Hlavní navigace

Počet zaměstnávaných IT specialistů se může zdvojnásobit

15. 10. 2008

[Tisková zpráva] San Jose, USA, 15. října 2008 – Podle studie společnosti Cisco plánuje řada nadnárodních firem zvýšit do pěti let počet zaměstnávaných IT specialistů, a to i dvojnásobně. Zájem přitom bude zejména o vysokoškolsky vzdělané odborníky s odbornými a technickými certifikacemi. Cisco reaguje na rostoucí zájem o IT odborníky spuštěním nové internetové vzdělávací komunity Cisco Learning Network. Ta je postavená na platformě Web 2.0 a svým členům umožňuje spolupracovat a vyměňovat si zkušenosti prostřednictvím sdílených dokumentů a otevřených diskusních fór.

„Protože síťové technologie podporují ekonomický růst a spolupráci, roste logicky i potřeba odborníků v této oblasti. Abychom se s růstem požadavků na specialisty dokázali vyrovnat, budeme muset během příštích pěti let možná až ztrojnásobit počet námi certifikovaných odborníků,“ říká Jeanne Beliveau-Dunn, generální ředitelka projektu Learning@Cisco.

Podle studie realizované pro Cisco výzkumnou agenturou Forrester Consulting dnes například 36 procent dotázaných firem zaměstnává specialisty zaměřené na oblast bezdrátových sítí, přičemž jejich počet by se měl do pěti let zdvojnásobit. Vlastní specialisty na síťovou bezpečnost zaměstnává okolo 46 procent firem a tento podíl by měl v příštích pěti letech stoupnout až na 80 procent. Dotazované firmy také očekávají, že do pěti let vzroste ze současných 40 na 69 procent podíl společností, které zaměstnávají vlastní odborníky na hlasovou komunikaci.

Nezbytnou součásti profesionálního rozvoje IT specialistů je podle oslovených zástupců firem certifikace. Většina IT manažerů uvedla, že odborná a technická certifikace byla druhým nejdůležitějším faktorem pro získání jejich současného zaměstnání hned po vysokoškolském vzdělání v oboru.

Reakcí společnosti Cisco na rostoucí zájem o IT specialisty je internetová komunita Cisco Learning Network. Svým uživatelům umožňuje prostřednictvím sociálních sítí a komunikačních kanálů, jako jsou blogy, wikipedie nebo fóra, diskutovat a spolupracovat s největšími kapacitami v oblastech projektování, instalace a provozu sítí. Sdílení dokumentů pomáhá vytvářet jednotný zdroj znalostí určený pro certifikované profesionály – produktovou dokumentaci, informace o konfiguracích, návody na řešení závad, stejně jako názory expertů na řešení obtížných síťových úkolů.

"Cisco Learning Network je výborný nástroj pro lidi, kteří se chtějí neustále vzdělávat v oboru nebo pro ty, kteří se připravují na certifikaci,“ řekl publicista a odborník na síťové technologie Terry Slattery, který sám vlastní certifikát CCIE (Cisco Certified Internetwork Expert).

Cisco rovněž rozšířilo své certifikační kurzy o tři nové specializace: CCNA Security pro specialisty, administrátory nebo inženýry v oblasti síťové bezpečnosti, CCNA Voice pro administrátory, inženýry a manažery hlasových služeb a CCNA Wireless pro síťové administrátory, specialisty podpory bezdrátových sítí a projektové manažery pro WLAN sítě.

Více informací o certifikačních programech Cisco včetně rozvrhu kurzů a certifikací najdete na http://www.cis­co.com/go/lear­nnetspace.

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

DigiZone.cz: Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Podnikatel.cz: Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...