Hlavní navigace

Po konferenci InterSystems DEVCON 2007 jsou známi vítězové cen Innovator Awards

14. 5. 2007

[Tisková zpráva] Cambridge, Massachusetts, 14. května 2007 — Společnost InterSystems Corporation informuje o průběhu konference InterSystems DEVCON 2007 a oznamuje vítěze každoroční soutěže Innovator Awards.

Společnost InterSystems, přední dodavatel moderních databázových a integračních technologií – vysoce výkonné objektové databáze InterSystems Caché®, platformy pro rychlou integraci InterSystems Ensemble® a platformy pro bezpečnou výměnu zdravotnických informací na regionální i národní úrovni InterSystems HealthShare™, pořádala mezi 25. až 28. březnem 2007 v Orlandu na Floridě setkání vývojářů DEVCON 2007 – v letošním roce s podtitulem Zhodnoťte své aplikace! Jak již napovídá podtitul, byl tento ročník zaměřen především na to, jak mohou technologie Intersystems zhodnotit, vylepšit či zdokonalit firemní aplikace.

Letošního ročníku se zúčastnilo téměř pět stovek hostů z 30 zemí, z nichž polovina byla na této konferenci poprvé. Účastníci mohli navštívit zajímavé prezentace o vývoji a integraci aplikací, dozvědět se více o produktech samotných a setkat se přímo s odborníky i řídícími pracovníky InterSystems. Největší zájem vzbudily přednášky „Vývoj bohatých internetových aplikací s InterSystems Zen™“, „Použití XML a Webových služeb“, „Pochopení a optimalizace výkonu SQL“.

Ocenění Innovator Awards
Kromě ceny za nejlepší aplikační projekty s databází Caché se na InterSystems DEVCON 2007 letos poprvé udílely i ceny za inovativní integrační projekty na platformě Ensemble. Hodnotitelem pro Caché byl jako již tradičně Carl Olofson z analytické společnosti IDC a pro Ensemble Jess Thompson ze společnosti Gartner. Do Innovator Awards v kategorii Caché bylo přihlášeno celkem 31 projektů ze 13 zemí a šesti kontinentů. Hlavní cenu Innovator Awards v této kategorii si odnesla australská společnost Optimate za aplikaci Faceguard Longwall Monitoring System. Tato aplikace slouží k monitorování a vizualizaci těžby, a tím pomáhá sledovat bezpečnostní podmínky a produkci v dolech společnosti Longwall, přesněji poskytuje analytickou podporu pro určení síly stropu v uhelném dole včetně okamžitého sledování a zobrazení vrstev horniny. Mezi novinky patří téměř živé trojrozměrné grafické zobrazení relativní síly a stavu vrstev horniny na základě více než 2000 sebraných datových proměnných za každou sekundu. Dostupný graf reprezentuje více než 400 000 hodnot a je neustále aktualizován a přepočítáván, databáze uchovává a zpřístupňuje data za období 10 let (500 GB).

V kategorii Ensemble se na prvním místě umístila společnost OmPrompt z Velké Británii s projektem Om Prompt V 1.2. Tento projekt s pomocí Ensemble vytvořil messagingovou službu integrující různorodé systémy obchodních partnerů společnosti Kimberly-Clark.

Další pořadí:
2. místo Caché: Cumberland Systems Company, USA – aplikace Opt-Index Real-Timebr /> 2. místo Ensemble: MIND CTI, Israel – aplikace MINDBillbr /> 3. místo Caché: Grapevine Solutions, Ireland – aplikace PRIVATEXTbr /> 3. místo Ensemble: Medical Systems Design Pty, Australia – projekt SurgiDat

„Jsme velmi potěšeni počtem vývojářů z mnoha zemí světa využívajících výhod technologií InterSystems k vytváření revolučních aplikací v různých průmyslových oborech,” řekl Paul Grabscheid, viceprezident InterSystems pro strategické plánování. „Děkujeme každému vývojáři, který se zúčastnil letošní soutěže a gratulujeme vítězům Innovator Awards.“

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

DigiZone.cz: Satelitní operátoři mají svou asociaci

Satelitní operátoři mají svou asociaci

Root.cz: 3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Podnikatel.cz: Změny ve slevách na dani od roku 2017

Změny ve slevách na dani od roku 2017

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017