Hlavní navigace

Oracle uvádí nové nástroje pro vývoj v prostředí Microsoft .NET

18. 6. 2007

[Tisková zpráva] Betaverze produktů Oracle Data Provider for .NET a Oracle Developer Tools for Visual Studio .NET přinesou vývojářům aplikací na platformě ASP.NET a .NET vyšší produktivitu a přívětivější uživatelské prostředí.

REDWOOD SHORES, Kalifornie, 18. června 2007 – V rámci své podpory pro vývojovou platformu Microsoft .NET uvedla na trh společnost Oracle betaverze produktů Oracle Data Provider for .NET a Oracle Developer Tools for Visual Studio .NET. Nové nástroje vývojářům, kteří pracují na platformě .NET a využívají Oracle Database 10g, usnadní a urychlí práci. V souvislosti s vydáním nástroje Oracle Data Provider for .NET také Oracle plánuje uvést produkt Oracle Providers for ASP.NET, který umožní integraci se službami ASP.NET. Aplikace ASP.NET tak budou moci transparentně řídit stav a různé další užitečné informace v rámci Oracle Database.

Nové funkce v betaverzích produktů Oracle Data Provider for .NET a Oracle Developer Tools for Visual Studio .NET výrazně zjednoduší vývoj aplikací na platformě .NET, jež využívají Oracle Database. Oba nástroje obsahují podstatné nové funkce podporující platformu Microsoft ASP.NET pro dynamické weby a webové aplikace. Usnadní vývojářům tvorbu aplikací .NET používajících komplexní datové typy, neboť umožňují vytvářet vlastní typy .NET z abstraktních datových typů Oracle. Mezi nové funkce patří podpora uživatelem definovaných typů, integrace správy verzí a zdokonalená integrace s nástrojem Visual Studio 2005.

Betaverze produktu Oracle Developer Tools for Visual Studio .NET obsahuje nové funkce pro vývoj webových aplikací na platformě ASP.NET, které umožňuje vývojářům automaticky generovat kód přetahováním databázových objektů myší na webové stránky ASP.NET. Také obsahuje funkce kontroly nad zdrojem, jež usnadní zálohování a verzování aplikací .NET používajících Oracle Database, protože umožňuje ovládat skripty Oracle z prostředí Visual Studio. Nástroj navíc nabízí zdokonalené funkce pro editaci a spouštění skriptů, které usnadní testování a implementaci. Oracle Developer Tools for Visual Studio .NET je bezplatný modul plug-in, který umožňuje vývojářům používat Microsoft Visual Studio 2005 nebo Visual Studio .NET 2003 při vývoji a implementaci aplikací postavených na platformě Microsoft .NET a webových služeb využívajících databázi Oracle Database 10g.

Oracle Data Provider for .NET pomáhá vývojářům efektivněji přistupovat k informacím v databázích Oracle. Tento bezplatný produkt jim umožňuje využívat jedinečné možnosti Oracle Database 10g zaměřené na výkonnost, spolehlivost, škálovatelnost a zabezpečení, například bezpečnostní kontext aplikací, clustering a nativní datové typy Oracle jako objekty LOB a REF Cursor.

Dlouhodobá podpora společnosti Oracle pro platformu Windows
Od roku 1985 pomohla společnost Oracle tisícům zákazníkům vybudovat kriticky důležité databázové systémy na platformě Microsoft. Oracle je Premier partner programu Microsoft Visual Studio Industry Partner (VSIP) a díky tomu nabízí těsnou integraci mezi technologiemi Oracle Database, Microsoft Visual Studio a Windows Server 2003. V současné době nabízí Oracle Database pro 32bitový a 64bitový systém Windows Server 2003. Kromě toho mohou zákazníci Windows využívat technologii Oracle Real Application Clusters, která jim umožňuje udělat z clusteru levných standardizovaných serverů se systémem Windows vysoce dostupnou, škálovatelnou a bezpečnou platformu pro provoz databází a komerčních aplikací.

Ceny a dostupnost
Bezplatnou betaverzi produktu Oracle Developer Tools for Visual Studio .NET si mohou zájemci stáhnout z webu Oracle Technology Network (OTN) na adrese: http://www.ora­cle.com/techno­logy/tech/dot­net/tools/index­.html. Betaverze produktu Oracle Data Provider for .NET je rovněž zdarma ke stažení na webu OTN: http://www.ora­cle.com/techno­logy/tech/win­dows/odpnet/in­dex.html .

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem