Hlavní navigace

Oracle dodává nový software pro komunikátory Nokia

11. 2. 2006

[Tisková zpráva] Mobilní uživatelé mohou nyní používat aplikace Oracle na zařízeních Nokia 9300, Nokia 9300i a Nokia 9500

READING, Velká Británie, a ESPOO, Finsko, 10. února 2006 — Majitelé moderních komunikátorů společnosti Nokia budou moci přistupovat ke všem podnikovým aplikacím odkudkoli na světě díky novému softwaru společnosti Oracle. Umožní jim to aplikace Oracle Sales for Handhelds a Oracle Mobile Field Service pro zařízení Nokia Series 80, tedy komunikátory Nokia 9300, 9300i a 9500. Společnosti zároveň oznámily dostupnost Oracle Database Lite 10g Release 2 pro operační systém Symbian.

Vzhledem k rostoucímu množství případů nasazení technologií vzdáleného přístupu a mobility v globálních organizacích odborníci předpovídají, že počet mobilních pracovníků po celém světě vzroste z více než 650 miliónů v roce 2004 na více než 850 miliónů v roce 2009. To bude tedy představovat čtvrtinu veškerých pracovních sil. Když zaměstnanci tráví čím dál více času mimo kancelář, je bezpečný přístup k přesným informacím nesmírně důležitý pro optimální využívání obchodních příležitostí a produktivitu týmů.

Aplikace Oracle Sales for Handhelds poskytuje uživatelům bezpečný přístup k ovládacímu panelu Oracle Sales, kde mohou v reálném čase pracovat s aktuálními příležitostmi a informacemi o zákaznících. Kromě možnosti prohlížet, přidávat nebo upravovat informace o časovém plánu, kontaktech, úkolech a objednávkách obsahuje aplikace zabudovaný synchronizační mechanismus, který aktualizuje kalendář, kontakty a úkoly uložené v komunikátorech Nokia.

Aplikace Oracle Mobile Field Service poskytuje mobilní přístup k relevantním pracovním plánům a informacím o úkolech, což umožňuje servisním dispečerům a pracovníkům v terénu těsněji spolupracovat na vytváření, aktualizaci a následném dokončování pracovních požadavků. Řešení také umožňuje v reálném čase přistupovat k informacím o dílech nebo produktech, takže se pracovníci mohou okamžitě rozhodovat, jak nejlépe dokončit rozpracované úkoly.

Obě společnosti zároveň oznámily dostupnost Oracle Database Lite 10g Release 2 pro standardizovaný operační systém Symbian, na němž jsou postaveny například platformy Nokia Series 80 a Nokia Series 60. Podpora společnosti Oracle systémů Symbian přinese mobilním pracovníkům výhody technologie Oracle Grid včetně nepřetržitého a bezpečného přístupu k podnikovým datům a aplikacím. Integrované řešení umožní zpřístupnit rostoucímu počtu uživatelů telefonů se systémem Symbian podnikové aplikace například pro řízení vztahů se zákazníky a automatizaci prodeje.

Dlouhodobé partnerství společností Oracle a Nokia upevňuje také to, že se Nokia připojila ke globální obchodní síti Oracle PartnerNetwork, jejíchž 13 800 členských společností dodává inovativní podniková řešení založená na softwaru Oracle. Díky tomu budou moci těsněji spolupracovat vývojářské komunity obou společností. Oracle se zároveň stal členem programu Forum Nokia PRO Enterprise Zone, což je rozšířená nabídka v rámci programu Forum Nokia PRO, který poskytuje obsah a prostředky pro vývojáře.

O společnosti Oracle
Společnost Oracle (NASDAQ: ORCL) je největší světový dodavatel podnikového softwaru. Další informace o společnosti Oracle najdete na webu http://www.ora­cle.com.

O společnosti Nokia
Nokia je přední světovou společností působící v oblasti mobilních komunikací a hnací silou růstu a udržitelného rozvoje celého odvětví mobility. Nokia zajišťuje spojení mezi lidmi a poskytuje jim přístup k informacím, které jsou pro ně důležité, a to prostřednictvím snadno ovladatelných a inovativních produktů, jako jsou mobilní telefony, přístroje a řešení pro poskytovatele obrazového obsahu, her, médií a pro podniky. Nokia nabízí zařízení, řešení a služby pro provozovatele sítí a podnikovou klientelu. www.nokia.com.

DigiZone.cz: Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Podnikatel.cz: Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu