Hlavní navigace

Oracle uvádí nové nástroje pro vývoj v prostředí Microsoft .NET

18. 6. 2007

[Tisková zpráva] Betaverze produktů Oracle Data Provider for .NET a Oracle Developer Tools for Visual Studio .NET přinesou vývojářům aplikací na platformě ASP.NET a .NET vyšší produktivitu a přívětivější uživatelské prostředí.

REDWOOD SHORES, Kalifornie, 18. června 2007 – V rámci své podpory pro vývojovou platformu Microsoft .NET uvedla na trh společnost Oracle betaverze produktů Oracle Data Provider for .NET a Oracle Developer Tools for Visual Studio .NET. Nové nástroje vývojářům, kteří pracují na platformě .NET a využívají Oracle Database 10g, usnadní a urychlí práci. V souvislosti s vydáním nástroje Oracle Data Provider for .NET také Oracle plánuje uvést produkt Oracle Providers for ASP.NET, který umožní integraci se službami ASP.NET. Aplikace ASP.NET tak budou moci transparentně řídit stav a různé další užitečné informace v rámci Oracle Database.

Nové funkce v betaverzích produktů Oracle Data Provider for .NET a Oracle Developer Tools for Visual Studio .NET výrazně zjednoduší vývoj aplikací na platformě .NET, jež využívají Oracle Database. Oba nástroje obsahují podstatné nové funkce podporující platformu Microsoft ASP.NET pro dynamické weby a webové aplikace. Usnadní vývojářům tvorbu aplikací .NET používajících komplexní datové typy, neboť umožňují vytvářet vlastní typy .NET z abstraktních datových typů Oracle. Mezi nové funkce patří podpora uživatelem definovaných typů, integrace správy verzí a zdokonalená integrace s nástrojem Visual Studio 2005.

Betaverze produktu Oracle Developer Tools for Visual Studio .NET obsahuje nové funkce pro vývoj webových aplikací na platformě ASP.NET, které umožňuje vývojářům automaticky generovat kód přetahováním databázových objektů myší na webové stránky ASP.NET. Také obsahuje funkce kontroly nad zdrojem, jež usnadní zálohování a verzování aplikací .NET používajících Oracle Database, protože umožňuje ovládat skripty Oracle z prostředí Visual Studio. Nástroj navíc nabízí zdokonalené funkce pro editaci a spouštění skriptů, které usnadní testování a implementaci. Oracle Developer Tools for Visual Studio .NET je bezplatný modul plug-in, který umožňuje vývojářům používat Microsoft Visual Studio 2005 nebo Visual Studio .NET 2003 při vývoji a implementaci aplikací postavených na platformě Microsoft .NET a webových služeb využívajících databázi Oracle Database 10g.

Oracle Data Provider for .NET pomáhá vývojářům efektivněji přistupovat k informacím v databázích Oracle. Tento bezplatný produkt jim umožňuje využívat jedinečné možnosti Oracle Database 10g zaměřené na výkonnost, spolehlivost, škálovatelnost a zabezpečení, například bezpečnostní kontext aplikací, clustering a nativní datové typy Oracle jako objekty LOB a REF Cursor.

Dlouhodobá podpora společnosti Oracle pro platformu Windows
Od roku 1985 pomohla společnost Oracle tisícům zákazníkům vybudovat kriticky důležité databázové systémy na platformě Microsoft. Oracle je Premier partner programu Microsoft Visual Studio Industry Partner (VSIP) a díky tomu nabízí těsnou integraci mezi technologiemi Oracle Database, Microsoft Visual Studio a Windows Server 2003. V současné době nabízí Oracle Database pro 32bitový a 64bitový systém Windows Server 2003. Kromě toho mohou zákazníci Windows využívat technologii Oracle Real Application Clusters, která jim umožňuje udělat z clusteru levných standardizovaných serverů se systémem Windows vysoce dostupnou, škálovatelnou a bezpečnou platformu pro provoz databází a komerčních aplikací.

Ceny a dostupnost
Bezplatnou betaverzi produktu Oracle Developer Tools for Visual Studio .NET si mohou zájemci stáhnout z webu Oracle Technology Network (OTN) na adrese: http://www.ora­cle.com/techno­logy/tech/dot­net/tools/index­.html. Betaverze produktu Oracle Data Provider for .NET je rovněž zdarma ke stažení na webu OTN: http://www.ora­cle.com/techno­logy/tech/win­dows/odpnet/in­dex.html .

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Lupa.cz: Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů