Hlavní navigace

PODNIKY ŽÁDAJÍ LEPŠÍ MOBILITU – DELL NASLOUCHÁ

10. 5. 2007

[Tisková zpráva] Nové notebooky Latitude™ spolu s vylepšeným ukládáním dat, lepší konektivitou a vyšší energetickou účinností nabízejí zvýšený výkon a více uživatelských voleb.

Praha, 10. května 2007  – Nová, již X. generace notebooků Dell řady Latitude je určena zákazníkům v regionu EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika). Notebooky jsou designovány tak, aby vystihly přání zákazníků „být více mobilní“. Nové modely Latitude D630, D830 a D531 se vyznačují větší konfigurovatel­ností, nejmodernějšími technologiemi ukládání dat, lepší konektivitou a delší životností baterií. Zákazníci mají na výběr ze špičkových procesorů Intel® a AMD™, což jim dává možnost najít optimální řešení, které přesně vystihuje jejich potřeby a požadavky.

Společnost dále uvedla, že začne nabízet ultramobilní notebook Latitude D430 jakožto nástupce současného typu D420. Další novinkou nadcházejících týdnů bude mobilní pracovní stanice Dell Precision™ M4300.

„Víme, že podniky potřebují všestranná mobilní řešení, která budou vyhovovat jejich aktuálním potřebám a která zaměstnancům především zjednoduší práci,“ řekl Eric Greffier, ředitel Client Products, Dell EMEA. „Společnost Dell chce být lídrem v tomto odvětví se svými systémy, které vyhovují potřebám zákazníků z hlediska provozu a produktivity.”

Nové notebooky naplněné nejnovějšími technologiemi
Nová řada notebooků Latitude nabízí zákazníkům výběr z technologií pro ukládání dat včetně „solid state drive“ (SSD) na bázi paměti typu flash, která přináší výkon, spolehlivost a dlouhou životnost. Další novinkou jsou šifrované pevné disky, které umožňují maximální bezpečnost bez ztráty výkonu, volbu karty Intel® Turbo Memory cache nebo hybridního pevného disku, které využívají paměti typu flash a zkracují dobu potřebnou pro naběhnutí operačního systému.

Notebooky Latitude D630 a D830 jsou postaveny na nejnovějších procesorech Intel® Core™ 2 Duo, které umožňují výrazný nárůst výkonu systému (až o 15%) . Zajímavostí je rovněž výdrž baterií, která dosahuje až 9.4 hodiny . Notebook Latitude D531 je postaven na procesorech AMD Turion™ 64 a Sempron™.

Další nové technologie zahrnují špičkové mobilní širokopásmové karty Dell Wireless 5520 a 5570, které zabezpečí lepší konektivitu a celosvětový roaming s podporou technologií HSDPA a EVDO . Další novinkou jsou výkonnější displeje, které mají vyšší jas než starší generace modelů Latitude.

Konektivita, bezpečnost, kvalita a design
Notebooky Latitude jsou postaveny na čtyřech základních pilířích, které jim zajišťují dlouhou životnost, kvalitu a bezpečnost s ohledem na potřeby správců IT i koncových uživatelů:

  • HyperConnect™ umožňuje uživatelům pracovat doslova odkudkoli, prostřednictvím integrované bezdrátové technologie 802.11n, která významně zvyšuje přenosový výkon a dosah s vícepásmovými bezdrátovými anténami.
  • Smart Security je řešení, které zahrnuje integrovanou čipovou kartu Smart Card a biometrickou čtečku, bezpečnostní čip TPM 1.2 a plně šifrované pevné disky, které ovšem nikterak nesnižují výkon.
  • RoadReady™ znamená kvalitu konstrukce ze slitiny hořčíku a trvalou ochranu pevných disků Strike Zone™, to vše podpořeno 13 000 hodinami důkladného testování pro zajištění dlouhodobého bezchybného provozu.
  • Design dle požadavků zákazníků, který přináší volbu technologií včetně nejnovějšího 64-bitového hardwaru a energeticky optimalizovaných výrobků.

Cena a dostupnost
Latitude D630 – lehký (2,3 kg) a tenký notebook je vybaven 14,1“ širokoúhlým XGA displejem, procesorem Intel® Core™ 2 Duo T7100 a jeho cena začíná na 33 900 Kč bez DPH a poplatků za dopravu

Latitude D830 – v základní konfiguraci začíná cena tohoto vysoce výkonného notebooku (základní hmotnost 2,71 kilogramů) na 37 950 Kč bez DPH a poplatků za dopravu. Notebook je vybaven procesorem Intel® Core™ Duo 7100 a 15,4-palcovým širokoúhlým XGA displejem

Latitude D531 – tento mainstreamový produkt má základní hmotnost 2,3 kilogramů a obsahuje procesory AMD Turion 64 a Sempron s jedním nebo dvěma jádry. Je také k dispozici se širokoúhlými displeji a technologií TrueLife™ pro věrnější barvy. V základní konfiguraci začíná jeho cena na 21 100 Kč bez DPH a poplatků za dopravu.

Společnost Dell rozšiřuje řadu výrobků Energy Smart
Nová řada výrobků Latitude™ je dalším krokem ve strategii společnosti, která nabízí zákazníkům vyšší úspory energie u výrobků od stolních počítačů až po datová centra.

Společnost Dell dnes rozšířila svou řadu řešení Energy Smart, když představila vybrané konfigurace notebooků Latitude D630, D830 a D531, které splňují normu Energy Star 4.0, čímž dále podtrhla svou strategii zaměřenou na poskytování energeticky účinných výrobků.

Tato nejnovější součást nabídky řešení Energy Smart společnosti Dell, která měla svůj debut u vybraných firemních stolních počítačů v září 2006, dovoluje zákazníkům dále snižovat náklady a spotřebu energie v jejich podnicích. Energy Star je normou Agentury pro ochranu životního prostředí, která vyžaduje přísnější kontrolu množství energie využívané systémy stolních počítačů a notebooků.

„Společnost Dell je odhodlána v rámci svého odvětví vyrábět energeticky nejúčinnější stolní počítače a notebooky,“ řekl Greffier. „Dodáváme také naše výrobky s nastavením energetické spotřeby Energy Smart, která byla navržena tak, aby šla nad rámec pouhého splnění regulačních předpisů. To zákazníkům umožňuje šetřit finanční prostředky a snížit jejich celkový zásah do životního prostředí.“

Více informací o nových výrobcích Latitude najdete na www.dell.cz. Chcete-li další podrobnosti o energetické strategii společnosti Dell, navštivte www.dell.com/e­nergy. Na webové stránce jsou také kalkulátory, které kromě případných úspor nákladů mohou pomoci odhadnout energetickou potřebu a potenciální snížení emisí.

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

Vitalia.cz: Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony