Hlavní navigace

Panasonic představuje Toughbook CF-H1 Mobile

15. 1. 2009

[Tisková zpráva] Praha, 14. ledna 2009 – Společnost Panasonic uvádí na trh vůbec první počítač kategorie „mobilní klinický asistent“ (MCA) vybavený procesorem Intel Atom. Model Toughbook CF-H1 MCA je vyvinut speciálně pro zdravotníky. Je to lehký, vodotěsný, nárazuvzdorný a snadno dezinfikovatelný notebook splňující ty nejvyšší nároky na mobilitu a síťový provoz ve zdravotnických zařízeních. Lékařům a zdravotním sestrám nabídne okamžitý a hlavně mobilní přístup ke zdravotní dokumentaci, umožní lepší vedení záznamů o pacientově zdravotním stavu a podávaných lécích, a tak pomůže výrazně zefektivnit mnohé důležité procesy.

Toughbook H1 používá špičkové baterie Panasonic, které v kombinaci s vysoce úsporným procesorem Atom dokáží uživateli nabídnout až šest hodin nepřetržitého provozu. Takovou kapacitou se nemůže pochlubit žádný jiný přístroj kategorie MCA. Navíc u modelu H1 je baterie možné za provozu vyměňovat, což umožňuje prakticky nepřetržitý provoz.

Panasonic na vývoji nového modelu úzce spolupracoval se svými klienty z oblasti lékařství a výsledkem je přístroj, který „navrhli lékaři pro lékaře“. Počítač je lehký (zhruba 1,5 kg) a díky vynikajícímu ergonomickému designu se skvěle používá. Dalšími výhodami oproti ostatním přístrojům kategorie MCA jsou integrované poutko (to usnadňuje ovládání počítače, pokud není kde ho položit) a velice šikovně umístěná čtečka čárových kódů.

Toughbook CF-H1 byl navržen tak, aby bylo možné jej snadno čistit a dezinfikovat, a tak snižovat riziko přenosu chorob z pacienta na pacienta. Jde vůbec o první počítač kategorie MCA, který nemá ventilátor. Právě absence ventilátoru výrazně snižuje riziko přenosu choroboplodných zárodků. CF-H1 nemá ani žádné otvory. Například klávesy jsou zapuštěné do desky a překryty omyvatelnou fólií. Stejně tak jsou skryty i všechny porty. Pro šasi přístroje byl vyvinut speciální materiál, který je odolný vůči čištění dezinfekčními a čistícími prostředky obsahujícími alkohol. Počítač je dokonce vybaven speciálním softwarem, který lze nastavit tak, aby uživatele upomínal na nutnost dezinfekce v pravidelných intervalech a každé čištění automaticky zaznamenával.

Odolný model CF-H1 dokáže přestát pád z výšky až 90 cm (zhruba výška nemocničního lůžka) bez přerušení funkčnosti. Počítač je dále možné používat v prostředích vyznačujících se silnými vibracemi, vlhkostí, ve vysoké nadmořské výšce, při extrémních teplotách a je také odolný proti teplotním šokům. Model vyhovuje směrnici IP54 z hlediska odolnosti vůči vodě a prachu.

Toughbook H1 MCA může výrazně přispět k omezení administrativních chyb při předpisu léků a zároveň umožní lékařům poskytovat svým pacientům rychlejší, komplexnější a účinnější péči. Model je vybaven integrovanou čtečkou RFID, digitálním fotoaparátem o rozlišení 2 megapixely s automatickým zaostřováním, dvěma LED diodami k nasvícení, čtečkou čárových kódů, čtečkou bezkontaktních karet a snímačem otisků prstů. Nový Toughbook H1 MCA je bezpečnou a intuitivní platformou umožňující výdej léků podle čárového kódu („barcode medication administration“ BCMA) a nabízející snadné vkládání a prohlížení elektronické zdravotní dokumentace.

CF-H1 také nabízí široké spektrum bezdrátové konektivity, které jistě uspokojí i ty nejvyšší nároky. Je tu Wi-Fi standardu 802.11a/b/g a draf-n, dále Bluetooth 2.0. Přístroj lze vybavit technologií Gobi vyvíjenou společností Qualcomm, která dokáže nabídnout mobilní datové spojení až rychlostí 7,2 Mbp a umožňuje velice snadnou instalaci. CF-H1 je rovněž možné dovybavit technologií GPS.

Nový Toughbook H1 výrazně posouvá výkonnostní a funkční standardy v kategorii MCA tím, že nabízí až šest hodin provozu baterie, dodává se s dvojicí baterií, které lze snadno a rychle vyměnit, je osazen displejem výborně čitelným i za denního světla a umožňuje snadnou údržbu při případném znečištění.

Na trhu k dispozici od prosince 2008. Koncová doporučená cena: od 47 000,– Czk.

Další detaily o řadě Panasonic Toughbook lze nalézt na adrese http://www.tou­ghbook.cz

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: Udávání a účtenková loterie, hloupá komedie

Udávání a účtenková loterie, hloupá komedie

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

DigiZone.cz: Flix TV má set-top box s HEVC

Flix TV má set-top box s HEVC

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?