Hlavní navigace

Oracle Academy pokračuje ve vzdělávání pedagogů

23. 8. 2010

[Tisková zpráva] Oracle Academy Instructors Institute pomáhá více než 140 evropským pedagogům připravit studenty na úspěšné kariéry v IT.

Praha – 23. srpna 2010 – Oracle Academy přivítala v průběhu letních prázdnin v Praze učitele z celé Evropy na kurzu Oracle Academy Instructors Institute. Školení se zúčastnilo 140 pedagogů z Rakouska, Belgie, Česka, Maďarska, Černé Hory, Nizozemí, Ruska, Srbska, Slovenska a Velké Británie.

Oracle Academy Instructors Institute je intenzivní program odborného rozvoje, který připravuje pedagogy na výuku technologického a ekonomického studijního plánu Oracle Academy. Tento studijní plán se soustředí na návrh databází a programování v jazyce SQL. Před školením v učebně museli pedagogové v průběhu dvou měsíců úspěšně absolvovat 40 hodin online školení.

V průběhu školení osobně spolupracovali s instruktory Oracle Academy a svou připravenost vyučovat studijní plán Academy museli prokázat zpracováním projektu a složením zkoušky. Studijní programy Oracle Academy v současné době využívá přes 447 000 studentů z více než 2 500 vzdělávacích institucí v Evropě, na Blízkém východě a v Africe. V celosvětovém měřítku Oracle Academy v současné době podporuje více než milion studentů a učitelů v 93 zemích.

„Bez odborného rozvoje pedagogů nelze vybavit studenty potřebnými znalostmi k úspěšnému vstupu na pracovní trh,“ řekl Alfonso Di Ianni, senior viceprezident Oracle pro východní Evropu a Společenství nezávislých států. „Téměř každé odvětví – finance, zdravotnictví, komunikace, maloobchod, doprava, sociální služby i rekreace – v současnosti spoléhá na technologie, což nabízí studentům s prvotřídními znalostmi IT obrovský potenciál.“

„Společnost Oracle je odhodlána investovat do vzdělávacích programů, které pomohou evropským studentům udržet si konkurenceschop­nost,“ řekl Orfhlaith Ni Chorcora, senior ředitel Oracle Education Initiatives. „Oracle Academy Instructors Institute poskytuje pedagogům prvotřídní školení, které je třeba pro přípravu mladých lidí na kariéry v IT a byznysu v 21. století.“

O programu Oracle Academy
Projekty Oracle Academy a Oracle Education Foundation zasahují více než 1,5 milionu studentů po celém světě. Oracle Academy podporuje více než milion studentů v 96 zemích. Prostřednictvím spolupráce se školami, úřady a ministerstvy, jež podporují brzkou přípravu na kariéru, pomáhá Oracle Academy studentům rozvíjet technologické a obchodní schopnosti potřebné pro úspěšnou kariéru v 21. století. Zúčastněné instituce mohou do svých kurzů integrovat špičkový software a výukové materiály Oracle a zpřístupňovat svým pedagogům prvotřídní možnosti profesionálního rozvoje. Další informace najdete na webu http://academy­.oracle.com.

O společnosti Oracle
Společnost Oracle (NASDAQ: ORCL) celosvětově dodává nejucelenější, nejotevřenější a nejlépe integrovaný podnikový software a hardwarové systémy. Další informace o společnosti Oracle najdete na www.oracle.com.

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Lupa.cz: Z pražského sídla CETINu budou byty

Z pražského sídla CETINu budou byty

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně