikaci rozhraní DVB-S2, které bylo poprvé představeno v roce 2006 a v dnešní době je již využívá přes 300tis. terminálů po celém světě.

Celá satelitní síť GiTy je proaktivně dohledována a zákazníkům je k dispozici 24 hodin denně dohledové a servisní centrum. Nejen díky tomu je tak systém používán např. Ředitelstvím silnic a dálnic pro online monitorování dopravy na českých dálnicích, ale i mnohými dalšími zákazníky, kteří ocení profesionální služby a podporu od českého poskytovatele.

Dalšími zákazníky satelitního systému GiTySAT jsou mnohé horské hotely, které doposud neměly přístup k vysokorychlos­tnímu internetu nebo stavební společnosti, které jej využívají k monitorování staveb nebo provozu videokonferenčních hovorů ze zahraničí. Služby GiTySAT využívají i mnohé obce, které jej dále šíří koncovým zákazníkům prostřednictvím wifi hotspotů. Telekomunikační operátoři a lokální poskytovatelé pak mohou využít velkoobchodní nabídku a stát se partnerem pro poskytování satelitních služeb v jednotlivých regionech.

Cenové podmínky služby GiTySAT

SAT

Datové limity jsou denní a při jejím překročení může být služba zpomalena.

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?