Hlavní navigace

Autodesk uvádí plně lokalizovaný Revit Architecture 2009 na českém trhu a představuje svobodaprostoru.cz, nový projekt o Revitu

9. 7. 2008

[Tisková zpráva] První česká verze Revit Architecture nabízí architektům a stavebním projektantům přínosy metody BIM v plně lokalizovaném českém prostředí; „svobodaprostoru.cz“ nabízí architektům a studentům architektury veškeré informace o řešení Revit

PRAHA, 7. července 2008 – Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu, uvádí první plně lokalizovanou verzi řešení Revit Architecture na českém trhu. Autodesk touto investicí demonstruje důležitost českého trhu a jeho progresivní technologie Revit využívající metodu BIM (Building Information Modelling). Společnost současně ohlašuje vznik webového projektu svobodaprostoru.cz. Stránky www.svobodapros­toru.cz, určené českým architektům a studentům architektury, přinášejí celou řadu informací včetně kompletního přehledu volně přístupných workshopů k softwaru Revit, přehledu praktických zkušeností zákazníků Autodesku, nabídky 30denní verze programu zdarma, informací o soutěži Revit Open a dalších.

Plně lokalizovaný software Revit Architecture je doplněn o obsah reflektující české specifické normy, standardy a zvyklosti. Architekti a stavební projektanti tak mají již od první chvíle podklady pro stavební dokumentaci, která je přizpůsobená českým normám a požadavkům. Metoda BIM představuje integrovaný proces postavený na koordinovaných, spolehlivých informacích o projektu, počínaje návrhem, přes konstrukci až po provozní operace. S pomocí metody BIM mohou architekti, inženýři a konstruktéři snadno vytvářet plně koordinovanou stavební dokumentaci obsahující digitální projektové informace. Tyto informace poté využívají pro přesnější vizualizaci, simulaci a analýzu výkonu, vzhledu a nákladů a to jim umožňuje spolehlivě dodat projekt rychleji, ekonomičtěji a se šetrnějším dopadem na životní prostředí.

„Investice do technologie Revit v ČR dokladuje skutečnost jak je český a slovenský trh pro Autodesk důležitý. Revit vnímáme jako zásadní nástroj pro metodu BIM. Metoda BIM, kterou Autodesk začal využívat jako první, je převratná technologie, kterou v současné době využívá většina předních světových architektonických studií a stavebních společností,” říká Patrik Minks, obchodní manažer pro oblast stavebních řešení ve firmě Autodesk. „Revit v české verzi přináší architektům a stavebním projektantům přínosy v podobě zvýšení produktivity, možností sustainable designu a snazší komunikace mezi jednotlivými profesemi.“ „V přímé souvislosti vznikl v České republice nově projekt svobodaprostoru.cz, který představuje novou platformou komunikace řešení Revit Architecture,“ dodává P. Minks. „Každý si přeje, aby zhmotnění jeho vizí a snů bylo co nejsvobodnější. Oproštěné od kompromisů a plné nových nápadů. My v Autodesku chceme, aby projekty, o nichž sní architekti, designéři i jejich klienti, vznikaly snadno, lehce a za pomoci těch nejmodernějších nástrojů. 3D modelování pomocí Revitu s sebou přináší nové a obrovské možnosti. Proto jsme vytvořili stránku, kde vládne svoboda prostoru.“

Svobodaprostoru.cz je webová stránka rozdělená do několika hlavních sekcí, které jsou pravidelně aktualizovány. Návštěvníci zde, kromě přehledu všech dostupných workshopů k softwaru Revit dostupných zdarma, najdou také zkušenosti ostatních zákazníků, kteří již Revit používají. Architekti si zde navíc mohou objednat zkušební třicetidenní verzi programu Revit zdarma, studenti a čerství absolventi pak mají možnost stáhnout kompletní podklady pro registraci do soutěže Revit Open. Více na: www.svobodapros­toru.cz.

Revit představuje technologii, která umožňuje architektům, konstruktérům a investorům pochopit a analyzovat projekt ještě v jeho rané fázi a provádět změny s minimálními náklady. Jednou z možností, jak stavět budovy a domy méně náročné na přírodní a energetické zdroje, je využívání moderních designových technologií. Je potřeba vycházet z toho, že zatímco ve fázi návrhu budovy je možnost ovlivňovat její konečnou podobu a funkci maximální, ve fázi výstavby je tato možnost téměř nulová. Druhou zákonitostí je to, že náklady na jakoukoliv změnu s postupem projektu neúprosně rostou.

Jedním z přínosů platformy Revit vedle zvýšení produktivity a snadné komunikace mezi jednotlivými obory je tzv. sustainable design neboli trvale udržitelné navrhování. „Sustainable design představuje navrhování respektující principy trvale udržitelného rozvoje. V praxi to znamená, že již ve fázi návrhu výrobku, či budovy lze zjistit, kolik se spotřebuje materiálu, kolik energie se vydá na provoz, a jak celkově se zatíží životní prostředí. Existuje vždy varianta, jak tvořit či budovat s minimálními dopady, přičemž pomocí BIM lze na základě stanovených hraničních podmínek ideální návrh vytvořit,“ dodává P. Minks.

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Podnikatel.cz: Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu