Hlavní navigace

Počet zákazníků služeb Expres překročil 130 000

[Tisková zpráva]

Již více než 130 000 zákazníků využívá některý z vysokorychlos­tních přístupů na internet, které poskytuje ČESKÝ TELECOM a jeho dceřiná společnost Eurotel Praha. ČESKÝ TELECOM v současné době registruje přes 100 000 uživatelů vysokorychlostního internetu přes telefonní linku a potvrdil cíl vytýčený v polovině roku. Hranici 30 000 uživatelů překročil počet aktivací služby pro neomezený vysokorychlostní mobilní přístup na internet Eurotel Data Expres.

„Během pouhých dvanácti měsíců jsme se v souladu s našimi deklarovanými cíli stali jedničkou v širokopásmovém připojení na českém trhu. Na rozdíl od ostatních zemí ve středoevropském regionu jsme i bez státní podpory docílili koncem roku čtvrtý nejvyšší růst počtu vysokorychlostních přípojek k internetu na světě,“ uvedl Gabriel Berdár, předseda představenstva a generální ředitel ČESKÉHO TELECOMU. „I díky vzájemné spolupráci s Eurotelem chceme i nadále zůstat jedničkou na trhu, udržet tempo růstu v dalším období a umožnit tak zvýšení počítačové gramotnosti ve společnosti,“ doplnil Gabriel Berdár.

Internet Expres je dostupný přibližně pro 3 000 000 telefonních linek což představuje zhruba 88% zákazníků společnosti. Za poslední rok tak vzrostlo potenciální pokrytí vysokorychlostním internetem na dvojnásobek. V průběhu minulého roku stoupl také počet zákazníků, kteří využívají vysokorychlostní internet prostřednictvím pevné linky o 525% z původních 16 000 až na současných 100 000.

Stotisícému uživateli vysokorychlostního internetu přes telefonní linku byla služba zprovozněna 30.12. 2004 ve 14:37. Šťastným 100 000 připojeným klientem se stala zákaznice z České Lípy, která si vybrala vánoční nabídku Internet Expres 512/128kbps pro domácí použití. ČESKÝ TELECOM jí jako prémii přidal příjemné překvapení v podobě bezplatného ročního připojení prostřednictvím služby Internet Expres a měsíc bezplatného využívání služeb prvního středoevropského filmového a hudebního portálu StarZone.cz, který nabízí jako jediný v České republice legální stahování filmů a hudby.

Možnost zřízení Internetu Expres na konkrétním telefonním čísle si lze jednoduše ověřit prostřednictvím průběžně aktualizované internetové aplikace, nebo přes SMS.

Výhodou služby Eurotel Data Expres je, že pokrytí potřebným radiovým signálem představuje v tento okamžik 139 měst a stovky vesnic, celkově se blíží 80% populace v České republice a bude dále rozšiřováno. Celkově je nyní v provozu 224 CDMA základnových stanic.

Pokrytí může zákazník zjistit na www.eurotel.cz, na prodejních místech Eurotel nebo zákaznických infolinkách.


Vladan Crha
tiskový mluvčí
ČESKÝ TELECOM

Diana Dobálová
tisková mluvčí
Eurotel

ČESKÝ TELECOM, a. s., je vedoucí telekomunikační společností v České republice. Prostřednictvím své dceřiné společnosti Eurotel Praha, spol. s r. o., se významně podílí také na trhu mobilních služeb. Podrobné informace o firmě a nabídce jejich služeb jsou k dispozici na www.telecom.cz, která byla oceněna jako BestWeb 2003 v anketě WebTop100.
Mimořádnou pozornost věnuje ČESKÝ TELECOM využití růstového potenciálu datových a internetových služeb. Podle výzkumu agentury GfK považují IT manažeři ČESKÝ TELECOM za nejlepšího poskytovatele datových služeb v ČR. Společnost se hodlá stát rovněž předním poskytovatelem komplexních služeb v oblasti e-commerce.
ČESKÝ TELECOM se pravidelně umísťuje na předních místech v soutěži o cenu za informačně nejotevřenější firmu domácího kapitálového trhu Signum Temporis. Na základě hlasování odborné veřejnosti, zástupců tisku a devítičlenné komise obsadil ČESKÝ TELECOM v roce 2003 opět první místo, stejně jako v roce 2001.
ČESKÝ TELECOM, a. s., patří podle své tržní kapitalizace a objemu obchodů k nejvýznamnějším firmám na českém kapitálovém trhu. Akcie společnosti jsou ve formě GDR obchodovány i na London Stock Exchange. Rating ČESKÉHO TELECOMU, a. s., patří trvale k nejvyšším, které mohou české společnosti získat od významných mezinárodních ratingových agentur.

Eurotel Praha, spol. s r. o., je s téměř 4,4 miliony registrovaných zákazníků na konci září roku 2004 největším poskytovatelem bezdrátových hlasových a datových služeb v České republice. Sítě mobilních telefonů Eurotel 900/1800 MHz a 450 MHz pokrývají území, na němž žije 99 procent obyvatel České republiky, to znamená více než 10 milionů lidí. Eurotel je držitelem UMTS licence na provozování mobilních služeb 3. generace.

Kromě stálých zákazníků se zpětně hrazenými tarify Eurotel nabízí předplacené karty pod značkou Go a kompletní sortiment i obsah multimediálních služeb, včetně videa, MMS, hlasových služeb, WAP a SMS. Eurotel je jediným mobilním operátorem v České republice, který nabízí dvě nejvyspělejší GSM technologie mobilního (bezdrátového) datového přenosu. General Packet Radio Service (GPRS) a GSM High-Speed Circuit-Switched Data (HSCSD) jsou dostupné smluvním zákazníkům i zákazníkům předplacené služby. V síti 450 MHz nabízí Eurotel jako první operátor v Evropě vysokorychlostní přístup na internet CDMA2000 1×EV-DO. Vysoce kvalitní služby společnosti Eurotel zahrnují technologii SuperSound, která zajišťuje čistá hlasová spojení a 371 roamingových partnerů ve 149 zemích po celém světě.

Eurotel je držitelem certifikátů ISO 9001 již od roku 1999 a ISO 14001 již od roku 2002, založených na mezinárodních standardech kvality a environmentu.

Podnikatel.cz: Změny v cestovních náhradách 2017

Změny v cestovních náhradách 2017

DigiZone.cz: Placené VoD a obsah zdarma

Placené VoD a obsah zdarma

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu